Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

29.10.

Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

Na společném jednání se ve středu 24. října 2007 sešli vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík, primátor města Pardubice Jaroslav Deml a primátor města Hradec Králové Otakar Divíšek. Dohodli se na společných zájmech a spolupráci. „Společným dopisem se v následujících dnech obrátíme na předsedu Vlády ČR. Zdůrazníme v něm nutnost dokončení výstavby křižovatky silnice I/37 a R35 u Opatovic nad Labem v plném profilu, dokončení čtyřpruhu mezi oběma krajskými metropolemi a především rozestavění rychlostní komunikace R35 v plném rozsahu přes Pardubický kraj ještě před rokem 2013,“ řekl vicehejtman Roman Línek. A pokračoval: „Řeč byla i o čtyřstranné spolupráci při rekonstrukci historického biskupského kočáru Královéhradecké diecéze, ale i o tom, že do pěti let by měla být etapovitě dokončena rekreační cyklostezka podél Labe mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. První část z Pardubic pod Kunětickou Horu je už dokončena.“ Představitelé krajských a městských samospráv rovněž jednali o integrovaném systému nakládání s komunálním odpadem pro Pardubický a Královéhradecký kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe

Město Přelouč, jehož rozvoj je historicky spjat s rozvojem průmyslové výroby, navíc i v současné době nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. „Žije zde 9 200 obyvatel, ale zdejší zaměstnavatelé mají k dispozici až sedm tisíc pracovních míst. Podnikatelé neustále hledají kvalifikované absolventy v technických a odborných profesích,“ uvedla starostka Přelouče Irena Burešov

Společnost celý článek
1.4.

Pardubický perník také anglicky

Součástí brožury je také informace o Perníkovém hejtmanství a perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic.

Společnost celý článek
21.10.

Hejtman se zajímal o situaci v ústecké školní jídelně

Společně s ředitelem školy Petrem Vojtěchem řešil hejtman vzniklou situaci přímo na místě. Vedení školy ujistilo všechny přítomné, že se žádné nevhodné maso opravdu mezi strávníky nedostalo.

Společnost celý článek
29.9.

Zasloužilí hasiči Pardubického kraje se sešli v Telecím

Titul Zasloužilý hasič se uděluje hasičům zpravidla při dovršení 60 let věku nebo za více než 35 let členství.

Společnost celý článek
26.8.

Ministerstvo zve na celostátní konferenci: Úspěchy a nové cíle

Zájemci o účast se musí registrovat pomocí registračního formuláře (http://www.strukturalni-fondy.cz/Jak-na-projekt/Vyzvy-a-akce-(1)/06-IOP/Konference-IOP-a-IROP-Uspechy-a-nove-cile) do pátku 19. září 2014. Počet účastníků je omezen.

Společnost celý článek
1.6.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný květ z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh festivalu 2018

Co je na této soli vzácného? Její získání není běžné, jde o souhru zkušeností, trpělivosti a ideálních klimatických podmínek. Pouze souhra působení ranního oparu, slunce a vzduchu vytvoří na solných jezírkách na Mallorce tenkou vrstvu krystalek soli, která vypadá jako tenký led. Ta se ručně sbírá do proutěných košů a suší na slunci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting