Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

29.10.

Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

Na společném jednání se ve středu 24. října 2007 sešli vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík, primátor města Pardubice Jaroslav Deml a primátor města Hradec Králové Otakar Divíšek. Dohodli se na společných zájmech a spolupráci. „Společným dopisem se v následujících dnech obrátíme na předsedu Vlády ČR. Zdůrazníme v něm nutnost dokončení výstavby křižovatky silnice I/37 a R35 u Opatovic nad Labem v plném profilu, dokončení čtyřpruhu mezi oběma krajskými metropolemi a především rozestavění rychlostní komunikace R35 v plném rozsahu přes Pardubický kraj ještě před rokem 2013,“ řekl vicehejtman Roman Línek. A pokračoval: „Řeč byla i o čtyřstranné spolupráci při rekonstrukci historického biskupského kočáru Královéhradecké diecéze, ale i o tom, že do pěti let by měla být etapovitě dokončena rekreační cyklostezka podél Labe mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. První část z Pardubic pod Kunětickou Horu je už dokončena.“ Představitelé krajských a městských samospráv rovněž jednali o integrovaném systému nakládání s komunálním odpadem pro Pardubický a Královéhradecký kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.9.

Šimkovy sady rozezní Lokomotiva

Letos se návštěvníci mohou těšit na skupinu Schovanky nebo na zpěváka Petra Vondráčka s kapelou Lokomotiva.

Společnost celý článek
11.7.

Bojovníci za svobodu dorazí do Pardubic

Jedná se o atraktivně zpracovanou putovní výstavu k projektu „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“,

Společnost celý článek
27.3.

Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

Vladimír Hlach svými fotografiemi představí město, které se stalo jeho novým domovem, když z důvodu politické perzekuce své rodiny odešel v roce 1968 do Švýcarska.

Společnost celý článek
19.4.

Pardubice mají po Praze první fungující Czech Point

Do budovy Magistrátu města Pardubic ve Štrossově ulici byl ve středu instalován Czech Point

Společnost celý článek
26.11.

Policista, nebo milenec?

Policista, který hovor ze „záchranky“ přijal, nahlédl do dostupných evidencí mobilních telefonních čísel a pod telefonem, ze kterého na záchrannou službu někdo volal, zjistil jeho majitelku. Na místo jejího bydliště byli vyslání policisté z pohotovostně eskortního oddělení a dozorčí služba z Obvodního oddělení Pardubice IV.

Společnost celý článek
7.6.

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

„Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města. Proto jsem navrhl paní primátorce právě Kralupy nad Vltavou a jsem rád, že vedení města můj návrh podpořilo,“ řekl pardubický zastupitel a poslanec Jiří Skalický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting