Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

29.10.

Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

Pardubičtí a hradečtí budou spolupracovat

Na společném jednání se ve středu 24. října 2007 sešli vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík, primátor města Pardubice Jaroslav Deml a primátor města Hradec Králové Otakar Divíšek. Dohodli se na společných zájmech a spolupráci. „Společným dopisem se v následujících dnech obrátíme na předsedu Vlády ČR. Zdůrazníme v něm nutnost dokončení výstavby křižovatky silnice I/37 a R35 u Opatovic nad Labem v plném profilu, dokončení čtyřpruhu mezi oběma krajskými metropolemi a především rozestavění rychlostní komunikace R35 v plném rozsahu přes Pardubický kraj ještě před rokem 2013,“ řekl vicehejtman Roman Línek. A pokračoval: „Řeč byla i o čtyřstranné spolupráci při rekonstrukci historického biskupského kočáru Královéhradecké diecéze, ale i o tom, že do pěti let by měla být etapovitě dokončena rekreační cyklostezka podél Labe mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. První část z Pardubic pod Kunětickou Horu je už dokončena.“ Představitelé krajských a městských samospráv rovněž jednali o integrovaném systému nakládání s komunálním odpadem pro Pardubický a Královéhradecký kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Pardubičtí basketbalisté obdarovali dětská oddělení

Výtvarná soutěž BasketMalování probíhala premiérově v průběhu loňského září. Byla určena pro hospitalizované děti i ambulantní pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie, které malovaly obrázky na téma „Basketbal mýma očima“. Tři nejlepší díla v každé ze čtyř kategorií následně basketbalový klub vydražil a získané finanční prostředky věnoval na nákup darů pro Pardubickou krajskou nemocnici, a.s.

Společnost celý článek
3.12.

Ježíšek úřaduje na Božím Daru od 3. prosince

Česká pošta na Božím Daru má s poštou nebeskou nejdelší spolupráci a nebi je nejblíže.

Společnost celý článek
6.5.

Připomeňte si hrdinství Sira Nicholase Wintona v AFI Paláci a podpořte jeho nominaci na Nobelovu cenu míru

Svůj příběh bude v AFI Paláci vyprávět také jedna ze zachráněných dětí, paní Zuzana Marešová,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Společnost celý článek
20.6.

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům

Velké podniky, které dnes trpí nedostatkem pracovní síly, si mohly u nových partnerů objednat například kompletační a jednoduché montážní práce, úklidové služby, catering nebo péči o zeleň. Rovněž jim byly nabídnuty výrobky šicích, truhlářských nebo pekařských dílen z provozů, ve kterých pracují různě znevýhodnění zaměstnanci.

Společnost celý článek
11.1.

Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má téměř padesát sanitních vozidel pro 26 posádek na patnácti základnách v kraji.

Společnost celý článek
7.9.

Ve sběru bílé techniky jsme mez kraji osmí

Recyklací se uspoří také značné množství energie, vzácných kovů i dalších nerostných surovin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting