Pardubičtí ,,Cikáni,, oživí festival Svět knihy na jevišti

11.5.

Organizátoři XVI. mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy, který se koná od 13. do 16. května na pražském Výstavišti, si vybrali hudební baladu Východočeského divadla Cikáni jdou do nebe do programu doprovodné divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti. „Smyslem tohoto festivalu je poukázat nejen na těsný vztah literatury a divadla, ale také vypíchnout autory a díla (především adaptace) vážící se k ústředním tématům veletrhu, potažmo zviditelnit jednotlivá divadla a jejich dramaturgii,“ vysvětluje kurátorka festivalu Lucie Němečková. Čestným hostem veletrhu je letos Polsko a hlavní témata jsou dvě: "Rosteme s knihou – literatura pro děti a mládež“ a "Literatura a sbližování kultur“. Diváci, kteří ve středu 12. května navštíví temperamentní muzikál Cikáni jdou do nebe, obdrží rovněž kupóny opravňující k padesátiprocentní slevě na vstup na veletrh Svět knihy 2010

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.7.

Stavba cyklostezky do Dražkovic zahájena

Dotace však byla Pardubicím původně zamítnuta. „V prvním kole schvalování nebyla naše cyklostezka schválena. Důvodem bylo její křížení s vjezdem do areálu firmy MARO. Teprve po mojí osobní intervenci se úředníci SFDI přijeli podívat na místo a uznali, že jiné technické řešení možné není. Jsem rád, že zvítězil zdravý rozum a že se hodnotící komise SFDI díky schválení výjimky rozhodla podpořit bezpečnost pardubických občanů,“ vysvětluje zastupitel města a člen Dozorčí rady SFDI Martin Kolovratník.

Společnost celý článek
9.7.

Krajské dotace pomohou dalším památkám

Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.

Společnost celý článek
17.4.

Jarní SVÍTÁNÍ Open turnaj v boccie

Základní škola a Praktická škola Svítání Pardubice pořádá ve spolupráci s TJ Léčebna Košumberk turnaj v boccie.

Společnost celý článek
20.4.

Východočeské divadlo nabízí mimořádné abonentní skupiny

Představení předplatitelského cyklu G budou odehrána v pátek nebo v sobotu vždy od 18.00 hodin.

Společnost celý článek
29.7.

Parašutista nezvládl seskok a zabil se

Muž z Lázní Bohdaneč, který absolvoval základní výcvik skoku padákem, vyskočil z výšky jeden tisíc metrů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting