Pardubičtí ,,Cikáni,, oživí festival Svět knihy na jevišti

11.5.

Organizátoři XVI. mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy, který se koná od 13. do 16. května na pražském Výstavišti, si vybrali hudební baladu Východočeského divadla Cikáni jdou do nebe do programu doprovodné divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti. „Smyslem tohoto festivalu je poukázat nejen na těsný vztah literatury a divadla, ale také vypíchnout autory a díla (především adaptace) vážící se k ústředním tématům veletrhu, potažmo zviditelnit jednotlivá divadla a jejich dramaturgii,“ vysvětluje kurátorka festivalu Lucie Němečková. Čestným hostem veletrhu je letos Polsko a hlavní témata jsou dvě: "Rosteme s knihou – literatura pro děti a mládež“ a "Literatura a sbližování kultur“. Diváci, kteří ve středu 12. května navštíví temperamentní muzikál Cikáni jdou do nebe, obdrží rovněž kupóny opravňující k padesátiprocentní slevě na vstup na veletrh Svět knihy 2010

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.7.

Mladé zdravotnice úspěšně reprezentovaly kraj

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Josef Janeček přijal mladé zdravotnice ze základní školy Závodu míru v Pardubicích.

Společnost celý článek
3.1.

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

Není u nás zvykem vítat poslední děti roku, ale tahle holčička si to určitě zaslouží. Její vstup do života nebyl zrovna veselý, byť vzbudil velký rozruch. Právě jsem končila v nemocnici službu a dítě ve schránce způsobilo poprask snad v celé nemocnici.

Společnost celý článek
6.5.

Intel ISEF – mezinárodní vědecká a technická soutěž

Více než 1.500 účastníků ze 45 zemí světa zde představí své vědecké a technické projekty.

Společnost celý článek
30.5.

Mámo, táto, nechme doma auto!

To je Dětský super den, pořádaný letos již podesáté na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
4.7.

Se sebevraždou se pochlubil na internetu

V době oznámení navíc mladík na internetu přestal komunikovat a nezvedal ani mobilní telefon.

Společnost celý článek
18.1.

Globus proti plýtvání: věnoval loni potravinovým bankám 127 tun potravin

Již osm let Globus spolupracuje s Českou federací potravinových bank. Předchází tak plýtvání potravinami a pomáhá lidem, kteří na jídlo nemají peníze. Minulý rok Globus mimo Národní potravinovou sbírku dobrovolně odevzdal rekordních 127 tun potravin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting