Pardubičtí dětští herci zahrají dětem pohádku O Vendulce a Vitouškovi

24.11.

Pardubičtí dětští herci zahrají dětem pohádku O Vendulce a Vitouškovi

Mladé divadelní studio LAIK, dětský amatérský soubor působící už třetí sezónu při Východočeském divadle Pardubice, uvede v neděli 27. listopadu premiéru nové pohádky. Tentokrát do komorního prostoru Malé scény ve dvoře jeho nejmladší členové nastudovali kouzelný pohádkový příběh Jaromíra Sypala O Vendulce a Vitouškovi, v němž nechybí velká láska ani dobrodružná cesta do pekla. Režie se opět ujal vedoucí studia, herec Východočeského divadla Zdeněk Rumpík, který má s prací s dětským divadelním souborem mnohaleté zkušenosti. „Při zkoušení, které většinou trvá okolo jednoho roku, se vždy soustředím na rozvíjení dětské fantazie a zdokonalování hereckých schopností členů souboru, současně se ale také snažím o rozšíření jejich vnímání okolního světa,“ říká Zdeněk Rumpík. 
Pohádce O Vendulce a Vitouškovi nechybí nic, co by měla správná pohádka mít. „Jde o příběh dvou do sebe zamilovaných lidí, kteří řeší pekelný problém,“ prozrazuje Matyáš Danda, představitel jedné z titulních rolí. Vendulka se z lásky k Vitouškovi upíše samotnému peklu, aniž by tušila, co z toho může vzejít. Vitoušek se ale rozhodne o Vendulku bojovat. A tak začne pohádková pouť plná dobrodružství, strašidel i čertů. „Naše nová pohádka je příběhem o čisté lásce, dobru a usmíření. To je to, co dětem chceme předat. Navíc se taky určitě zasmějí, ale nebude chybět ani špetka strachu,“ láká na premiéru Ema Počepická, která ztvární Vendulku. 
Mladší část studia LAIK každoročně před Vánocemi předkládá dětskému publiku novou pohádku pro předškolní děti a žáky 1. stupně základních škol. V minulosti to byly například pohádková představení Dům kočky Modroočky, Zrzounkova dobrodružství či Elce, Pelce do pekelce. Starší členové už nastudovali muzikál Výtečníci, Čapkovu alegorii Ze života hmyzu či Jiráskovu Lucernu a v současné době připravují muzikál Willyho Russella Výlet, který uvedou před koncem stávající sezóny na jevišti Městského divadla.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.12.

Pardubice mají téměř třímiliardový rozpočet

Zastupitelé Pardubic schválili na svém posledním letošním zasedání rozpočet města na příští rok. V roce 2020 bude město hospodařit se zhruba dvěma miliardami 983 miliony korun. Využije jak daňové příjmy a vlastní nedaňové i kapitálové příjmy, tak očekávané investiční a neinvestiční transfery z veřejných rozpočtů. Počítá také se zapojením úvěrových zdrojů na své investiční akce.

Společnost celý článek
14.12.

Chlapec se skrýval na babiččině půdě

Pátrání ztěžovalo nepříznivé počasí. Díky mlze totiž nemohl být přizván vrtulník s termovizí.

Společnost celý článek
24.2.

Životní podmínky 2012 – výběrové šetření v domácnostech

Všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem.

Společnost celý článek
9.3.

Návrhy by mohly mít fatální důsledky

Společným úkolem všech zainteresovaných stran by mělo být nalezení správné míry.

Společnost celý článek
17.6.

20. červen - Světový den uprchlíků

Jejich přáním je najít klid a bezpečí, moci si zajistit živobytí.

Společnost celý článek
26.11.

Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

Deset příslušníků krajských profesionálních hasičů si odneslo ocenění za dobré výsledky ve službě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting