Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

30.11.

Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

Státní rozpočet na rok 2010 nezvýší prostředky na dotace pro zemědělce. Stane se tak, pokud se poslanci budou řídit rozhodnutím zemědělského výboru, který nedoporučuje zemědělcům navýšit dotace o 1,5 miliardy korun. Lidovci v Pardubickém kraji se obávají, že tím odstartuje totální kolaps primárního sektoru ekonomiky a dovoz zemědělské výroby ze zahraničí zcela převálcuje českou produkci. „Částku 1,5 miliard korun považujeme za naprosté minimum, které může zabránit kolapsu především v živočišné výrobě v České republice," uvádí zemědělský expert a krajský radní Petr Šilar. Vyzýváme proto poslance, aby udělali maximum pro navýšení částky pro zemědělce ve státním rozpočtu na příští rok,“ apeluje na zákonodárce radní Šilar. Za poslední rok vzrostl dovoz kuřecího a vepřového masa o více jak dvacet procent a zemědělci se tak právem obávají, že v zahraniční konkurenci neobstojí. Oproti jiným zemím se totiž dlouhodobě potýkají s nedostatkem podpory v dotacích a nezájmem politiků o ochranu domácí výroby. „Fungující zemědělství je nezbytné nejen pro výrobu potravin a důležitých surovin pro další odvětví, ale je hlavním předpokladem prosperujícího života na venkově. Rozvoj venkova nelze oddělit od funkčního zemědělství,“ uvažuje náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. V Pardubickém kraji, podobně jako v jiných krajích republiky, je zemědělství v hluboké krizi, hospodáři propouštějí zaměstnance a vybíjejí dojnice. Společně proto požadují podmínky, které mají zemědělci v ostatních zemích západní Evropy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Nový rehabilitační bazén bude mít ústav v Brandýse do dvou let

V novém objektu budou také šatny, toalety, sprchy a technické zázemí s úpravnou bazénové vody a vzduchotechnikou. Prostor stávajícího bazénu projde rovněž stavebními úpravami a bude nadále užíván pro rehabilitaci pacientů. Hotovo by mělo být do poloviny roku 2017.

Společnost celý článek
27.9.

Kraj předložil Strukturální plán Pardubické krajské nemocnice

Nároky na poskytování akutní zdravotní péče neustále rostou, péče se komplikuje a prodražuje.

Společnost celý článek
26.1.

Společnými silami do společnosti

Společnými silami do společnosti je název projektu, který v Pardubickém kraji realizuje společnost EURO EDUCA

Společnost celý článek
6.3.

Konference neziskovek vyzdvihla burzy filantropie

Účastníci konference také zhodnotili aktivity v loňském roce a shodně vyzdvihli zejména koncept filantropických burz, na kterých se rozdělují finanční prostředky od řady dárců a neziskové organizace mají možnost získat podporu po předložení dobře zpracovaného projektu.

Společnost celý článek
20.2.

John Glenn a začátky americké pilotované kosmonautiky

Právě John Glenn byl, jak Halousek nepřímo navazuje, jakýmsi americkým Gagarinem.

Společnost celý článek
13.2.

Nevypalujte meze

Jelikož se už velké mrazy nečekají, mohlo by leckoho napadnout, že by mohl začít s jarními pracemi

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting