Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

30.11.

Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

Státní rozpočet na rok 2010 nezvýší prostředky na dotace pro zemědělce. Stane se tak, pokud se poslanci budou řídit rozhodnutím zemědělského výboru, který nedoporučuje zemědělcům navýšit dotace o 1,5 miliardy korun. Lidovci v Pardubickém kraji se obávají, že tím odstartuje totální kolaps primárního sektoru ekonomiky a dovoz zemědělské výroby ze zahraničí zcela převálcuje českou produkci. „Částku 1,5 miliard korun považujeme za naprosté minimum, které může zabránit kolapsu především v živočišné výrobě v České republice," uvádí zemědělský expert a krajský radní Petr Šilar. Vyzýváme proto poslance, aby udělali maximum pro navýšení částky pro zemědělce ve státním rozpočtu na příští rok,“ apeluje na zákonodárce radní Šilar. Za poslední rok vzrostl dovoz kuřecího a vepřového masa o více jak dvacet procent a zemědělci se tak právem obávají, že v zahraniční konkurenci neobstojí. Oproti jiným zemím se totiž dlouhodobě potýkají s nedostatkem podpory v dotacích a nezájmem politiků o ochranu domácí výroby. „Fungující zemědělství je nezbytné nejen pro výrobu potravin a důležitých surovin pro další odvětví, ale je hlavním předpokladem prosperujícího života na venkově. Rozvoj venkova nelze oddělit od funkčního zemědělství,“ uvažuje náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. V Pardubickém kraji, podobně jako v jiných krajích republiky, je zemědělství v hluboké krizi, hospodáři propouštějí zaměstnance a vybíjejí dojnice. Společně proto požadují podmínky, které mají zemědělci v ostatních zemích západní Evropy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.1.

Navždy nás opustil herec Petr Hübner

Narodil se v roce 1946 a hned po ukončení studií na brněnské JAMU nastoupil v sezóně 1969-70 do pardubického angažmá, v němž setrval až do roku 2004.

Společnost celý článek
9.2.

Tři kandidáti na funkci děkana představili svoje vize

Příští týden, ve středu 16. února dopoledne se pak uskuteční volební zasedání Akademického senátu.

Společnost celý článek
31.12.

O praktikách „Šmejdů“ se učí už i na školách

Nový formát Online vzdělávacího kalendáře doplňuje tištěnou formu Školního diáře. Online vzdělávací kalendář, stejně jako tištěné médium, přináší základní informace ze světa kolem nás.

Společnost celý článek
1.4.

Doubravický „Chlap“ si hojil komplex na psovi

Dvě hlídky strážníků přijely okamžitě na místo incidentu, přičemž podezřelý muž nesl známky pokousání psem na ruce.

Společnost celý článek
23.5.

Ocenění pro Domov mládeže ve Vysokém Mýtě

V sídle Pardubického kraje bylo předáno čestné uznání tvůrcům projektu pasivace Domova mládeže ve Vysokém Mýtě.

Společnost celý článek
7.4.

Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting