Pardubičtí po roční přestávce opět vyrážejí společně na in-line bruslích do ulic města.

21.5.

Pardubičtí po roční přestávce opět vyrážejí společně na in-line bruslích do ulic města.

První letošní společná projížďka městem odstartuje v neděli 24. května v 16:00 z třídy Míru, kde bude hodinu před startem připraven doprovodný program. Akci Pardubice na bruslích organizuje město již 13 let, v loňském roce však byla její kontinuita přerušena kvůli opravám ulic v centru města.


„Jsem velmi rád, že se tato akce do města vrací. Oblíbili si ji lidé všech věkových kategorií, i když mladí samozřejmě převažují. Já sám patřím k milovníkům tohoto sportu a tak, nestane-li se něco nepředvídaného, si projížďku určitě nenechám ujít. Věřím, že si po roční pauze užijeme jak doprovodný program na nové třídě Míru, tak společnou jízdu,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Pardubice na bruslích lákají do ulic stovky příznivců in-line bruslení. Pravidelným účastníkům společné bruslení už chybělo a na první letošní se velmi těší. Trasa dlouhá 9500 metrů povede ze třídy Míru na Masarykovo náměstí, odtud ulicemi Hradecká, Bělehradská a kpt. Bartoše k nádraží. Za ním se peloton sportovců stočí do Hlaváčovy ulice a pojede po rychlodráze, z níž odbočí do Dašické ulice a odtud Štrossovou, Bubeníkovou a Jahnovou ulicí na Sukovu třídu a Pernerovou zpět na třídu Míru. První, tak trochu slavnostní bruslení letošního roku uvede zhruba hodinový doprovodný program pro malé, větší i úplně dospělé. Na třídě Míru pro ně bude připravena například výuka jízdy na bruslích, setkání s pardubickými hokejisty a basketbalisty, hudební program i loutkové divadlo a řada dalších atrakcí.

Nedělní bruslení je pro letošní rok výjimkou. Další dvě jízdy jsou plánovány na pondělní podvečery 22. června a 21. září. Historicky první bruslení v ulicích Pardubic se konalo v roce 2003 a město tehdy bylo jedním z prvních v České republice, které takovouto akci, po vzoru velkých evropských měst, pořádalo. V průměru se této akce účastní kolem 500 lidí. V pelotonu je možno potkat bruslaře různého věku, od dětí předškolního věku, až po seniory, výjimkou nejsou ani „přespolní“ bruslaři. Nechybí rodiče, kteří se na trať vydávají s dětmi v kočárcích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.7.

Slavnostní otevření dálničního oddělení

Pásku s nápisem Dálniční oddělení Vysoké Mýto 2016 přestřihl společně s naším krajským ředitelem, plukovníkem Janem Švejdarem, hejtman Pardubického kraje a ředitel služby dopravní policie.

Společnost celý článek
18.6.

Hasiči potápěči se zapojili do pátrání po pohřešovaných osobách

Událost byla oznámena na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje.

Společnost celý článek
23.7.

Pleasure Island:unikátní festival plus prosba o toleranci

To vše by mělo přinést velmi podrobnou analýzu a model šíření hluku z Festivalparku.

Společnost celý článek
14.4.

Pilsner Urquell uvaří pro BOSCH FRESH FESTIVAL speciální pivo

Každého festivalu se zúčastní okolo 15 pivovarů. Kromě velkých producentů, jakými je Pilsner Urquell, Ferdinand nebo Svijany, mohou návštěvníci ochutnat lahodný mok od menších či rodinných pivovarů - Pivovar Raven, U Stočesů, Knížecí pivovar Plasy, Pivovar Krušnohor a další.

Společnost celý článek
29.11.

Hejtman Martínek naděloval v Hlinsku a v Chrudimi

Všechny tyto projekty jsou zaměřeny na rozvoj cestovního ruchu.

Společnost celý článek
3.6.

Město TechnoPark nesplachuje, zodpovědnost mají jiní

Město Pardubice však současně nikdy neodmítlo žádný smysluplný návrh některé ze zainteresovaných institucí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting