Pardubičtí policejní preventisté mají nové krásné prostory pro pořádání preventivních přednášek a workshopů.

31.5.

Pardubičtí policejní preventisté mají nové krásné prostory pro pořádání preventivních přednášek a workshopů.

Ve čtvrtek 30. května 2019 proběhlo za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického otevření Preventivně informačního centra Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Jedná se o multimediálně vybavenou přednáškovou místnost, kde budou lektorovat policisté krajského ředitelství. Plukovník Mgr. Marcel Daníček, náměstek ředitele pro SKPV, pověřený vedením ředitelství uvedl: "Takový prostor pardubickým policejním preventistům dlouhodobě chyběl a již několik let o něj usilovali. Jsem rád, že spolupráce s místní samosprávou je na tak dobré úrvoni, že jak Pardubický kraj (200.000 korun) tak město Pardubice (150.000 korun) vyčlenili ze svých rozpočtů finanční prostředky a nám tím vznik centra značně ulehčili." Projekt centra a stavebně technické práce si řešilo krajské ředitelství ve vlastní režii. Poslední úpravou, která proběhne, bude instalace klimatizační jednotky (v realizaci), neboť okna centra směřují na jih do betonového vnitrobloku krajského ředitelství a v teplejších dnech není prostor k přednáškové a výukové činnosti zcela vhodný. Zvláště pro přednášky seniorů.

Hejtman Martin Netolický uvedl: "Stejně jako dalším složkám integrovaného záchranného systému se snažíme pomáhat také Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje při pořizování moderní techniky či vybavení služeben. V minulosti jsme přispěli například na otevření služebny na Dolní Moravě, nákup dronu, monitorovacího a pátracího vozidla. V letošním roce jsme uvolnili jeden milion korun na zobrazovací stěnu Integrovaného operačního střediska krajské policie. V minulém roce to byla částka 200.000 korun, kterou jsme podpořili právě vybudování toho Preventivě informačního centra. To bude sloužit mimo jiné pro přednášky žákům našich krajských středních škol a studenti se tak mohou seznámit s prací policie přímo v jejich sídle."

Když centrum získalo své jasné obrysy a projekt se chýlil ke konci, rozhodli jsme se ho využít absolutně beze zbytku, a proto jsme v zadní části centra, na opačné straně od interaktivní tabule, vytvořili moderní brífinkovou stěnu. Ta odpovídá současným trendům a požadavkům médií i tiskových mluvčích na prostor k pořádání tiskových konferencí a podobných setkání s novináři. Tím, že se prostory centra nacházejí přímo v budově krajského ředitelství, můžeme nabídnout přednášky kriminalistů – specialistů a jiných odborníků (techniků, interventů, psychologů) neboť časová náročnost na dojíždění pro ně tímto odpadne a de facto si pouze „odskočí“ od své běžné práce z kanceláře v budově.

Kapacita je 50 míst. Výuku a přednášky nabízíme nejen školám a seniorům, ale i různým zájmovým sdružením, kroužkům nebo třeba domům dětí a mládeže. Preventivně informační centrum je pro nás i nepostradatelnou základnou při pořádání Dnů policie, dnů otevřených dveří, při koordinačních schůzkách k různým preventivním a prezentačním akcím a tak podobně. Přednášky jsou zdarma a kromě běžně nabízených témat rádi vyhovíme i speciálním požadavkům, samozřejmě v rámci našich možností. Interaktivní tabule, kterou jsme díky novému centru mohli začít využívat, je v současné době již téměř nezbytným standardem.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.3.

Odpor proti spalovně v Rybitví zesílil

Ing. Jan Linhart, řekl: „Šlo by o další zdroj znečišťování ovzduší a ohrožování lidského zdraví.“

Společnost celý článek
14.3.

Studenti si mohou udělat jasno na veletrhu

Veletrh KONTAKT se uskuteční ve středu 14. března v univerzitní aule v kampusu v Polabinách mezi 9:30 a 15:00 hodinou.

Společnost celý článek
7.3.

Moravská Třebová otevřela kompostárnu

„Do kompostárny se bude svážet bioodpad – především materiál vznikající při údržbě veřejné zeleně. Množství odpadu se tak může snížit nejméně o pětinu,“ chválil kompostárnu radní Václav Kroutil, který se na místě seznámil s chodem zařízení. Pracovníci Technických služeb města přítomným předvedli způsob zpracování odpadu a představen byl také projekt biomasového milíře.

Společnost celý článek
10.1.

Krajská podpora sportu patří mezi nejvyšší v historii. Svazy si chválí stabilitu a snadné zpracování dotací

Zástupci zastřešujících sportovních svazů v regionu jednali ve středu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a krajským radním pro oblast sportu a cestovního ruchu René Živným.

Společnost celý článek
8.10.

Hlavní město slivovice? Jsou jím naše Biskupice.

V Biskupicích u Jevíčka v oblasti Malé Hané se v sobotu uskutečnil jubilejní 20. ročník festivalu slivovice s názvem Biskupické kaléšek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting