Pardubičtí policejní preventisté mají nové krásné prostory pro pořádání preventivních přednášek a workshopů.

31.5.

Pardubičtí policejní preventisté mají nové krásné prostory pro pořádání preventivních přednášek a workshopů.

Ve čtvrtek 30. května 2019 proběhlo za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického otevření Preventivně informačního centra Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Jedná se o multimediálně vybavenou přednáškovou místnost, kde budou lektorovat policisté krajského ředitelství. Plukovník Mgr. Marcel Daníček, náměstek ředitele pro SKPV, pověřený vedením ředitelství uvedl: "Takový prostor pardubickým policejním preventistům dlouhodobě chyběl a již několik let o něj usilovali. Jsem rád, že spolupráce s místní samosprávou je na tak dobré úrvoni, že jak Pardubický kraj (200.000 korun) tak město Pardubice (150.000 korun) vyčlenili ze svých rozpočtů finanční prostředky a nám tím vznik centra značně ulehčili." Projekt centra a stavebně technické práce si řešilo krajské ředitelství ve vlastní režii. Poslední úpravou, která proběhne, bude instalace klimatizační jednotky (v realizaci), neboť okna centra směřují na jih do betonového vnitrobloku krajského ředitelství a v teplejších dnech není prostor k přednáškové a výukové činnosti zcela vhodný. Zvláště pro přednášky seniorů.

Hejtman Martin Netolický uvedl: "Stejně jako dalším složkám integrovaného záchranného systému se snažíme pomáhat také Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje při pořizování moderní techniky či vybavení služeben. V minulosti jsme přispěli například na otevření služebny na Dolní Moravě, nákup dronu, monitorovacího a pátracího vozidla. V letošním roce jsme uvolnili jeden milion korun na zobrazovací stěnu Integrovaného operačního střediska krajské policie. V minulém roce to byla částka 200.000 korun, kterou jsme podpořili právě vybudování toho Preventivě informačního centra. To bude sloužit mimo jiné pro přednášky žákům našich krajských středních škol a studenti se tak mohou seznámit s prací policie přímo v jejich sídle."

Když centrum získalo své jasné obrysy a projekt se chýlil ke konci, rozhodli jsme se ho využít absolutně beze zbytku, a proto jsme v zadní části centra, na opačné straně od interaktivní tabule, vytvořili moderní brífinkovou stěnu. Ta odpovídá současným trendům a požadavkům médií i tiskových mluvčích na prostor k pořádání tiskových konferencí a podobných setkání s novináři. Tím, že se prostory centra nacházejí přímo v budově krajského ředitelství, můžeme nabídnout přednášky kriminalistů – specialistů a jiných odborníků (techniků, interventů, psychologů) neboť časová náročnost na dojíždění pro ně tímto odpadne a de facto si pouze „odskočí“ od své běžné práce z kanceláře v budově.

Kapacita je 50 míst. Výuku a přednášky nabízíme nejen školám a seniorům, ale i různým zájmovým sdružením, kroužkům nebo třeba domům dětí a mládeže. Preventivně informační centrum je pro nás i nepostradatelnou základnou při pořádání Dnů policie, dnů otevřených dveří, při koordinačních schůzkách k různým preventivním a prezentačním akcím a tak podobně. Přednášky jsou zdarma a kromě běžně nabízených témat rádi vyhovíme i speciálním požadavkům, samozřejmě v rámci našich možností. Interaktivní tabule, kterou jsme díky novému centru mohli začít využívat, je v současné době již téměř nezbytným standardem.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Letiště Pardubice – jeho vliv na životní prostředí

Každý může zaslat své písemné vyjádření Krajskému úřadu Pardubického kraje do 20 dnů ode dne zveřejnění informace.

Společnost celý článek
24.10.

Dnes se sejdou zástupci univerzity a města

Projekty ovlivní nejen samotnou univerzitu a vzdělanost ve městě, ale také například možnosti inovačního podnikání.

Společnost celý článek
19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
27.5.

Hrad Kunětická hora ožije řemesly, jako ve středověku.

Návštěvníci si v romantickém prostředí Kunětické hory vykovají podkovu, vykrouží na kruhu hrnek nebo si vyrobí prstýnek. Na hradě lidé potkají kováře, řezbáře, šperkařky, malířku, tkadlenu, krajkářky, košíkáře i sokolníky. „Pozvali jsme sedm desítek řemeslníků.

Společnost celý článek
8.6.

Hejtman odstartoval Zdravou a nemocnou přírodu

Vyhlašovatelem soutěže je Pardubický kraj společně se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
21.11.

Zimní Turistické noviny pro východní Čechy jsou od listopadu k dispozici na distribučních místech

Turistické noviny pro východní Čechy byly vytištěny v nákladu 80.000 výtisků, které budou ve spolupráci obou krajů distribuovány především v síti turistických informačních center, ve vybraných ubytovacích a stravovacích zařízeních a v některých turistických cílech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting