Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

13.12.

Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

Novou evidenci psů, která usnadní identifikaci psů a odhalování neplatičů místního poplatku za psa, chystají na začátek roku 2008 Pardubice. Zároveň zvyšují poplatky ze psů chovaných na území města. „V současné době je pro městskou policii obtížné kontrolovat, zda majitel za svého psa poplatek platí. Nová evidence by měla pomoci tyto lidi odhalit. Zvýšení poplatku reflektuje fakt, že zejména na sídlištích a v centru města jsou výdaje na úklid po psech výrazně vyšší, než vybrané poplatky. Ani toto zvýšení poplatků nebude na pokrytí nákladů stačit,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml. V Pardubicích žije podle odhadů strážníků na 10 tisíc psů, na městských obvodech, které zvířata evidují a vybírají místní poplatky, je jich však přihlášeno jen zhruba 8.500. Podle nové vyhlášky města, která začne platit 1. ledna 2008, budou majitelé psů povinni vyplnit na svém městském obvodě ohlašovací kartu, v níž bude zaneseno například plemeno, zbarvení či věk psa, ale také údaje o jeho tetování nebo čipování, případně další zvláštní znamení, podle nichž je možné zvíře identifikovat. Majitelé již přihlášených psů musí tuto kartu vyplnit do konce března 2008. K části počítačové databáze, která z těchto údajů vznikne, bude mít přístup městská policie. Díky ní bude schopna snadněji identifikovat majitele zatoulaného psa, ale také odhalit ty, kteří chovají psa takzvaně na černo, tedy bez zaplacení místního poplatku. O nedostatečnosti současné evidence svědčí fakt, že strážníci v Pardubicích ročně odchytí a předají do útulku na 300 psů, u nichž nejsou schopni určit majitele. Pro celé Pardubice budou zároveň vydány jednotné registrační známky, které majitelé dostanou při zaevidování zvířete. Identifikaci zvířat usnadní i barevné odlišení známek. Jinou barvu známky bude mít pes hlášený v rodinných domech v okrajových částech Pardubic (Černá za Bory, Doubravice, Dražkovice, Drozdice, Hostovice, Lány na Důlku, Mnětice, Nemošice, Ohrazenice, Opočínek, Popkovice, Rosice nad Labem, Semtín, Staré Čívice, Staročernsko, Svítkov, Trnová, Žižín), za kterého se ročně platí pouze 100 korun, jinou pes přihlášený v těchto lokalitách v bytových domech a jinou psi, jejichž majitelé žijí ve zbývajících částech města. Díky tomuto odlišení bude také snadnější určit, zda je zvíře přihlášeno u skutečného chovatele, nebo u někoho jiného v lokalitě, kde je poplatek z držení psa nižší. Nová vyhláška mění i výši místního poplatku, který musí každoročně majitel psa v Pardubicích zaplatit. Pokud bydlí v rodinném domě na okraji Pardubic, zaplatí za jednoho psa stejně jako dosud 100 korun. Jeho soused z bytového domu zaplatí ročně 600 korun a chovatelé z ostatních částí města 1200 korun. Za dalšího psa podle „pásma“ zaplatí majitelé 150, 800, nebo 1500 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.8.

Období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů skončilo

Už od neděle tak mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubického volné přírodě a věnovat se například grilování

Společnost celý článek
20.4.

Sakury zalila primátorka sektem

Společnost se mimo jiné stará také o provoz pardubického krematoria, které je od loňského roku národní kulturní památkou.

Společnost celý článek
7.1.

Skutečný vývoj daňových příjmů kraje za rok 2009

Krize se podepsala i na vývoji výběru daní, které tvořily velkou část příjmů Pardubického kraje v roce 2009.

Společnost celý článek
13.1.

Žádosti o dotace z Programu podpory bezbariérovosti v roce 2014

Poskytnutá podpora může mít investiční i neinvestiční charakter. Více informací naleznete v Pravidlech pro poskytování dotací z Programu podpory bezbariérovosti, která jsou umístěna na stránkách města Pardubice.

Společnost celý článek
31.5.

Zahraniční policisté v Pardubickém kraji

Stejně jako v jiných částech České republiky, tak i v Pardubickém kraji, od začátku května tohoto roku působí ve společných hlídkách zahraniční policisté. Jak uvedl na nedávné tiskové konferenci v Plzni ministr vnitra Jan Hamáček, české policii se tento model osvědčil již vloni v Mladé Boleslavi a sám ministr tuto spolupráci kvitoval.

Společnost celý článek
15.10.

Ruské regiony projevují o pardubické letiště zájem. Jednání jsou však na samém počátku

Členové delegace Pardubického kraje, města Pardubic a společnosti EBA jednali v minulých dnech v Petrohradu o možnosti otevření konkrétních jednání se zástupci ruských leteckých společností a jednotlivých regionů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting