Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

13.12.

Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

Novou evidenci psů, která usnadní identifikaci psů a odhalování neplatičů místního poplatku za psa, chystají na začátek roku 2008 Pardubice. Zároveň zvyšují poplatky ze psů chovaných na území města. „V současné době je pro městskou policii obtížné kontrolovat, zda majitel za svého psa poplatek platí. Nová evidence by měla pomoci tyto lidi odhalit. Zvýšení poplatku reflektuje fakt, že zejména na sídlištích a v centru města jsou výdaje na úklid po psech výrazně vyšší, než vybrané poplatky. Ani toto zvýšení poplatků nebude na pokrytí nákladů stačit,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml. V Pardubicích žije podle odhadů strážníků na 10 tisíc psů, na městských obvodech, které zvířata evidují a vybírají místní poplatky, je jich však přihlášeno jen zhruba 8.500. Podle nové vyhlášky města, která začne platit 1. ledna 2008, budou majitelé psů povinni vyplnit na svém městském obvodě ohlašovací kartu, v níž bude zaneseno například plemeno, zbarvení či věk psa, ale také údaje o jeho tetování nebo čipování, případně další zvláštní znamení, podle nichž je možné zvíře identifikovat. Majitelé již přihlášených psů musí tuto kartu vyplnit do konce března 2008. K části počítačové databáze, která z těchto údajů vznikne, bude mít přístup městská policie. Díky ní bude schopna snadněji identifikovat majitele zatoulaného psa, ale také odhalit ty, kteří chovají psa takzvaně na černo, tedy bez zaplacení místního poplatku. O nedostatečnosti současné evidence svědčí fakt, že strážníci v Pardubicích ročně odchytí a předají do útulku na 300 psů, u nichž nejsou schopni určit majitele. Pro celé Pardubice budou zároveň vydány jednotné registrační známky, které majitelé dostanou při zaevidování zvířete. Identifikaci zvířat usnadní i barevné odlišení známek. Jinou barvu známky bude mít pes hlášený v rodinných domech v okrajových částech Pardubic (Černá za Bory, Doubravice, Dražkovice, Drozdice, Hostovice, Lány na Důlku, Mnětice, Nemošice, Ohrazenice, Opočínek, Popkovice, Rosice nad Labem, Semtín, Staré Čívice, Staročernsko, Svítkov, Trnová, Žižín), za kterého se ročně platí pouze 100 korun, jinou pes přihlášený v těchto lokalitách v bytových domech a jinou psi, jejichž majitelé žijí ve zbývajících částech města. Díky tomuto odlišení bude také snadnější určit, zda je zvíře přihlášeno u skutečného chovatele, nebo u někoho jiného v lokalitě, kde je poplatek z držení psa nižší. Nová vyhláška mění i výši místního poplatku, který musí každoročně majitel psa v Pardubicích zaplatit. Pokud bydlí v rodinném domě na okraji Pardubic, zaplatí za jednoho psa stejně jako dosud 100 korun. Jeho soused z bytového domu zaplatí ročně 600 korun a chovatelé z ostatních částí města 1200 korun. Za dalšího psa podle „pásma“ zaplatí majitelé 150, 800, nebo 1500 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Co nevíte z televize...

Křtu tohoto pivního moku, který se zrodil v Pivovaru Pernštejn v Pardubicích, se ujme jak jinak, nežli sám Ozzák.

Společnost celý článek
28.4.

Dva finalisté jsou z Pardubického kraje

Prestižní soutěž Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN opět vstupuje do svého finále.

Společnost celý článek
13.12.

Pět let burzy filantropie - dobročinnou myšlenku oceňují doma i v zahraničí

A Koalice nevládek Pardubicka začala svůj závazek naplňovat ještě v letošním roce. V listopadu 2016 začala realizovat projekt na vylepšování burzy a její šíření do dalších krajů České republiky.

Společnost celý článek
30.5.

Lidé potřebují šanci

Dobrovolník, který se spolu s terénním pracovníkem vydá do terénu do konkrétních rodin anebo začne docházet do nízkoprahových klubů, je pro Šanci pro Tebe a pro zdejší sociální a kontaktní pracovníky velkou pomocí. Sociální pracovník se pak může naplno věnovat sociální práci s rodinou a rychleji řešit další problémy.

Společnost celý článek
3.12.

S elektroodpadem v kraji nejlépe točí ve Skutči

Osvětová kampaň Zatočte s elektroodpadem zahrnovala komunikaci se školami i širokou veřejností.

Společnost celý článek
1.10.

Počet účastníků ve sběru bioodpadu ve městě stále stoupá

Zájem o biopopelnice v Pardubicích nepolevuje a počet hnědých nádob u rodinných domů na území Pardubic a v přilehlých obcích stále stoupá. Loni Pardubice zaznamenaly na 3000 domácností, které se zapojily do sběru biologicky rozložitelného odpadu. V rámci projektu, jenž byl spuštěn před více jak deseti lety, dnes město ocenilo dalšího jubilanta.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting