Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

30.1.

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Další rozměr má od ledna spolupráce Pardubic a holandského města Doetinchem. E-mailovou poštou nyní létají pro laika podivné šifry, z nichž jen odborníci vyčtou pohyb šachových figur po 64 hracích polích. Šachové kluby (ŠK) dvou zhruba 900 kilometrů vzdálených měst sehrávají své historicky první partie šachu. „Je to náš první kontakt se šachovým oddílem z Doetinchemu. Hrajeme souběžně dvě partie opačnými barvami. Každý tým má v každé partii jeden tah týdně,“ řekl předseda ŠK Rapid Tomáš Veselý. Zda dojde i na další šachové souboje a na osobní kontakty členů klubů, zatím neví. „Zástupce doetinchemského klubu Kees Nederkoorn se letos chystá do Pardubic, tak uvidíme, na čem se domluvíme,“ dodal. Pardubice pojí s Doetinchemem partnerská smlouva od roku 1992. Od té doby se mezi obyvateli obou měst vytvořila řada přímých vazeb. Spolupracují nejen politici a pracovníci státní správy, ale i policisté, hasiči, sociální a zdravotnická zařízení, školy či různé spolky a sportovní kluby. I díky partnerství obou měst postavila holandská firma Nedcon, která má své hlavní sídlo v Doetinchemu, v Pardubicích svůj výrobní závod.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Registrace poskytovatelů sociálních služeb

Chcete-li poskytovat sociální služby, musíte k tomu mít patřičné oprávnění. O registraci rozhoduje krajský úřad.

Společnost celý článek
22.2.

V roce 2015 padl v Pardubicích pětiletý novorozenecký rekord! Nejvíc bylo Jakubů

ačínáme tradičně v březnu a raději připomínám, že k tomuto slavnostnímu aktu, který se koná v obřadní síni radnice na Pernštýnském náměstí vždy v úterý a ve čtvrtek odpoledne, je třeba se objednat nejpozději do jednoho roku věku dítěte,“ sdělila Zdeňka Havlíčková a upřesnila, že radnice vítá jen ty děti, které mají od narození trvalý pobyt v Pardubicích, avšak bez ohledu na to, kde se narodily.

Společnost celý článek
4.11.

V České Třebové vznikne nový park

Na začátku příštího roku se otevře projekt založení nového Parku Benátky v České Třebové.

Společnost celý článek
28.2.

Krajská tripartita nejen o školství či dopravě. Hlavním tématem byla zaměstnanost v regionu

„V současné době je dobrou zprávou, že se zaměstnanci do areálu Poličských strojíren velmi brzy vrátí, a tak nebude ohroženo téměř 500 pracovních míst, která jsou pro celou oblast nesmírně důležitá,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se tak v souvislosti se čtvrteční explozí dotkl problematiky zaměstnanosti v regionu.

Společnost celý článek
28.3.

Kdo dostane Zlatý erb?

V pátek 30. března 2007 se rozhodne o vítězích soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Společnost celý článek
27.2.

Fakulta zdravotnických studií uzavírá přihlášky ke studiu. Ostatní fakulty Univerzity Pardubice uchazeče stále přijímají

Jako první na Univerzitě Pardubice uzavírá přihlášky ke studiu Fakulta zdravotnických studií. Aktuálně má fakulta 800 studentů a dalších více než 300 nováčků zanedlouho přibyde. Ve zdravotnické praxi jsou velmi žádaní a budoucí místo mohou získat už během studia. Mezi stále oblíbené obory patří Zdravotnický záchranář nebo Všeobecná sestra.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting