Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

30.1.

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Další rozměr má od ledna spolupráce Pardubic a holandského města Doetinchem. E-mailovou poštou nyní létají pro laika podivné šifry, z nichž jen odborníci vyčtou pohyb šachových figur po 64 hracích polích. Šachové kluby (ŠK) dvou zhruba 900 kilometrů vzdálených měst sehrávají své historicky první partie šachu. „Je to náš první kontakt se šachovým oddílem z Doetinchemu. Hrajeme souběžně dvě partie opačnými barvami. Každý tým má v každé partii jeden tah týdně,“ řekl předseda ŠK Rapid Tomáš Veselý. Zda dojde i na další šachové souboje a na osobní kontakty členů klubů, zatím neví. „Zástupce doetinchemského klubu Kees Nederkoorn se letos chystá do Pardubic, tak uvidíme, na čem se domluvíme,“ dodal. Pardubice pojí s Doetinchemem partnerská smlouva od roku 1992. Od té doby se mezi obyvateli obou měst vytvořila řada přímých vazeb. Spolupracují nejen politici a pracovníci státní správy, ale i policisté, hasiči, sociální a zdravotnická zařízení, školy či různé spolky a sportovní kluby. I díky partnerství obou měst postavila holandská firma Nedcon, která má své hlavní sídlo v Doetinchemu, v Pardubicích svůj výrobní závod.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.4.

Třetí setkání hejtmanů a „županů“

Stěžejním bodem jednání bylo podepsání společné deklarace o dopravní infrastruktuře

Společnost celý článek
6.8.

Za dostavbu bez povolení padnou tresty

Zásadní problém vznikl podle náměstka Krejčíře v komunikaci mezi lidmi, kteří na přípravě staveb pracovali.

Společnost celý článek
15.2.

Přistane Catalina na Labi?

Zcela jistě se s historickou Catalinou budou moci návštěvníci Aviatické pouti seznámit přímo na pardubickém letišti, kde se pochopitelně předvede i v letové ukázce v rámci historické scény připomínající boje v Tichomoří a nebude chybět ani ve velkoskupině historických letadel, kterou si v loňském ročníku oblíbili jak diváci, tak samotní piloti historických skvostů,“ dodává k unikátní Catalině Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj jednal s VZP o novém vybavení pro pardubickou nemocnici

Do budoucna je reálné nasmlouvat ze strany VZP do naší nemocnice potřebné druhé CT pro akutní výkony a magnetickou rezonanci.

Společnost celý článek
22.11.

Město hledá investora pro Hůrka

Podmínky, za nichž budou pozemky prodány, mimo jiné stanoví, že na investora budou převedeny až ve chvíli, kdy budou zastavěny

Společnost celý článek
8.3.

Správní soud demolici vily neodložil

Lhůta, během níž má být stavba odstraněna, bude zhruba půlroční.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting