Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

13.5.

Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

V Pardubicích ve čtvrtek vyvrcholí první ročník projektu, který má seniorům pomoci zvládat krizové situace a přispět k jejich pocitu bezpečí. Městskou policii k němu inspiroval jednak fakt, že senioři jsou náchylnější k nehodám a úrazům, ale i to, že se stále častěji stávají oběťmi trestných činů. Pachatelé využívají menší pohotovosti i fyzické zdatnosti starších lidí i jejich důvěřivosti. „I senioři se přitom mohou útočníkům účinně bránit. Potřebují však informace, pak jsou schopni lépe reagovat a lépe se s neobvyklými situacemi vyrovnat,“ řekla Jana Mannlová z oddělení prevence kriminality městské policie. Proto pardubičtí strážníci připravili pro důchodce cyklus šesti besed, na nichž se mohli seznámit s různými situacemi, do nichž se mohou dostat a zároveň získat radu, jak jim čelit.   Dozvěděli se tak například o trestných činech, které jsou na seniorech páchány nejčastěji, o domácím násilí, ale také jak v předstihu rozpoznat úmysly útočníka, jak se v mimořádné situaci zachovat i jak poskytnout laickou první pomoc nebo předcházet úrazům. „Jedna beseda bylo věnována našemu projektu Signál v tísni. Umožňuje seniorům, kteří se doma dostanou do jakéhokoli ohrožení, přivolat pomoc prostřednictvím přístroje napojeného na pult centralizované ochrany. Zachránil život již několika lidem, zejména v případech zdravotní indispozice,“ dodala  spoluautorka projektu Ivana Vítková.   Cyklus besed se setkal s velkým zájmem pardubických seniorů. Z necelé stovky původně přihlášených program absolvovalo 95 lidí. Ve čtvrtek 13. května ve 13:30 ve společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí převezmou certifikáty o absolvování projektu a osobní  alarmy, které ještě zvýší jejich pocit bezpečí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.3.

Sobotní dětský den v duchu Gladiator Race v OC Futurum nabídne adrenalinové cvičiště malým gladiátorům

Vyhledávaná série běžeckých závodů Gladiator Race má svou neopakovatelnou atmosféru prostoupenou adrenalinem, překonáváním sebe samých i radostí z pohybu. A zájem rok od roku vzrůstá i mezi mladšími ročníky. Vyjma bláta a kaluží tuto atmosféru v královéhradeckém OC Futurum již počtvrté malým gladiátorům a gladiátorkám přiblíží organizace Sportvisio, pořadatel distančních či adrenalinových překážkových běhů.

Společnost celý článek
10.3.

Loupež v muzeu byla objasněna

Pachatel se dostal do muzea lstí a to poté, co se představil jako vedoucí předem ohlášené výpravy.

Společnost celý článek
14.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Další projekty neziskovek, které se budou prezentovat na „finále“ Burzy filantropie budou v interním hlasování vybírat také donátoři ze zapojených firem a veřejné správy. Jedním z pravidelných donátorů Burzy filantropie je také Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor: „S novým ročníkem burzy se opět těším na nové a zajímavé projekty neziskových organizací. Neziskovky dokáží velmi dobře identifikovat bolavá místa a problémy regionu a ty poté řeší svými projekty. Pomáhají tak vlastně všem. Prostřednictvím hlasování má proto každý šanci ovlivnit život v našem kraji,“ zamýšlí se radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Společnost celý článek
25.8.

Nebe bude plné letadel

Zájemci o leteckou techniku budou moci zhlédnout jednotlivé exempláře již od 10 hodin.

Společnost celý článek
3.2.

Hejtman jednal v Třebové o dopravních investicích

Stávající silnice není stavěna na takový objem těžké nákladní dopravy, kterou produkuje významný regionální zaměstnavatel společnost Metrans. Proto se konstrukce vozovky musí zesílit, v projektu počítáme také s rozšířením vozovky až k vjezdu do kontejnerového překladiště.

Společnost celý článek
3.7.

Multimodální logistické centrum Pardubice

Krajští radní seznámili s aktuálním stavem příprav dopravního napojení multimodálního logistického centra Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting