Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

13.5.

Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

V Pardubicích ve čtvrtek vyvrcholí první ročník projektu, který má seniorům pomoci zvládat krizové situace a přispět k jejich pocitu bezpečí. Městskou policii k němu inspiroval jednak fakt, že senioři jsou náchylnější k nehodám a úrazům, ale i to, že se stále častěji stávají oběťmi trestných činů. Pachatelé využívají menší pohotovosti i fyzické zdatnosti starších lidí i jejich důvěřivosti. „I senioři se přitom mohou útočníkům účinně bránit. Potřebují však informace, pak jsou schopni lépe reagovat a lépe se s neobvyklými situacemi vyrovnat,“ řekla Jana Mannlová z oddělení prevence kriminality městské policie. Proto pardubičtí strážníci připravili pro důchodce cyklus šesti besed, na nichž se mohli seznámit s různými situacemi, do nichž se mohou dostat a zároveň získat radu, jak jim čelit.   Dozvěděli se tak například o trestných činech, které jsou na seniorech páchány nejčastěji, o domácím násilí, ale také jak v předstihu rozpoznat úmysly útočníka, jak se v mimořádné situaci zachovat i jak poskytnout laickou první pomoc nebo předcházet úrazům. „Jedna beseda bylo věnována našemu projektu Signál v tísni. Umožňuje seniorům, kteří se doma dostanou do jakéhokoli ohrožení, přivolat pomoc prostřednictvím přístroje napojeného na pult centralizované ochrany. Zachránil život již několika lidem, zejména v případech zdravotní indispozice,“ dodala  spoluautorka projektu Ivana Vítková.   Cyklus besed se setkal s velkým zájmem pardubických seniorů. Z necelé stovky původně přihlášených program absolvovalo 95 lidí. Ve čtvrtek 13. května ve 13:30 ve společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí převezmou certifikáty o absolvování projektu a osobní  alarmy, které ještě zvýší jejich pocit bezpečí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.2.

Kdo získá ocenění města?

Medailí může být oceněna jakákoli činnost ve všech oblastech lidského působení.

Společnost celý článek
9.9.

Lázně Bohdaneč: první dáma rozmlouvala s lázeňskými hosty

Pozorným průvodcem se vzácné návštěvě stal ředitel akciové společnosti Léčebné lázně Bohdaneč Rudolf Bubla.

Společnost celý článek
28.7.

Za nezákonnou těžbu v lesích na Jičínsku padly dvě pokuty 100 a 200 tisíc

Druhou pokutu dostala od inspektorů ČIŽP společnost Vivid Agro s. r.o., která koncem roku 2015 koupila les u města Hořice v katastru obce

Společnost celý článek
1.8.

Kraj omezí účast na veletrzích cestovního ruchu

Pardubický kraj vážně zvažuje omezení účasti na veletrzích cestovního ruchu. Tento záměr zazněl na setkání představitelů kraje.

Společnost celý článek
4.1.

Televizní magazín Zkraje týdne skončil

Kromě zpráv přinášel magazín také závažná krajská témata, nevšední příběhy lidí, aktivních obcí a různých společenství.

Společnost celý článek
10.4.

Na zemědělskou premiéru do Chvaletic se chystají žáci deseti základních škol – i ze středních Čech

„Zatímco v minulém roce se uskutečnila pouze jediná akce ve střední zemědělské škole v Chrudimi, v tomto ročníku TECHNOhrátek nás čekají hned tři podobné prezentace. Rozšíření vychází z požadavku odborníků, které vzešly z loňského diskusního setkání na téma zemědělského školství v Pardubickém kraji. Kromě Chrudimi a Chvaletic představíme žákům ještě Odborné učiliště Chroustovice,“ vysvětluje Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting