Pardubičtí studenti se učili po boku pracovníků banky

4.2.

Pardubičtí studenti se učili po boku pracovníků banky

Tříměsíční projekt Můj potenciál spojil pardubické středoškoláky a zaměstnance banky, kteří si vzájemně mohli předávat zkušenosti
Projekt se v únoru přesune do Plzně, na jaře si ho vyzkouší studenti v Českých Budějovicích

Co získáte, když vedle sebe postavíte středoškoláky a zaměstnance banky? Dostanete zajímavý mix nápadů a zkušeností. Projekt Můj potenciál posadil obě skupiny do lavic a zaměřil pozornost na jejich rozvoj. Workshopy vedli odborníci z České spořitelny, kteří vzdělávali studenty i samotné zaměstnance. V právě tom je program unikátní.  

Vzdělávací projekt spojil na tři měsíce 10 studentů posledních ročníků z pardubických škol DELTA a EDUCA a 7 zaměstnanců Administrativního centra Vinice České spořitelny. Společně mohli účastníci zapracovat na svých silných a slabých stránkách, emoční inteligenci nebo na základech Business English. A jak si účastníci představují bankovnictví v roce 2025? To bude primárně virtuální a nebude v něm například chybět aplikace na digitální nákup nemovitostí, navrhovali ve svých závěrečných projektech.

„Pro studenty jsou podobné projekty velkou příležitostí, jak získat profesní zkušenosti i kontakty. Může to být konkurenční výhoda pro start jejich budoucí kariéry,” hodnotí Jiří Formánek, ředitel pardubické soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Nedílnou součástí projektu bylo vzájemné předávání zkušeností. „Bavila mě spolupráce se studenty středních škol. Naučil jsem se výrazy, které jsem předtím ani neslyšel,” řekl Josef Jankovský, specialista Operations (řízení provozu) ČS.

Pilotní projekt v Pardubicích skončil na konci ledna a už v únoru se přesouvá do Plzně. Od 11. února se budou setkávat studenti Obchodní akademie Plzeň se zaměstnanci banky. Na jaře se projekt přesune do Českých Budějovic.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.5.

Pardubáci jsou vesměs spokojeni

Největším problémem Pardubic je podle mínění občanů doprava; uvedla ji více než pětina lidí (22 %).

Společnost celý článek
31.7.

„Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“

Jistou zajímavostí celé expozice je její umístění do dvou vojenských nafukovacích stanů.

Společnost celý článek
5.4.

Ústí nad Orlicí opět vítězem soutěže Biblioweb 2007

V soutěži o nejlepší knihovnické www stránky "Biblioweb 2007" získala Městská knihovna v Ústí nad Orlicí již pošesté 1. místo.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubické krematorium zve na listopadový den otevřených dveří

Služby, které provozují také centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Před „dušičkami“ probíhá intenzivní úklid všech prostranství a již tradičně se počítá s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova. Otevřen bude po dobu dušičkového víkendu do neděle 3.11. do 20,00 hodin.

Společnost celý článek
27.5.

Vzpomínka na Jana Kašpara aspiruje na světový rekord

První, dva kilometry dlouhý let, uskutečnil 16. dubna 1910 a napsal tak první kapitolu letectví v českých zemích.

Společnost celý článek
5.4.

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Lidé si stěžovali na magistrátě města ale i v médiích na přílišnou hlučnost večerních filmových produkcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting