Park Na Špici je blíž ke své nové podobě

22.2.

Park Na Špici je blíž ke své nové podobě


 Projekt revitalizace parku Na Špici se posunul o další kus blíž ke své realizaci. Městu Pardubice se podařilo 8. února získat územní rozhodnutí na revitalizaci tohoto parku.


Předcházela mu ovšem složitá jednání mezi zástupci města a občanskými sdruženími Čičák a Chráníme stromy. „Diskuse nad podobou parku probíhala od února minulého roku, kdy byla studie poprvé prezentována veřejnosti,“ říká náměstek primátorky František Brendl.

Už v počátcích prací na projektu pro územní řízení byly z původního záměru vypuštěny například mostek a plovoucí molo na Čičáku, nebo pikniková louka. Jednání s občanskými sdruženími nabrala intenzity právě v průběhu územního řízení. Především členové občanského sdružení Čičák nesouhlasili s umístěním zázemí parku v objektu Pavilonu na břehu Čičáku, s rekonstrukcí stávajících hřišť, s novou stezkou podél Spojilského odpadu a s plochou pro open-air akce v parku.

„Výsledkem jednání je kompromisní projekt, z kterého byly nová cesty podél Spojilského odpadu a podium pro open-air akce zcela vypuštěny, pavilon zmenšen a ze čtyř hřišť bude rekonstruováno pouze jedno, které se v dalším stupni projektové dokumentace ještě o třetinu zmenší,“ vysvětluje Karolína Koupalová z odboru hlavního architekta.

V současné době pracují projektanti z atelieru M1 na dokumentaci pro stavební povolení. Tato dokumentace bude celé území řešit v podrobnějším měřítku. Koncept dokumentace pro stavební povolení bude k dispozici přibližně za měsíc. Následně se k ní vyjádří dotčené orgány, správci sítí a samozřejmě bude znovu projednávána s občanskými sdruženími.

Lávka přes Chrudimku spojující park Na Špici s centrem města je projektována zvlášť a územní rozhodnutí už získala dříve a nyní probíhá na projekt lávky stavební řízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

Včely jsou tak dalším zvířetem, které v Pardubicích spojilo ke spolupráci lidi stejných zájmů z různých měst a zemí.

Společnost celý článek
11.11.

Čistírna v české premiéře na pardubickém jevišti

Suchý, ostrý, groteskní, výrazně pointovaný, někdy černý humor, ale vždy s potřebnou mírou inteligence, důvtipu nebo nadhledu.

Společnost celý článek
4.5.

Pardubické bruslení – k němu překvapení ze vzduchu

Příznivci kolečkových bruslí budou moci využít podruhé v letošním roce akci Pardubice na bruslích.

Společnost celý článek
22.3.

Silnice I/35

. Na řadě jednání se sdružením společností jsme pracovali na tom, aby veškeré zkušenosti byly předávány a řidič na cestách v našem kraji nic nepoznal.

Společnost celý článek
9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
16.1.

Loutkářský vůz boduje na veletrhu RegionTour 2017

„V našem kraji se loutkářství soustřeďuje především v Chrudimi, kde je nádherné muzeum a kam bych rád všechny zájemce pozval na festival Loutkářská Chrudim. Ten se letos bude konat od 30. června do 6. července i pod patronací našeho kraje a jednotlivá představení zdaleka nejsou jen pro děti,“ pozval hejtman Martin Netolický zájemce do Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting