Park Na Špici je blíž ke své nové podobě

22.2.

Park Na Špici je blíž ke své nové podobě


 Projekt revitalizace parku Na Špici se posunul o další kus blíž ke své realizaci. Městu Pardubice se podařilo 8. února získat územní rozhodnutí na revitalizaci tohoto parku.


Předcházela mu ovšem složitá jednání mezi zástupci města a občanskými sdruženími Čičák a Chráníme stromy. „Diskuse nad podobou parku probíhala od února minulého roku, kdy byla studie poprvé prezentována veřejnosti,“ říká náměstek primátorky František Brendl.

Už v počátcích prací na projektu pro územní řízení byly z původního záměru vypuštěny například mostek a plovoucí molo na Čičáku, nebo pikniková louka. Jednání s občanskými sdruženími nabrala intenzity právě v průběhu územního řízení. Především členové občanského sdružení Čičák nesouhlasili s umístěním zázemí parku v objektu Pavilonu na břehu Čičáku, s rekonstrukcí stávajících hřišť, s novou stezkou podél Spojilského odpadu a s plochou pro open-air akce v parku.

„Výsledkem jednání je kompromisní projekt, z kterého byly nová cesty podél Spojilského odpadu a podium pro open-air akce zcela vypuštěny, pavilon zmenšen a ze čtyř hřišť bude rekonstruováno pouze jedno, které se v dalším stupni projektové dokumentace ještě o třetinu zmenší,“ vysvětluje Karolína Koupalová z odboru hlavního architekta.

V současné době pracují projektanti z atelieru M1 na dokumentaci pro stavební povolení. Tato dokumentace bude celé území řešit v podrobnějším měřítku. Koncept dokumentace pro stavební povolení bude k dispozici přibližně za měsíc. Následně se k ní vyjádří dotčené orgány, správci sítí a samozřejmě bude znovu projednávána s občanskými sdruženími.

Lávka přes Chrudimku spojující park Na Špici s centrem města je projektována zvlášť a územní rozhodnutí už získala dříve a nyní probíhá na projekt lávky stavební řízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.3.

Vítězné projekty neziskovek míří do burzy filantropie

Celkem osm projektů neziskových organizací z celkových 33 přihlášených se utká o přízeň zástupců podnikatelského sektoru.

Společnost celý článek
4.5.

Dobrovolníci jsou solí našeho života

Lidi, kteří zdarma pracují ve prospěch druhých, v běžném životě často přehlédneme.

Společnost celý článek
15.1.

Základní škola Waldorfská zve na Den otevřených dveří

Zaměstnanci školy rádi poskytnou informace o zápisu do 1. třídy, který se koná 11. a 12. února tohoto roku.

Společnost celý článek
11.12.

Darování krve je součást mého života, říká dárce po 200. odběru

Jen pro představu – během 30 let, kdy dochází darovat krev a krevní složky, daroval již zhruba 120 litrů této nejcennější tekutiny.

Společnost celý článek
13.11.

Ministryně obrany navštíví Pardubický kraj

Ve čtvrtek 15. listopadu 2007 navštíví Pardubický kraj ministryně obrany Vlasta Parkanová.

Společnost celý článek
29.10.

Podzimní benefiční ples Za jeden provaz

Výtěžek plesu bude věnován stacionáři A-centrum a na podporu nově vznikajícího občanského sdružení Za jeden provaz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting