Park Na Špici je stavbou roku

21.9.

Park Na Špici je stavbou roku

Park Na Špici se těší nejen přízni a obdivu návštěvníků, ale také odborníků z řad stavitelů a architektů. Získal ocenění Stavba roku Pardubického kraje za rok 2015. Obstál v konkurenci 23 přihlášených staveb, v kategorii Stavby inženýrské a dopravní, veřejná prostranství, v níž se o titul udělovaný odbornou porotou jednou za dva roky ucházelo osm staveb. Investorem projektu Pavla Joby a Jakuba Havlase z Ateliéru M 1 bylo město Pardubice, které pro něj získalo finanční podporu z evropských fondů.


„Vítězství parku Na špici mě velmi potěšilo, i proto že se jednalo o verdikt odborné poroty a navíc ve velmi silně obsazené kategorii staveb. Je to ocenění práce všech, kteří se na revitalizaci parku podíleli. Je to i vzkaz  nám, obyvatelům Pardubic, že tu máme něco, čeho bychom si měli vážit,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. 


Park Na Špici prošel v roce 2014 rozsáhlou obnovou. Kromě úprav zeleně a cest zde byl postaven pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem, přibyly venkovní tělocvičny a dětské hřiště. Zároveň byla vybudována lávka přes Chrudimku, loděnice a následně cesta podél řeky, díky níž je park propojen s Tyršovými sady a pardubickým zámkem. Dnes, necelý rok po dokončení, je park jednou z nejvyužívanějších rekreačních zón v Pardubicích. 


 „Díky použití přírodních materiálů, zachování původní vzrostlé zeleně a citlivému zasazení vybudovaných stavebních prvků do vymezeného prostoru působí park velmi přirozeně, vlídně a harmonicky,“ hodnotil stavbu místopředseda poroty Radim Loukota. Porota ocenila i to, že projekt využil potenciál obou řek, na jejichž soutoku se park nachází. Lidem nabídl nový most přes Chrudimku, posezení na soutoku, plovoucí mola a nad nimi široké schody vedoucí až do vody.


Krajské město tak má v krátké době již třetí stavbu ceněnou odborníky i veřejností. V minulém ročníku titul získala rekonstrukce staré budovy Univerzity Pardubice na náměstí Legií oceněná také cenou GrandPrix architektů za rok 2009. V roce 2010 titul Stavba roku získalo Administrativní centrum Vinice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Děti na oddělení dětské chirurgie se prostřednictvím pohádky O neposedném opičákovi v rámci programu prevence poučí, jak se zbytečně nezranit.

Hlavním hrdinou pohádky je opičák Kiki. Neustále se dostává do situací, při kterých ohrožuje svoje zdraví. Zároveň se vychloubá, že se mu nikdy nic nestane. Jednou však už nemá tolik štěstí, zlomí si nohu a musí ho ošetřit lékař. Kiki dostane sádru a léčí se v nemocnici.

Společnost celý článek
18.12.

Rescue batohy pomohou horské službě v kraji

Podle hejtmana je potěšující, že se horská služba těší velké důvěře lidí při zachraňování životů.

Společnost celý článek
13.6.

Porucha veřejného osvětlení

Není vyloučeno, že se v nejbližších dnech podobná situace nemůže opakovat.

Společnost celý článek
27.5.

Obchodní dům Tesco v Pardubicích

Rekonstrukce startuje tento týden v zázemí a potrvá přibližně do konce července.

Společnost celý článek
11.12.

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Audit bude zkoumat, jestli dříve uzavřené smlouvy nepoškozují Královéhradecký kraj jako jediného akcionáře.

Společnost celý článek
26.8.

Moravskotřebovský zámek láme rekordy

Zámek v Moravské Třebové se již čtvrtou sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting