Parkovné lze platit i mobilní aplikací

7.2.

Parkovné lze platit i mobilní aplikací

Motoristé mohou v Pardubicích od tohoto měsíce platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město tak chce, ještě před vybudováním moderního parkovacího systému, alespoň trochu usnadnit parkování lidem, kteří preferují bezhotovostní platby.
„Jednoznačně preferujeme elektronickou platbu parkovného. V loňském roce jsme srovnali ceny parkovného hrazeného v hotovosti s, do té doby dražšími, SMS zprávami. Tento krok se nám osvědčil, platby prostřednictvím sms narostly o 100 procent. V posledních měsících se blíží počet plateb pomocí SMS hranici 10.000 plateb,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za dopravní politiku města Petr Kvaš.
Nyní přišlo město prostřednictvím dopravního podniku s další službou, od února je v Pardubicích možno platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město vybralo hned čtyři nejpoužívanější aplikace (MPLA, ParkDots, ParkSimply a Smart4City Parkování), které o Pardubice rozšířily svou nabídku. Parkující se na místě dozví, v jaké je lokalitě, kolik zde stojí parkování a zaplatí za čas, jaký si zvolí. Po vypršení této doby jej aplikace upozorní na to, že jeho platba vypršela a nabídne mu možnost prodloužení.
„Není to až tak převratná novinka, funguje již v mnoha městech, ale pro nás je to takový předstupeň projektu Smart Parking. Se zavedením jsme nechtěli čekat až na nové parkovací automaty či na vývoj vlastní aplikace. Je řada lidí, kteří nemají povoleny platby přes  SMS zprávy  a aplikace jim ušetří shánění drobných. Automaty, které umožní i platby kartou budou instalovány v průběhu tohoto roku,“ uvedl náměstek Kvaš.
V centru Pardubic je 3835 míst na placených parkovištích. Měsíčně zde zaplatí parkovné v průměru 75 tisíc motoristů.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Den otevřených dveří v Domově Simeon

Posláním odlehčovací služby Domova Simeon je poskytování sociální péče, ubytování a celodenní stravy dospělým lidem, kteří mají z důvodu věku, zdravotního postižení či dlouhodobé nemoci problém s péčí o sebe a kteří se na přechodnou dobu, maximálně 3 měsíců, ocitnou bez pomoci a podpory členů rodiny či blízkých osob, kteří o ně běžně pečují.

Společnost celý článek
17.5.

Kandidáti na poslance míní, že R35 bude dokončena do roku 2020

Rok 2020 jako nejzazší termín dokončení R35 v Pardubickém kraji zvolili v anketě volební lídři ČSSD.

Společnost celý článek
22.6.

Seniorský petanque na trávnících Vysočiny

Hostitelské úlohy se skvěle zhostili pracovníci Domova pro seniory Havlíčkův Brod.

Společnost celý článek
23.3.

Přednáška Dr.Freje - Dlouhý život bez nemocí

Přednáška proběhne dne 28.4.2016 v Kongresovém centru Palác Pardubice, Masarykovo nám. 2799. Začátek je v 18.00 hodin a MUDr. Frej bude přednášet 1,5 hodiny. Po ukončení přednášky bude možnost diskuze a dotazů k problémům účastníků přednášky.

Společnost celý článek
3.5.

Ušlechtilou zábavu spojili s počítačem

Malování v počítači rozvíjí počítačové dovednosti i tvůrčí schopnosti dětí, ale také jim zvyšuje sebevědomí.

Společnost celý článek
5.5.

Dvouplošník láká na Aviatickou pouť

Jeho stavbu před nedávnem dokončil Václav Vondrášek z Českého Brodu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting