Pavel Janoš soutěží o živnostníka roku České republiky

4.11.

Pavel Janoš soutěží o živnostníka roku České republiky

Známý pardubický výrobce tradičního perníku Pavel Janoš zvítězil letos v krajském kole soutěže Živnostník roku v Pardubickém kraji. Nyní se chystá na kolo celostátní, o kterém rozhodují sami občané v esemeskové soutěži. „Perník Pavla Janoše reprezentoval náš kraj při mnoha mezinárodních příležitostech a vždy měl nadšený ohlas. Pokud to uznáte za vhodné, budu rád, když  Pavla Janoše svým hlasem podpoříte,“ vyzval příznivce pardubického perníkáře 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Uzávěrka soutěže je už 10. listopadu a hlasující mohou vyhrát kávovar. Podrobné informace najdete na www.zivnostnikroku.cz, případný hlas pro Pavla Janoše můžete posílat na číslo 600 11 09 ve tvaru: ZIV 2.
 
Když rodinná tradice zavazuje
V žilách Pavla Janoše koluje cukrářská krev, je ve své rodině příslušníkem již třetí generace cukrářů. „Otec mi nedával rady, spíš mě od řemesla odrazoval, protože říkal, že je to těžké řemeslo a není jednoduché se jím uživit,“ vypráví Pavel Janoš. Do rodinného podnikání se přidal před 25 lety. Společně s rodiči vystavěli novou výrobnu i obchod. Přestože byl obchod mimo dosah hlavních ulic, našel si velmi rychle klientelu.

Otcovu školu založenou na vysoké odbornosti a preciznosti doplnil Pavel Janoš o výtvarné nadání, dal novým výrobkům moderní pojetí a pouštěl se i do netradičních zakázek. Uváděl v život nové vzory perníků a perníkové obrazy. K předání cukrářské výroby došlo v roce 1998. Zatímco otcovi Josefovi udělilo Společenstvo cukrářů za celoživotní zásluhy medaili Český cukrář a diplom Mistr cukrář – perníkář, vystoupil na cukrářský vrchol i syn Pavel, když vyhrál titul CUKRÁŘ – PERNÍKÁŘ ROKU. Pokud významná osobnost navštívila region, byla zpravidla obdařena perníkem od Janošů.

Pavel Janoš získal ocenění MLS Pardubického kraje a zvítězil nejen v mezinárodní soutěži Gastro Pardubice, ale i v prvním ročníku prestižní soutěže Regionální potravina Pardubického kraje, kde jde především o kvalitu. Není proto divu, že perníky Pavla Janoše přistály i na talíři papeže Benedikta XVI., britské princezny Anny či skupiny Smokie. Také reprezentovaly Pardubice ve Francii, Japonsku a v USA. Jeho perníkářství navštívila první dáma ČR paní Livia Klausová a svůj perník si přijel ozdobit i americký kosmonaut Andrew Feustel s rodinou. Pavel Janoš se snaží udržet více než stoletou rodinnou tradici na památku svého otce a pečovat o takzvané rodinné stříbro uměleckého řemesla v České republice.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Turistické noviny putují i do sousedních krajů

Turistické noviny, které obsahově pokrývají Královéhradecký a Pardubický kraj, se těší stále větší oblibě ze strany čtenářů. Oproti minulému roku jejich distribuce narostla o 25 %. Navíc se v rámci vkladů do MF Dnes tiskovina rozšířila i do dalších šesti krajů (Středočeský, Moravskoslezský, Jihomoravský, Olomoucký, Liberecký a Vysočina).

Společnost celý článek
5.2.

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. stál u zrodu vysokoškolského Ústavu zdravotnických studií a následně Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
2.12.

Advent v Lanškrouně bude obohacen zpěvy z Velikonočního ostrova

Druhá adventní neděle ale bude o mnoho bohatší.

Společnost celý článek
23.2.

Dobročinný fenomén Pardubického kraje, Burza filantropie, vstupuje do svého pátého ročníku.

Do Burzy filantropie je zapojena i veřejnost a to prostřednictvím hlasování o postupujících projektech. To bude probíhat od 14. do 21. dubna na webu www.burzafilantropie.cz.

Společnost celý článek
1.12.

Mikulášská nadílka v OC Palác Pardubice

Kromě mikulášské družiny se malí návštěvníci můžou těšit také na spoustu soutěží. Připravena bude Pekelná stezka, na níž budou děti plnit úkoly. Za jejich splnění získají sladkou odměnu. Navíc také mohou vyhrát skvělé ceny, mimo jiné např. deskovou hru Dračí poklad nebo vstupenky na pohádku Čertoviny.

Společnost celý článek
29.10.

Město Pardubice zřídí nový odbor

Naší ambicí při obsazení pozice hlavního architekta bude získání výrazně profilované osobnosti s náležitou odborností.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting