Pekaři a cukráři zvou na ,,Dny chleba,,

4.6.

Pekaři a cukráři zvou  na ,,Dny chleba,,

Pekaři a cukráři zvou  na ,,Dny chleba,,

Pekaři a cukráři zvou  na ,,Dny chleba,,

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR si Vás dovoluje pozvat na tradiční akci své profesní organizace DNY CHLEBA 2012, která se koná dne 7. června 2012 v Pardubicích, výstaviště IDEON. Jedná se již o 18. ročník největší pekařské slavnosti v České republice, na níž se uskuteční svazová soutěž CHLÉB ROKU 2012. Zároveň se zde koná velká výstava dodavatelů pekařského oboru a odborný seminář zaměřený na moderní trendy výroby chleba v 21. století. Záštitu nad letošní akcí, na níž je očekávána reprezentativní účast okolo 350 pozvaných hostů a potravinářských odborníků, převzal ministr zemědělství ČR Petr Bendl. Velký zájem o tuto prestižní akci, která usiluje o udržení vysoké kvality chleba, je jak mezi pekařskými odborníky, tak mezi zástupci obchodních organizací. Kvalitní chléb se totiž stává v poslední době mezi spotřebiteli velmi vyhledávaným zbožím. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích: „Konzumní chléb roku“, který se vyrábí na průmyslových linkách a „Řemeslný chléb roku“, kde při výrobě převažuje ruční podíl práce. Kvalitu chleba bude hodnotit 11 zkušených odborníků z pekařského oboru, kteří byli certifikováni nezávislou senzorickou laboratoří VŠCHT Praha. Jakost chleba se posuzuje podle propracovaného 100 bodového systému ukazatelů, kde se hodnotí: vzhled, tvar, objem, kůrka, barva, vůně, střídka a chuť chleba. Partnerem soutěže je Tesco Stores ČR a.s., v jehož prodejnách pak budou vítězné chleby nabízeny. V průběhu zahajovacího ceremoniálu (11:00 hod.) bude generální vikář Královéhradecké diecéze Mons. Socha celebrovat tradiční akt svěcení chleba. Odborný seminář (13:30 – 17:00 hod.) se bude věnovat tématům výroby dobrého chleba, vývojům spotřeby a poskytování informací o kvalitě chleba spotřebitelům. Slavnostní vyhlášení soutěže „CHLÉB ROKU 2012“ s předáním diplomů a cen pak proběhne na závěr dne (18:30 hod.) v pardubickém zámku. Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru. V současné době sdružuje 100 členů - pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin a služeb pro tyto obory a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Policejní ředitelství: objemová studie je hotová

K 1. lednu 2012 by mělo být vytvořeno celkem čtrnáct oblastních správ Policie ČR.

Společnost celý článek
15.9.

Pardubický kraj podporuje turistiku

Tradiční dálkový pochod spojený s městskými slavnostmi podporuje město Lanškroun i Pardubický kraj,

Společnost celý článek
10.7.

Letní kino musí ustoupit stavbařům

Letní kino zůstane v Tyršových sadech pravděpodobně do 19. července. Poté se bude muset stěhovat na louku vedle skateparku. Již se zde jednu sezonu promítalo, takže to mají organizátoři i diváci vyzkoušené. Nechceme lidem brát promítání pod letní oblohou, proto jsme předem připravili i tuto záložní variantu, se kterou provozovatel souhlasil.

Společnost celý článek
27.7.

Parkovací dům je opět plně v provozu

Celkové náklady na rekonstrukci byly 2,8 milionu korun.

Společnost celý článek
6.12.

Hradečtí lesníci již borovičky nabízejí, prodej kaprů začne až těsně před Vánocemi

Stromky z výřezů v lese sice nejsou tak rovnoměrně rostlé, jako ty z plantáží, jsou však výrazně levnější a především čerstvé, déle tedy vydrží. Lesníci je totiž v lese uříznou a hned je dovezou do míst prodeje, kde je poté pravidelně doplňují.

Společnost celý článek
13.2.

Mezinárodní projekt CreArt je otevřen všem umělcům z Pardubic

Cílem je také vybudování sítě přímých vztahů mezi městy, umožňující přímou výměnu zkušeností a názorů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting