Peníze z automatů pomohou rodičům předškoláků

20.6.

Peníze z automatů pomohou rodičům předškoláků

Pardubice ještě v letošním roce rozšíří kapacitu svých mateřských škol o 50 míst. Dvě třídy MŠ vzniknou při základní škole v Ohrazenicích. Na financování úprav volných prostor i na vybavení a dvouměsíční mzdu pro zaměstnance chce město použít peníze získané z výherních hracích přístrojů.


„Celkem budeme na zřízení nových míst pro 50 dětí potřebovat asi 2,2 miliony korun. Zdá se mi správné, aby právě pro tento účel byly použity prostředky, které můžeme chápat jako jakousi kompenzaci za to, že ve městě máme provozovny s hracími přístroji,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Pardubice během posledních7 let let rozšířily mateřské školy o 777 míst, přesto kapacita stále nestačí zájmu rodičů. „Největší problém vidíme právě u dětí, které budou mít v letošním roce tři roky. Původně město hledalo cestu rozšířením kapacit v ZŠ Bratranců Veverků, ale na základě hygienicko-technických zjištění se ukázalo, že by zde mohlo vzniknout pouze 28 míst ve dvou třídách. Náklady na rekonstrukci by byly vysoké, hledali jsme efektivnější řešení,“ vysvětlil náměstek Tauber.

Je jím právě rozšíření ZŠ Ohrazenice o mateřskou školu. „Nejpozději do 30. září zde otevřeme dvě třídy s kapacitou 50 míst. Zápisy do nich se uskuteční teprve poté, co bude přestavba dokončena a provedena změna ve školském rejstříku,“ slíbil Tauber. Město tak navýší kapacitu školek ze současných 3 200 na 3 250. Další rozšíření plánuje pro školní rok 2014/2015, kdy by mohla nová místa vzniknout také v základní škole na Dubině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.7.

Další investice do krajské dopravy

Pardubický kraj postupně pokračuje v opravách silnic II. a III. třídy a nyní přichází na řadu další tři z nich

Společnost celý článek
17.4.

Peer Gynt v Pardubicích už naposledy

Přijďte se naposledy podívat na životní pouť rváče, lenocha, nezodpovědného rozmařilce, ale současně i neodolatelného snílka...

Společnost celý článek
24.1.

Vedení kraje pozvalo kapitány průmyslu na novoroční setkání

Hejtman Martínek všem poděkoval za jejich podíl na rozvoji ekonomiky Pardubického kraje.

Společnost celý článek
10.8.

Odborníci ve Chvaleticích roztřídili tuny chemikálií

Mezi nalezeným odpadem bylo i menší množství radioaktivních látek, například solí uranu a thoria.

Společnost celý článek
28.2.

Krajská tripartita nejen o školství či dopravě. Hlavním tématem byla zaměstnanost v regionu

„V současné době je dobrou zprávou, že se zaměstnanci do areálu Poličských strojíren velmi brzy vrátí, a tak nebude ohroženo téměř 500 pracovních míst, která jsou pro celou oblast nesmírně důležitá,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se tak v souvislosti se čtvrteční explozí dotkl problematiky zaměstnanosti v regionu.

Společnost celý článek
13.12.

Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

Novou evidenci psů chystá na začátek roku 2008 statutární město Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting