Peníze z automatů pomohou rodičům předškoláků

20.6.

Peníze z automatů pomohou rodičům předškoláků

Pardubice ještě v letošním roce rozšíří kapacitu svých mateřských škol o 50 míst. Dvě třídy MŠ vzniknou při základní škole v Ohrazenicích. Na financování úprav volných prostor i na vybavení a dvouměsíční mzdu pro zaměstnance chce město použít peníze získané z výherních hracích přístrojů.


„Celkem budeme na zřízení nových míst pro 50 dětí potřebovat asi 2,2 miliony korun. Zdá se mi správné, aby právě pro tento účel byly použity prostředky, které můžeme chápat jako jakousi kompenzaci za to, že ve městě máme provozovny s hracími přístroji,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Pardubice během posledních7 let let rozšířily mateřské školy o 777 míst, přesto kapacita stále nestačí zájmu rodičů. „Největší problém vidíme právě u dětí, které budou mít v letošním roce tři roky. Původně město hledalo cestu rozšířením kapacit v ZŠ Bratranců Veverků, ale na základě hygienicko-technických zjištění se ukázalo, že by zde mohlo vzniknout pouze 28 míst ve dvou třídách. Náklady na rekonstrukci by byly vysoké, hledali jsme efektivnější řešení,“ vysvětlil náměstek Tauber.

Je jím právě rozšíření ZŠ Ohrazenice o mateřskou školu. „Nejpozději do 30. září zde otevřeme dvě třídy s kapacitou 50 míst. Zápisy do nich se uskuteční teprve poté, co bude přestavba dokončena a provedena změna ve školském rejstříku,“ slíbil Tauber. Město tak navýší kapacitu školek ze současných 3 200 na 3 250. Další rozšíření plánuje pro školní rok 2014/2015, kdy by mohla nová místa vzniknout také v základní škole na Dubině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.11.

Krok za krokem dostává centrální příjem v Pardubické nemocnici svojí tvář

Zástupci kraje a nemocnice se detailně seznámili také s vnitřním uspořádáním dalších podlaží, a také celkovým rozvržením v rámci celé sedmipodlažní budovy.

Společnost celý článek
20.10.

V Pardubicích se koná 43. ročník Texchem

Pozornost bude rovněž věnována sousedním regionům Polska a Saska.

Společnost celý článek
31.7.

Ve věži kostela Sv. Jakuba v Poličce ožije rodná světnička Bohuslava Martinů

Martinů zde žil spolu s matkou, sestrou, bratrem a strýcem až do svých dvanácti let. V dnešní době je představa života na tak malém prostoru nemyslitelná. Ovšem díky speciálním, oživeným prohlídkám budete mít pocit, jako kdybyste se jen tak tak ve dveřích minuli s rodinou Martinů.

Společnost celý článek
14.12.

Pardubické vánoční trhy jsou v plném proudu

Od 15 hodin se po náměstí rozezní hlasy dětí z dětských pěveckých sborů a promítá se pardubická Perníková pohádka.

Společnost celý článek
18.5.

Vítězným projektem pardubického kola T-Mobile Rozjezdů je originální bruska na nože

Pardubický kraj reprezentovalo 18 projektů Vítěz si dnes odnesl ceny za téměř 100 000 korun V celostátních cenách jde o více než 600 000 korun

Společnost celý článek
21.2.

Spolupráce s partnerskými regiony za rok 2006

V letech 2001 až 2004 uzavřel Pardubický kraj dohody o spolupráci s pěti regiony evropských zemí

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting