Peníze z koncertu na pomoc Japonsku již pomáhají v Taga-jo

8.7.

V březnu tohoto roku byla země, která je pro Český chlapecký sbor Boni pueri symbolem mnoha krásných koncertů a neopakovatelných zážitků, postižena obrovskou katastrofou. Tři měsíce po návratu „dobrých chlapců“ z turné po Japonsku tuto laskavou zemi na dlouhém pobřeží ničilo tsunami a zemětřesení. Boni pueri koncertovali v samém závěru svého turné i ve městě Taga-jo, v provincii Mijagi, které patřilo k nejvíce postiženým místům. V úterý 29. března, jen několik dní po neštěstí, v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v Hradci Králové uspořádal sbor charitativní koncert s názvem „Boni pueri na pomoc Japonsku“. Celé vystoupení se neslo v duchu pietní vzpomínky na oběti tsunami. „Chlapci z Boni pueri chtěli pomoci našim japonským přátelům tím, co nejlépe umí – tedy zpěvem. Je nám ctí, že finanční příspěvek, který koncert přinesl, japonská agentura přijala a že dnes již pomáhá přímo v japonské škole ve městě Taga-jo, jak jsme slíbili“, říká ředitel a sbormistr Boni pueri Pavel Horák, který vyjel do Země vycházejícího slunce se sborem již pětkrát. Výtěžek z koncertu ve výši 108 300 Kč a 10 euro byl předán starostovi města Taga-jo, který ho použil na základní potřeby dětí, které stále ještě zůstávají v evakuačním centru. „Vážený pane Horáku a Boni pueri, setkali jsme se se starostou města Taga-jo a předali mu váš finanční dar. Situace ve městě je opravdu svízelná. Železnice byly zničené, teprve nedávno je znovu obnovili. Všechny oblasti poblíž moře byly smeteny vlnou tsunami a téměř 200 lidí včetně dětí ztratilo své životy. Během prvních dnů evakuace téměř 10 000 lidí usilovalo o azyl v Kulturním centru nebo na Radnici, to byla jediná místa, která zůstala zachována. Dodnes je zde ještě 400 lidí. Pan starosta města Taga-jo a ředitel školy si hluboce cení vašich charitativních aktivit a vašeho daru, který přišel z druhého konce světa. Říkají, že až bude koncertní sál přístupný, rádi by opět uspořádali váš koncert. Brzy vám také pošleme poděkování samotných dětí, které pro vás chystají. Vaše DVD z charitativního koncertu náš lid velmi povzbudilo. Všichni říkali, že jste udělali pro Japonsko velký kus práce, a byli dojati dobrosrdečností a účastí všech, kteří se na finančním příspěvku podíleli,“ uvádí se v dopise od paní Sasaki z Agentury Ars Tokyo, která Český chlapecký sbor Boni pueri v Japonsku zastupuje. Filmový záznam koncertu s japonskými titulky vydala agentura na DVD a je promítáno v postižených oblastech jako symbol pomoci a morální podpory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Pardubičtí ,,Cikáni,, oživí festival Svět knihy na jevišti

Smyslem tohoto festivalu je poukázat nejen na těsný vztah literatury a divadla, ale také vypíchnout autory a díla.

Společnost celý článek
16.4.

Jaká je budoucnost politiky soudržnosti EU

V pondělí 19. dubna v Pardubicích pohovoří Marie Kaufmann, expertka a hodnotitelka programů EU.

Společnost celý článek
16.12.

Dobrovolné návraty končí

V Pardubickém kraji se za 10 měsíců trvání projektu přihlásilo se žádostí o zařazení celkem 203 cizinců.

Společnost celý článek
7.8.

Jednání se starostou

. Jednání mělo několik bodů, v nichž starosta místního obvodu projevil zájem o situaci kolem dětských hřišť a zároveň narazil na otázky související s ubytovnou v části Hůrka.

Společnost celý článek
17.12.

Na poště strašil žlutý prášek

Do kontaktu s neznámou látkou ale přišly pracovnice zdejší poštovní úřadovny.

Společnost celý článek
3.11.

REVOLUTION TRAIN se blíží – protidrogový program oceněný v ČR i v Německu přijíždí do Hradce

Celkem už se vlak objevil na více než 50 nádražích. Kdekoliv zastavil, představitelé měst si akci stejně jako děti a pedagogové pochvalovali.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting