Peníze z koncertu na pomoc Japonsku již pomáhají v Taga-jo

8.7.

V březnu tohoto roku byla země, která je pro Český chlapecký sbor Boni pueri symbolem mnoha krásných koncertů a neopakovatelných zážitků, postižena obrovskou katastrofou. Tři měsíce po návratu „dobrých chlapců“ z turné po Japonsku tuto laskavou zemi na dlouhém pobřeží ničilo tsunami a zemětřesení. Boni pueri koncertovali v samém závěru svého turné i ve městě Taga-jo, v provincii Mijagi, které patřilo k nejvíce postiženým místům. V úterý 29. března, jen několik dní po neštěstí, v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v Hradci Králové uspořádal sbor charitativní koncert s názvem „Boni pueri na pomoc Japonsku“. Celé vystoupení se neslo v duchu pietní vzpomínky na oběti tsunami. „Chlapci z Boni pueri chtěli pomoci našim japonským přátelům tím, co nejlépe umí – tedy zpěvem. Je nám ctí, že finanční příspěvek, který koncert přinesl, japonská agentura přijala a že dnes již pomáhá přímo v japonské škole ve městě Taga-jo, jak jsme slíbili“, říká ředitel a sbormistr Boni pueri Pavel Horák, který vyjel do Země vycházejícího slunce se sborem již pětkrát. Výtěžek z koncertu ve výši 108 300 Kč a 10 euro byl předán starostovi města Taga-jo, který ho použil na základní potřeby dětí, které stále ještě zůstávají v evakuačním centru. „Vážený pane Horáku a Boni pueri, setkali jsme se se starostou města Taga-jo a předali mu váš finanční dar. Situace ve městě je opravdu svízelná. Železnice byly zničené, teprve nedávno je znovu obnovili. Všechny oblasti poblíž moře byly smeteny vlnou tsunami a téměř 200 lidí včetně dětí ztratilo své životy. Během prvních dnů evakuace téměř 10 000 lidí usilovalo o azyl v Kulturním centru nebo na Radnici, to byla jediná místa, která zůstala zachována. Dodnes je zde ještě 400 lidí. Pan starosta města Taga-jo a ředitel školy si hluboce cení vašich charitativních aktivit a vašeho daru, který přišel z druhého konce světa. Říkají, že až bude koncertní sál přístupný, rádi by opět uspořádali váš koncert. Brzy vám také pošleme poděkování samotných dětí, které pro vás chystají. Vaše DVD z charitativního koncertu náš lid velmi povzbudilo. Všichni říkali, že jste udělali pro Japonsko velký kus práce, a byli dojati dobrosrdečností a účastí všech, kteří se na finančním příspěvku podíleli,“ uvádí se v dopise od paní Sasaki z Agentury Ars Tokyo, která Český chlapecký sbor Boni pueri v Japonsku zastupuje. Filmový záznam koncertu s japonskými titulky vydala agentura na DVD a je promítáno v postižených oblastech jako symbol pomoci a morální podpory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

Pardubická chemička se díky miliardovým investicím mění v moderní firmu

Současná chemička zabírá mnohem menší prostor než v minulosti a plánovaný rozvoj je spíše intenzivní než extenzivní. Momentálně je v areálu po řadě demolic již nepotřebných objektů několik volných upravených pozemků vhodných k podnikání. Synthesia nabízí k pronájmu či prodeji i vybrané objekty.

Společnost celý článek
28.3.

Univerzita Pardubice otevírá svůj univerzitní filmový klub

Univerzitní filmový klub vznikl pod patronátem projektu Idea univerzity.

Společnost celý článek
15.1.

Litomyšlská nemocnice dosáhla historického okamžiku

Přespávání otců na porodnici společně s maminkami, jako součást nadstandardních služeb, si získává velkou oblibu.

Společnost celý článek
12.6.

Nemocnice ustavila odbornou Lékařskou radu

„Lékařská rada je složena z významných odborníků ve svých oborech. Tvoří poradní orgán představenstva mimo jiné pro oblast strategie a struktury zdravotní péče, pro oblast přístrojových investic a dlouhodobého a udržitelného rozvoje jednotlivých oborů v naší nemocnici,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.5.

Burácení motorů na nebi i na zemi přilákalo na hradecké letiště desetitisíce diváků

Spolupráci složek IZS patřil celý páteční den. Odborníci zde v rámci workshopů otevřeli témata, která prozatím nikde nebyla diskutována. Na letišti nacvičovali společnou spolupráci při nestandardních situacích a sklidili velký obdiv také od stovek školáků, kteří tuto akci měli možnost navštívit v rámci branného dopoledne.

Společnost celý článek
25.2.

HS Jeseníky má za sebou náročný víkend

Vzhledem k tomu, že pokračují jarní prázdniny a na horách se každý týden vystřídá veliké množství dětí, jsou sjezdové tratě doslova přeplněny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting