Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

25.5.

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

V Pardubicích již nebudou probíhat sbírky humanitární pomoci pro Diakonii Broumov jako doposud. Lidé nyní mohou odkládat použité oblečení, textil, obuv, kabelky, dětské hračky a další věci kterých se chtějí zbavit, ale dají se ještě použít, kdykoli. Na náměstí Dukelských hrdinů, poblíž křižovatky ulic Josefa Ressla a Lexova, byl v těchto dnech instalován velkokapacitní kontejner, do něhož lze 24 hodin denně vkládat odložené věci, které ještě mohou posloužit sociálně potřebným. „Diakonie nás požádala o možnost dlouhodobého sběru věcí pro humanitární účely. Dukelské náměstí bylo vybráno jako ideální místo, kde je možné parkovat. Kontejner totiž bude sloužit jako permanentní sběrna pro celé Pardubice,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Diakonie Broumov poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti a to jak materiální pomoc sociálně potřebným, tak azylové ubytování i pracovní příležitosti. Sebrané věci vytřídí, ty které už nelze použít pro humanitární účely použije k průmyslovému zpracování. Na celém procesu se podílí zhruba 60 klientů diakonie, tedy lidí z okraje společnosti, kteří mají v Diakonii azylové ubytování a i pracovní uplatnění. Jedná se převážně o osoby bez přístřeší, které by jinak práci nikde nedostaly. Broumovská diakonie není první organizací, která v Pardubicích použitý textil sbírá. Od loňského roku město spolupracuje se společností REVENGE, která ve městě rozmístila 26 speciálně upravených a označených kontejnerů. Lidé do nich odložili na 100 tun textilu a obuvi, které by zřejmě jinak skončily na skládkách. Nyní se každý může rozhodnout, zda odložené textilie věnuje na charitativní účely, nebo dá přednost komerční firmě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Sté výročí narození režiséra Zdeňka Bittla

Zdeněk Bittl, divadelník tělem a duší, který se nesmazatelným písmem zapsal do historie pardubického divadla.

Společnost celý článek
15.8.

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

Mezi příjemce jsou zařazeni pracovníci magistrátu, kteří se v opodstatněných případech budou snažit zjednat nápravu.

Společnost celý článek
8.1.

Tři králové navštívili „hejtmanství“

V rámci dobročinné „Tříkrálové sbírky“ je jako první přijal krajský vicehejtman Roman Línek.

Společnost celý článek
20.8.

Investice kraje usnadní případnou evakuaci v LDN Rybitví

S cílem zvýšit bezpečnost a usnadnit případnou evakuaci vyhlásili krajští radní výběrové řízení na dodavatele druhé etapy vybudování systému elektrické požární signalizace a evakuačního rozhlasu včetně stavebních úprav v Léčebně dlouhodobě nemocných v Rybitví. Předpokládaná hodnota zakázky činí osm milionů korun.

Společnost celý článek
27.10.

Resocializační tábor pro děti opravdu vyšel!

Všechny posádky nakonec poklad nalezly a odměnou jim byla vytoužená truhla plná dobrot.

Společnost celý článek
20.5.

Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

Poradna nabízí pomoc při řešení obtížné sociální situace, při hledání vhodných sociálních služeb, při sepisování žádostí, odvolání a právních dokumentů. Dva dny v týdnu pracovníci poradny poskytují dluhové poradenství a pomáhají klientům ve finanční tísni. Poradna je rovněž zapojena do projektu, který pomáhá obětem trestných činů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting