Perníček získal na folklorní přehlídce dva návrhy na postup do finále a nadchnul porotu

4.4.

Perníček získal na folklorní přehlídce dva návrhy na postup do finále a nadchnul porotu

Folklorní soubor Perníček ze ZUŠ Havlíčkova potvrdil svoje kvality a dokázal, že jeho vystoupení bývají strhující a originální. Na oblastní postupové přehlídce v Červeném Kostelci získal dva návrhy na postup na celostátní finále v Jihlavě. Porota navíc ocenila nadšený projev perníčkovských dětí. 
Do Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci se sjely dětské soubory z celých Východních Čech, tedy z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Soutěžilo celkem třináct choreografií a jejich kvality postavily porotu před těžký úkol. Přímý postup na celostátní finále do Jihlavy totiž mohla získat jen jediná, doporučení k postupu pak další dvě.
„Kdyby některé choreografie soutěžily v nějaké slabší oblasti, měly by postup jasný. Ale ve Východních Čechách se sešla opravdu velká konkurence,“ řekl jeden z členů poroty, folklorista Zdeněk Vejvoda. 
Nakonec se porota rozhodla udělit přímý postup velmi sympatickému výkonu malých tanečníku z hradeckého Kvítku. Nicméně k postupu doporučila hned dvě choreografie Perníčku, které pocházejí z úspěšného pásma pro školy a školky „V nebi, pekle i mezi nimi“ – temperamentní Pekelný mariáš, jenž diváky zavádí do roztančeného pekla, kde čerti a čertice vybírají, kdo z nich půjde na Zem na Mikulášskou nadílku, a veselé vystoupení Než přijde Mikuláš, které názorně ukazuje, jak se malí pozemšťané připravují na příchod Mikuláše a bojí se pekelníků.
„Naše porota měla velmi těžký úkol. Na jevišti bylo opravdu moc krásných a inspirativních okamžiků, které si zasloužily ocenit a proto bylo uděleno navíc i několik ocenění,“ říká vedoucí folklorního souboru Perníček Lenka Šťastná.
Ty získal pardubický soubor z „Havlíčkovky“ hned tři – vystoupení Než přijde Mikuláš bylo oceněno za příkladné rytmicko-taneční cítění, Pekelný mariáš za čertovsky povedený výkon a vystoupení Z jarmarku pardubského získalo cenu za vynikající pěvecký a taneční výkon.
„V rámci rozborového semináře s porotou bylo jasné, že Perníček je stálou špičkou našeho regionu. Nejvíce si cením hodnocení, že náš soubor je jediný, jehož emoce překročily hranice jeviště a dotkly se diváků. Entuziasmus našich dětí byl nakažlivý a nádherný,“ shrnuje Lenka Šťastná.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Protidrogový vlak ukazuje dětem, o co vše je mohou připravit drogy a alkohol

Projekt REVOLUTION TRAIN rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci. Multimediální vlaková souprava je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání.

Společnost celý článek
23.7.

V září pocítí krizi především zaměstnanci

V současné době některé firmy připravují plány a strategie, koho, kdy a za jakých podmínek propustí.

Společnost celý článek
19.5.

Chrudimské zastupitelstvo se nemá proč bát o nemocnici

Doby, kdy se na Pardubickém kraji rozdávaly investice podle toho, kdo s kým kamarádí, nenávratně skončily.

Společnost celý článek
16.7.

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Podle zamýšleného projektu bude v rybníce vystavěna hráz, která oddělí špinavou vodu rybniční od samotného koupaliště.

Společnost celý článek
13.5.

Chrudimská muzejní noc

Její návštěvníky čeká v letošním roce poněkud jiná náplň než o nocích předcházejících.

Společnost celý článek
27.6.

Kraj nabídl vládní delegaci vhodné prostory

Pardubický kraj nabízel prostory pro konání některých akcí v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting