Perníček získal na folklorní přehlídce dva návrhy na postup do finále a nadchnul porotu

4.4.

Perníček získal na folklorní přehlídce dva návrhy na postup do finále a nadchnul porotu

Folklorní soubor Perníček ze ZUŠ Havlíčkova potvrdil svoje kvality a dokázal, že jeho vystoupení bývají strhující a originální. Na oblastní postupové přehlídce v Červeném Kostelci získal dva návrhy na postup na celostátní finále v Jihlavě. Porota navíc ocenila nadšený projev perníčkovských dětí. 
Do Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci se sjely dětské soubory z celých Východních Čech, tedy z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Soutěžilo celkem třináct choreografií a jejich kvality postavily porotu před těžký úkol. Přímý postup na celostátní finále do Jihlavy totiž mohla získat jen jediná, doporučení k postupu pak další dvě.
„Kdyby některé choreografie soutěžily v nějaké slabší oblasti, měly by postup jasný. Ale ve Východních Čechách se sešla opravdu velká konkurence,“ řekl jeden z členů poroty, folklorista Zdeněk Vejvoda. 
Nakonec se porota rozhodla udělit přímý postup velmi sympatickému výkonu malých tanečníku z hradeckého Kvítku. Nicméně k postupu doporučila hned dvě choreografie Perníčku, které pocházejí z úspěšného pásma pro školy a školky „V nebi, pekle i mezi nimi“ – temperamentní Pekelný mariáš, jenž diváky zavádí do roztančeného pekla, kde čerti a čertice vybírají, kdo z nich půjde na Zem na Mikulášskou nadílku, a veselé vystoupení Než přijde Mikuláš, které názorně ukazuje, jak se malí pozemšťané připravují na příchod Mikuláše a bojí se pekelníků.
„Naše porota měla velmi těžký úkol. Na jevišti bylo opravdu moc krásných a inspirativních okamžiků, které si zasloužily ocenit a proto bylo uděleno navíc i několik ocenění,“ říká vedoucí folklorního souboru Perníček Lenka Šťastná.
Ty získal pardubický soubor z „Havlíčkovky“ hned tři – vystoupení Než přijde Mikuláš bylo oceněno za příkladné rytmicko-taneční cítění, Pekelný mariáš za čertovsky povedený výkon a vystoupení Z jarmarku pardubského získalo cenu za vynikající pěvecký a taneční výkon.
„V rámci rozborového semináře s porotou bylo jasné, že Perníček je stálou špičkou našeho regionu. Nejvíce si cením hodnocení, že náš soubor je jediný, jehož emoce překročily hranice jeviště a dotkly se diváků. Entuziasmus našich dětí byl nakažlivý a nádherný,“ shrnuje Lenka Šťastná.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Lucie Bílá hledá pěveckého partnera na východě Čech

Chlapecký sbor Boni Pueri z Hradce Králové čítá 200 členů a absolvoval dosud více jak 2500 koncertů po celém světě.

Společnost celý článek
6.11.

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům, takový je název společného projektu malotřídních škol z Telecího, Korouhve a Oldříše.

Společnost celý článek
5.6.

Obec Bořice slavila 630 let

Celé oslavy začaly okrskovou hasičskou soutěží a prezentací hasičské techniky, včetně té historické.

Společnost celý článek
28.2.

Registrace poskytovatelů sociálních služeb

Chcete-li poskytovat sociální služby, musíte k tomu mít patřičné oprávnění. O registraci rozhoduje krajský úřad.

Společnost celý článek
10.2.

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Že je Česká republika na krizové scénáře připravena, oznámil totiž premiér Petr Nečas.

Společnost celý článek
18.7.

Hledají se nejlepší začínající firmy

Přihlásit se může firma nebo živnostník s maximálně tříletou podnikatelskou historií, a to do 31. října 2017 zde. Stačí se vyznačovat inovativností, růstem, kladným vlivem na společnost nebo určitý sektor. Důraz je kladen především na inovace v oblasti technologií. Stranou pozornosti nezůstanou ani zajímavé příběhy zakladatelů i samotných společností. Vítěze určí celostátní porota složená z top investorů, zástupců velkých korporací a akcelerátorů z české republiky i zahraničí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting