Perníček získal na folklorní přehlídce dva návrhy na postup do finále a nadchnul porotu

4.4.

Perníček získal na folklorní přehlídce dva návrhy na postup do finále a nadchnul porotu

Folklorní soubor Perníček ze ZUŠ Havlíčkova potvrdil svoje kvality a dokázal, že jeho vystoupení bývají strhující a originální. Na oblastní postupové přehlídce v Červeném Kostelci získal dva návrhy na postup na celostátní finále v Jihlavě. Porota navíc ocenila nadšený projev perníčkovských dětí. 
Do Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci se sjely dětské soubory z celých Východních Čech, tedy z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Soutěžilo celkem třináct choreografií a jejich kvality postavily porotu před těžký úkol. Přímý postup na celostátní finále do Jihlavy totiž mohla získat jen jediná, doporučení k postupu pak další dvě.
„Kdyby některé choreografie soutěžily v nějaké slabší oblasti, měly by postup jasný. Ale ve Východních Čechách se sešla opravdu velká konkurence,“ řekl jeden z členů poroty, folklorista Zdeněk Vejvoda. 
Nakonec se porota rozhodla udělit přímý postup velmi sympatickému výkonu malých tanečníku z hradeckého Kvítku. Nicméně k postupu doporučila hned dvě choreografie Perníčku, které pocházejí z úspěšného pásma pro školy a školky „V nebi, pekle i mezi nimi“ – temperamentní Pekelný mariáš, jenž diváky zavádí do roztančeného pekla, kde čerti a čertice vybírají, kdo z nich půjde na Zem na Mikulášskou nadílku, a veselé vystoupení Než přijde Mikuláš, které názorně ukazuje, jak se malí pozemšťané připravují na příchod Mikuláše a bojí se pekelníků.
„Naše porota měla velmi těžký úkol. Na jevišti bylo opravdu moc krásných a inspirativních okamžiků, které si zasloužily ocenit a proto bylo uděleno navíc i několik ocenění,“ říká vedoucí folklorního souboru Perníček Lenka Šťastná.
Ty získal pardubický soubor z „Havlíčkovky“ hned tři – vystoupení Než přijde Mikuláš bylo oceněno za příkladné rytmicko-taneční cítění, Pekelný mariáš za čertovsky povedený výkon a vystoupení Z jarmarku pardubského získalo cenu za vynikající pěvecký a taneční výkon.
„V rámci rozborového semináře s porotou bylo jasné, že Perníček je stálou špičkou našeho regionu. Nejvíce si cením hodnocení, že náš soubor je jediný, jehož emoce překročily hranice jeviště a dotkly se diváků. Entuziasmus našich dětí byl nakažlivý a nádherný,“ shrnuje Lenka Šťastná.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

Loterie Super soboty v OC Futurum opět po roce přinese výhry za více než milion

Do loterie, která bude probíhat po dobu devíti týdnů, se mohou zapojit návštěvníci královéhradeckého centra, a to po předložení paragonu za nákup v hodnotě alespoň 500 Kč, který byl vydán v období od 17. listopadu 2018 do 12. ledna 2019.

Společnost celý článek
31.7.

Ve věži kostela Sv. Jakuba v Poličce ožije rodná světnička Bohuslava Martinů

Martinů zde žil spolu s matkou, sestrou, bratrem a strýcem až do svých dvanácti let. V dnešní době je představa života na tak malém prostoru nemyslitelná. Ovšem díky speciálním, oživeným prohlídkám budete mít pocit, jako kdybyste se jen tak tak ve dveřích minuli s rodinou Martinů.

Společnost celý článek
11.5.

V AFI Paláci se budou podávat hmyzí delikatesy

Na světě je odhadem 1 500 druhů jedlého hmyzu, který je běžně pojídán ve všech obydlených světadílech s výjimkou Evropy a Severní Ameriky. V chudých zemích hmyz představuje snadno dostupný zdroj bílkovin, protože maso je pro zdejší obyvatele drahé a nedostupné. V bohatších částech světa představuje hmyz zatím nedoceněnou kulinářskou zajímavost.

Společnost celý článek
22.5.

Na hradecké výstavě vrtulníků se uzavřely obchody v rekordní výši

Vedle dvacetitisícové návštěvnosti na sobotním leteckém programu došlo v Hradci Králové k uzavření největšího množství kontraktů v historii.

Společnost celý článek
23.4.

V Pardubicích se sešli historici nemocí a neduhů

Konference se účastní také odborníci působící v archivech a muzeích.

Společnost celý článek
30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting