Pernštýnskému náměstí dominuje smrk

23.11.

Pernštýnskému náměstí dominuje smrk

Pernštýnskému náměstí dominuje smrk

Pardubické Pernštýnské náměstí má od dnešního dopoledne novou dominantu. Zhruba 14 metrů vysoký smrk ztepilý, letošní vánoční strom města. Rostl léta na konci Kyjevské ulice, aby na sklonku své kariéry udělal radost malým i velkým. Zatím jej zdobí pouze smrkové šišky, do slavnostního hávu jej začnou pracovníci Služeb města Pardubic „oblékat“ v příštích dnech. „Strom bude ozdoben tak jako v loňském roce 150 vánočními kouleni v barvě červené a stříbrné, slavnostní osvětlení zajistí téměř 6 000 LED diod,“ řekla mluvčí služeb Světlana Pozníková. V Pardubicích bude letos dotvářet vánoční atmosféru řada vánočních stromů. Devět stromů ozdobí SmP, řezané však budou pouze dva z nich, vánoční strom na Pernštýnském náměstí a druhý na sídlišti Dubina. Mimo to musí pracovníci služeb do první adventní neděle dokončit výzdobu města. Letos zkrášlí jeho veřejná prostranství 65 vánočními motivy a nainstalují více než 40 000 LED diod. Pravá předvánoční nálada se začne z Pernštýnského náměstí šířit do města v sobotu 26. listopadu. Pod vánočním stromem, u něhož nebude chybět ani Betlém, začne dvoudenní mikulášský jarmark s nabídkou staročeských jídel i nápojů, inspirací na vánoční dárky i bohatým vánočním programem pro děti i dospělé. Jeho vyvrcholením bude nedělní slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které je neklamným znamením nadcházejícího adventu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.6.

Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

Nemošická mateřinka zvítězila na plné čáře. Za letošní školní rok odevzdala v 828 pytlech 1,7 tuny PET lahví, a to znamená na každého tamního předškoláčka přes 21,5 kilogramu tohoto separovaného odpadu.

Společnost celý článek
14.2.

Pardubická krajská nemocnice zrušila zákaz návštěv

V uplynulém kalendářním týdnu došlo v Pardubickém kraji k významnému poklesu nemocnosti na akutní respirační infekce i k poklesu chřipkových onemocnění.

Společnost celý článek
14.5.

Pohár hejtmana vybojoval mladý hasič ze Zderazi

Dobrovolní hasiči patří k nejdůležitějším složkám v každé obci, proto Pardubický kraj hasičům vychází vstříc.

Společnost celý článek
18.6.

Náš kraj bude reprezentovat 293 sportovců a trenérů

Ve dnech 19. až 24. června 2007 hostí Ústecký kraj již třetí letní olympiádu dětí a mládeže České republiky.

Společnost celý článek
6.10.

Poslední letošní bruslení bude v červené

Peloton bruslařů vyjede v 18:00 hodin a to ze třídy Míru, kde bude i cíl projížďky.

Společnost celý článek
2.11.

Hráči Pardubic budou čepovat peprné hořké pivo

Zatímco slad, voda a chmel pocházejí z Moravy, pepř si sládci vyhlédli až na druhém konci světa v indické oblasti Tellicherry. Právě místní odrůda černého pepře je považována za nejkvalitnější na celém světě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting