Pernštýnskému náměstí dominuje smrk

23.11.

Pernštýnskému náměstí dominuje smrk

Pernštýnskému náměstí dominuje smrk

Pardubické Pernštýnské náměstí má od dnešního dopoledne novou dominantu. Zhruba 14 metrů vysoký smrk ztepilý, letošní vánoční strom města. Rostl léta na konci Kyjevské ulice, aby na sklonku své kariéry udělal radost malým i velkým. Zatím jej zdobí pouze smrkové šišky, do slavnostního hávu jej začnou pracovníci Služeb města Pardubic „oblékat“ v příštích dnech. „Strom bude ozdoben tak jako v loňském roce 150 vánočními kouleni v barvě červené a stříbrné, slavnostní osvětlení zajistí téměř 6 000 LED diod,“ řekla mluvčí služeb Světlana Pozníková. V Pardubicích bude letos dotvářet vánoční atmosféru řada vánočních stromů. Devět stromů ozdobí SmP, řezané však budou pouze dva z nich, vánoční strom na Pernštýnském náměstí a druhý na sídlišti Dubina. Mimo to musí pracovníci služeb do první adventní neděle dokončit výzdobu města. Letos zkrášlí jeho veřejná prostranství 65 vánočními motivy a nainstalují více než 40 000 LED diod. Pravá předvánoční nálada se začne z Pernštýnského náměstí šířit do města v sobotu 26. listopadu. Pod vánočním stromem, u něhož nebude chybět ani Betlém, začne dvoudenní mikulášský jarmark s nabídkou staročeských jídel i nápojů, inspirací na vánoční dárky i bohatým vánočním programem pro děti i dospělé. Jeho vyvrcholením bude nedělní slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které je neklamným znamením nadcházejícího adventu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.12.

Po vzoru Hradce odmítají drahá měřidla další města

V tomto způsobu řešení podpořilo ředitele Seidlera také celorepublikové teplárenské sdružení.

Společnost celý článek
29.9.

Na Svojanově se staví i slaví

Jak uvedl kastelán hradu, příští rok bude obnova pokračovat, nové fasády se dočká Dům zbrojnošů a vnějšího hradební obvod.

Společnost celý článek
23.2.

TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe

Město Přelouč, jehož rozvoj je historicky spjat s rozvojem průmyslové výroby, navíc i v současné době nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. „Žije zde 9 200 obyvatel, ale zdejší zaměstnavatelé mají k dispozici až sedm tisíc pracovních míst. Podnikatelé neustále hledají kvalifikované absolventy v technických a odborných profesích,“ uvedla starostka Přelouče Irena Burešov

Společnost celý článek
16.1.

Pardubice se připravují na nápor cizinců bez práce

O situaci jednali dnes zástupci města s představiteli zainteresovaných organizací,

Společnost celý článek
19.4.

Na Rock for People dorazí Mastodon!

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2000 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo jednodenní vstupenky na jednotlivé festivalové dny.

Společnost celý článek
18.3.

Přijďte nás navštívit na Den vody

Celá akce proběhne v sobotu 22. března od 9 do 16 hodin. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu, poslední prohlídka je v 15 hodin. Malé vodní elektrárny Spálov, Předměřice a Přelouč budou přístupné vždy od 9 do 15 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting