Pět hvězd pro SeniorCentrum SeneCura Chrudim

12.3.

Pět hvězd pro SeniorCentrum SeneCura Chrudim

Pět hvězd pro SeniorCentrum SeneCura Chrudim

Senioři v Chrudimi dostávají podle Značky kvality v sociálních službách nejvyšší úroveň péče

Pětihvězdičkovou úroveň péče přizpůsobenou speciálním potřebám klientů poskytuje zařízení SeniorCentrum SeneCura Chrudim, domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Oficiálně tento fakt potvrdil maximální možný počet hvězd získaný v rámci certifikace Značky kvality v sociálních službách, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. SeniorCentrum v Chrudimi patří do sítě SeneCura, která je největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory v České republice se špičkovou zdravotní a sociální péčí včetně péče o seniory trpící demencí.

„Ocenění našeho domova je pro nás potvrzením, že naši práci odvádíme kvalitně. Těší nás, že naše správné směřování ohodnotila externí certifikace zaštítěná Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR,“ uvedla regionální ředitelka společnosti SeneCura Věra Husáková. „Týmu Marka Bíška, ředitele chrudimského domova, se podařilo získat takové ocenění jako prvnímu, a věřím, že i naše další zařízení získají brzy Značku kvality nejvyšší úrovně,“ dodala. Aktuálně SeneCura provozuje v České republice 14 SeniorCenter s celkovou kapacitou téměř 2 000 lůžek.

Filozofie SeneCura je postavená na individuálním přístupu, kdy se klient nepřizpůsobuje režimu domova, ale právě naopak, všechny služby a veškerá péče jsou poskytovány podle jeho zvyklostí a potřeb. „U každého klienta zjišťujeme informace o jeho životě - co má, a nemá rád, jak žil, kde pracoval, jaké měl koníčky, jakou má rodinu… Spolu s fotografiemi vytváříme jeho Knihu života, kterou využíváme jako nástroj pro reminiscenční – vzpomínkovou terapii,“ vysvětluje přístup Marek Bíško. Té je uzpůsoben i interiér domova s tzv. Memory koutky a koridory. Cílem SeneCura je seniorům nabídnout svobodný, kvalitní a aktivní život a zároveň poskytovat péči nejvyšší úrovně odpovídající nejnovějším poznatkům v oblasti gerontologie a speciálního přístupu k lidem s demencí a Alzheimerovou chorobou.

Poptávka po speciálních zařízeních pro seniory neustále roste. Počet lidí, kteří v Česku trpí demencí, je v současné době odhadován na 160 tisíc. Až dvě třetiny případů má na svědomí právě Alzheimerova choroba. Podle prognóz se za 30 let u nás demence bude týkat až 380 tisíc lidí. Odborná a kvalitní péče o nemocné je podle odborníků stále nedostatečná. Značka kvality v sociálních službách, která vznikla v roce 2009, umožňuje uživatelům sociální služby či zájemcům o ni získat jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení sociálních služeb očekávat. Hodnotí se ubytování, strava, volný čas, péče a partnerství.

Například právě Domov v Chrudimi má unikátní systém upořádání formou „domácností“. Jedná se o speciálně upravené prostory pro skupinu 10 klientů s demencí. Ve společném prostoru mají kuchyň, obývací pokoj i sesternu. K dispozici je i speciální terapeutické křeslo, které klientům s demencí navozuje pocit bezpečí a klidu. Oceněny byly i detaily včetně toho, že kašovitá strava opravdu chutná a hezky vypadá, nebo že to v domově všude příjemně voní. Klienti mohou využít řadu volnočasových aktivit, místní kapli, fitcentrum, relaxační místnost se Snoezelenem nebo rehabilitace.

O SeniorCentru SeneCura Chrudim

SeniorCentrum v chrudimské lokalitě „na Kopečku“ citlivě spojuje historický ráz budovy z roku 1926, v níž se nachází, s moderním nadstandardním zázemím. Celé SeniorCentrum je kompletně bezbariérové, funguje v režimu 24/7/365 a disponuje celkovou kapacitou 94 lůžek.

Více informací o domově na www.chrudim.senecura.cz.

O mateřské společnosti SeneCura

Společnost SeneCura je s 6 800 lůžky a 80 sociálními a zdravotnickými zařízeními přední privátní poskytovatel péče v Rakousku a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svou kompetencí a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu i klientům v České republice, kde je SeneCura největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory se špičkovou zdravotní a sociální péčí včetně péče o seniory trpící demencí. SeneCura Česká republika v současné době provozuje 14 SeniorCenter s kapacitou téměř 2 000 lůžek. SeneCura je součástí francouzské skupiny ORPEA, která v mezinárodním měřítku provozuje téměř 900 zdravotnických a sociálních zařízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.2.

Canisterapeutické sdružení hledá nové členy

Psovod i jeho pes totiž prochází testováním, přičemž na konci oba obdrží osvědčení, opravňující k práci.

Společnost celý článek
26.3.

Opravy pardubických ulic ovlivní pořádání řady sportovních a kulturních akcí

Co se týká dalších ročníků, tak ještě nevíme, jestli se na opravené třídě Míru bude moc cyklistické kritérium konat. Pokud by to nešlo, budeme hledat možnosti v jiných částech města.

Společnost celý článek
5.4.

Ve školce nejen o dopravě

Po skončení besedy však kromě omalovánek a pexesa s policejní tématikou obdrželo osazenstvo školky ještě další dárky. Ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP pro Pardubický kraj jsme pro školku zajistili reflexní vesty pro děti i dospělé, zastavovací terče a také výukový stojan k dopravní výchově pro mateřské školy.

Společnost celý článek
11.8.

Večerní stovka je opravdu prestižní závod

Prohlédl si moderní sportovní areál Pod lipou, který vybudovali dobrovolní hasiči svépomocí.

Společnost celý článek
18.10.

Pardubice OZP Čokoládový Festival 2017

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Márek Vaňa, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dyňová polévka s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilková krupicová kaše z espumy s čokoládovým sněhem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting