PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

18.2.

PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

Na výročním zasedání Východočeské oblasti se v úterý 16. ledna sešli členové Svazu PTP – VTNP. Do pardubické restaurace Signál přišel zástupce všech 12 okresů bývalého Východočeského kraje pozdravit také náměstek hejtmana Roman Línek.   „Se členy Svazu PTP se setkávám poměrně často při různých příležitostech. Vždy toho rád využiji k tomu, abych ocenil jejich roli v utváření novodobých dějin i dlouholetou spolupráci s krajem, jejímž prostřednictvím se mohou o událostech z poloviny minulého století dozvědět i naše děti,“ řekl k včerejšímu setkání Roman Línek. „Členům Svazu jsem slíbil, že v nejbližší době zorganizujeme schůzku s účastí hejtmana Pardubického kraje. Společně od ní očekáváme další posun ve vzájemné spolupráci a pomoc v ostatních činnostech Svazu,“ doplnil Línek i jeden konkrétní závěr z jednání.   Pomocné technické prapory (PTP) či Vojenské tábory nucených prací (VTNP) byly útvary Československé lidové armády, které v letech 1950–1954 fungovaly pro internaci a převýchovu tzv. politicky nespolehlivých osob, podléhajících tehdejšímu brannému zákonu. Důležitým důvodem jejich vzniku bylo i zajištění levné pracovní síly pro vybraná hospodářská odvětví. Byly také nástrojem perzekuce a pracovního vykořisťování nepohodlných osob. Fungování PTP nemělo oporu v československých zákonech a mezinárodním právu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Kosmický den v Pardubicích

Akce je spolupořádána Dopravní fakultou Jana Pernera a Fakultou elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
8.2.

Veřejná správa se nesmí zabývat sama sebou. Nezatěžujme zastupitele další nadbytečnou legislativou, říká hejtman Netolický

Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Společnost celý článek
22.8.

Vojenská historie i současnost potěšila na Cihelně tisíce návštěvníků

Pro návštěvníky byl jako tradičně připraven pestrý program. Hlavní ukázka historického boje nesla název ‚Tam kde neustoupili… těžký návrat do vlasti‘ a připravily ji vojenské historické kluby.

Společnost celý článek
19.10.

Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

Není vyloučené, že neoprávněný odběr elektrického proudu může trvat i několik let.

Společnost celý článek
19.8.

Vznik Centra zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny

Je rovněž možné na základě zjištěných výsledků spolupracovat s trenérem na kondiční přípravě. Dokážeme říct, na jaké zátěži, při jaké tepové frekvenci a při jaké výkonu by měl sportovec trénovat, aby se jeho výkonnost zvyšovala a aby nedošlo k přetížení organismu

Společnost celý článek
28.1.

Za hezké vysvědčení do ZOO Dvůr Králové zdarma

Po předložení vysvědčení, nebo jeho kopie, na pokladně zoo dostanou kromě volné vstupenky i malou pozornost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting