Petice: Chceme v Pardubicích zachovat traumacentrum i onkologii

19.12.

Petice: Chceme v Pardubicích zachovat traumacentrum i onkologii

Petice: Chceme v Pardubicích zachovat traumacentrum i onkologii

Dva petiční archy zaplnily v úterý odpoledne, během jednání zastupitelstva města Pardubice, podpisy signatářů petice za zachování traumatologického a onkologického centra v Pardubické krajské nemocnici. Petice, kterou iniciovalo Sdružení pro Pardubice, je adresována vládě ČR. Má podpořit město Pardubice i Pardubický kraj ve snaze o zachování obou specializovaných center, která chce ministerstvo zdravotnictví zrušit. „Zachování Traumatologického a Onkologického centra v Pardubickém kraji pokládáme za nezbytné vzhledem ke kumulaci rizik v našem regionu a s ohledem na to, že pardubický region zaujímá jedno z čelních míst v registru zhoubných novotvarů ve statistice Národního onkologického registru České republiky. Zhoršení těchto center povede jednoznačně ke zhoršení zdravotní péče a její dostupnosti pro obyvatele Pardubického kraje,“ stojí v petici. Členka petičního výboru, lékařka a náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková pro ilustraci doplnila, že region například zaujímá první místo v republice ve výskytu karcinomu tlustého střeva. Petici během jednání pardubického zastupitelstva podepsali téměř všichni jeho členové, bez ohledu na politickou příslušnost, ale i většina přítomné veřejnosti. Archy k podpisu jsou k dispozici například i v pardubické nemocnici, na podatelně pardubického magistrátu, na všech městských obvodech, v základních a mateřských školách, některých zdravotnických zařízeních a podobně. „Potřebujeme petici dostat z Pardubic do celého kraje, protože problém se netýká pouze obyvatel krajského města, ale celého regionu, kterému krajská nemocnice slouží. Uvítáme všechny dobrovolníky ochotné se sběrem podpisů pomoci,“ řekla Štěpánka Fraňková. Petiční archy budou všem, kteří chtějí přispět k zachování kvality zdravotní péče v krajské nemocnici, k dispozici zhruba do konce ledna. Pak Sdružení pro Pardubice předá petiční archy představitelům Vlády ČR. „Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o tom, že pardubickou traumatologii a onkologii vyřadí ze sítě specializovaných center. Pardubický primátor Jaroslav Deml jednal s představiteli ministerstva zdravotnictví a v pátek 19. prosince má přijet náměstek ministra Marek Šnajdr. Máme silné argumenty proti zrušení center a doufáme, že rozhodnutí ministerstva zvrátíme. Ale potřebujeme i silnou podporu veřejnosti, proto jsme sáhli k petiční akci,“ vysvětlila náměstkyně Fraňková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.10.

Pardubice přivítají vesmírné cestovatele

Ve dnech 4. - 10. října se v Praze uskuteční ojedinělá událost. Město navštíví celkem 53 astronautů a kosmonautů

Společnost celý článek
31.12.

Bilancujme s hasiči Pardubického kraje

Hasiči Pardubického kraje v tomto roce likvidovali celkem 645 požárů, což je o 66 požárů méně než v roce 2008.

Společnost celý článek
12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince Hradec Králové.

Společnost celý článek
22.4.

Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

V současné době tu tedy chodci přecházet smějí, ovšem se zvýšenou opatrností.

Společnost celý článek
30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Společnost celý článek
23.2.

Namísto kritiky urychlete přijetí zákona o záchrankách

Radní ocenila poslancův zájem o krajské zdravotnictví a Zdravotnickou záchrannou službu v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting