Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

5.4.

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Loňské večerní promítání letního kina v pardubických Tyršových sadech natolik popudilo několik lidí z přilehlých částí města, zejména ulice Labské, že začali organizovat podpisovou akci proti letošnímu promítání pod širým nebem v „Tyršákách“. Lidé si stěžovali na magistrátě města ale i v médiích na přílišnou hlučnost večerních filmových produkcí. Provozovatelé přírodního kina v historickém jádru města ale vzkazují: letní filmová představení budou v Tyršových sadech pokračovat i tento rok a promítání zahájí hned v první prázdninový den. Organizátoři však přijali jistý kompromis, když kino letos přemístí do přední části parku, tedy blíže k centru města a čelem k Sukově třídě. Tento přesun jednak „odhluční“ lokalitu v Labské ulici, jednak zvýší kapacitu kina o několik stovek lidí. Stejně jako v roce minulém uvolnila i letos pardubická radnice na prázdninová promítání částku 100 tisíc korun. Další finanční prostředky na provoz kina přicházely od sponzorů, nemalá částka se rovněž vybrala z pronájmu občerstvení. Loňská úspěšná sezóna, na níž se nemalou měrou spolupodílelo i poměrně teplé počasí s jen malým počtem deštivých večerů, přilákala na představení v průměru 500 diváků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.4.

Za 9 měsíců: 5 pardubických řidičů nasbíralo po 12 bodech

Od začátku července loňského roku nasbíralo pět řidičů z Pardubicka za různé přestupky 12 bodů a přišlo o řidičský průkaz

Společnost celý článek
20.9.

Elektronická aukce: úspory pro krajskou pokladnu

Systém CENTRES pomáhá nastavit transparentní procesy a omezuje korupční prostor.

Společnost celý článek
28.6.

Za svého psa utratí Češi v průměru téměř 16 tisíc za rok

Pes je v Česku nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. Ve své domácnosti ho má 40 % Čechů. Z aktuálního průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro společnost PROFI CREDIT vyplývá, že v průměru za svého čtyřnohého miláčka utratí 15 794 Kč za rok.

Společnost celý článek
24.8.

Lanškroun: Nový zámek se stal držitelem rekordu

Bylo by proto velmi pěkné, kdyby se našel někdo, kdo by této škole potřebnou sumu pomohl doplnit.

Společnost celý článek
20.9.

Roztančené oslavy 20 let skupiny T-BASS vypuknou exkluzivně na střeše OC Futurum

Akce s názvem Streetmania se uskuteční v sobotu 23. září od 15 hodin. Návštěvníci se tak mohou těšit na odpoledne nabité speciální choreografií, vytvořenou přímo pro tuto akci, a mnoho dalších tanečních či hudebních hostů.

Společnost celý článek
26.11.

Začíná přesun úředníků do Nového pivovaru

Jako první se přestěhují úředníci odboru dopravy a silničního hospodářství, kteří dosud úřadovali v Kongresovém centru Aldis.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting