Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

5.4.

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Loňské večerní promítání letního kina v pardubických Tyršových sadech natolik popudilo několik lidí z přilehlých částí města, zejména ulice Labské, že začali organizovat podpisovou akci proti letošnímu promítání pod širým nebem v „Tyršákách“. Lidé si stěžovali na magistrátě města ale i v médiích na přílišnou hlučnost večerních filmových produkcí. Provozovatelé přírodního kina v historickém jádru města ale vzkazují: letní filmová představení budou v Tyršových sadech pokračovat i tento rok a promítání zahájí hned v první prázdninový den. Organizátoři však přijali jistý kompromis, když kino letos přemístí do přední části parku, tedy blíže k centru města a čelem k Sukově třídě. Tento přesun jednak „odhluční“ lokalitu v Labské ulici, jednak zvýší kapacitu kina o několik stovek lidí. Stejně jako v roce minulém uvolnila i letos pardubická radnice na prázdninová promítání částku 100 tisíc korun. Další finanční prostředky na provoz kina přicházely od sponzorů, nemalá částka se rovněž vybrala z pronájmu občerstvení. Loňská úspěšná sezóna, na níž se nemalou měrou spolupodílelo i poměrně teplé počasí s jen malým počtem deštivých večerů, přilákala na představení v průměru 500 diváků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.6.

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

Na děti za jejich celoroční snahu čeká samozřejmě odměna. Organizátoři letos zdvojnásobili částku, kterou školy odmění, na 50.000 korun.

Společnost celý článek
12.10.

Dezinformace se šíří Moravskou Třebovou

Jedna z verzí, která se šíří městem, obviňuje vedení města, že chce navýšit počet obyvatel hromadným přistěhováním Romů.

Společnost celý článek
3.4.

Cyklopecky startují letos už od dubna

„Cyklopecky už asi není potřeba podrobně představovat, je to především inspirace pro aktivní výlety po Pardubickém kraji. V tomto ročníku se nám opět podařilo natipovat nové trasy,“ představil letošní ročník radní pro cestovní ruch a sport René Živný a pokračoval: „Například na Pardubicku můžete vyrazit podél Opatovického kanálu až do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, nebo projet místy zaslíbenými milovníkům houbaření na Holicku. Při cestách ochutnáte gastronomické speciality v Železných horách a navštívíte památkové rezervace a zóny v Českomoravském pomezí. Razítka budou například i na hradě Svojanov nebo na zámku v Nových Hradech. Pro milovníky kopcovitého terénu jsme pak vybrali trasy v masivu Králického sněžníku a v Orlických horách.“

Společnost celý článek
9.8.

Hluk způsobovaný provozem nepřesahuje stanovené normy.

Čáslavské gripeny mohou najít azyl jedině v Pardubicích a domů se vrátí do konce září.

Společnost celý článek
3.8.

Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

Tržby meziročně poklesly zhruba o šest milionů korun.

Společnost celý článek
29.7.

Prezident republiky zavítal mezi šachisty

Vstup pro diváky na všechny akce pořádané v rámci festivalu Czech Open 2009 je bezplatný.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting