Petice proti spalovně zamířila do Senátu

7.1.

Petice proti spalovně zamířila do Senátu

Odpůrci spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví nepolevují v boji proti její modernizaci. Petici proti stavbě spalovny předali ve středu 6. ledna předsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi. Šanony s téměř 50 tisíci podpisů přivezl do Prahy zástupce občanského sdružení Stop spalovně v Rybitví Libor Malý společně s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Janem Tichým a radním Václavem Kroutilem.        Náměstek Tichý věří, že Ministerstvo životního prostředí ČR spalovnu zamítne, přesto usiluje o podporu Senátu.   „Petici jsme chtěli předat předsedovi Senátu již dříve. Přemysl Sobotka si však vymínil, že si tak mimořádnou petici převezme osobně,“ uvedl náměstek Jan Tichý, proč zamířili do Senátu s tak  významným dokumentem až nyní. „Snažíme se získat podporu obou komor parlamentu i vlády, protože problém se netýká jenom našeho kraje, ale celé České republiky. Plánovaná spalovna v Rybitví by byla největším zařízením ve střední Evropě,“ dodal Tichý.      Petiční archy, v nichž lidé vyjadřují svůj zamítavý postoj ke spalovně nebezpečných odpadů, předal náměstek Tichý v listopadu také předsedovi poslanecké sněmovny Miloslavu Vlčkovi.      Proti výstavbě spalovny na Pardubicku vystupují občané,  představitelé měst i Pardubického kraje. Nesouhlasí s  plánem česko-rakouské společnosti AVE, která chce obnovit v Rybitví spalovnu nebezpečných odpadů, kde by se ročně mělo zlikvidovat 20 tisíc tun nebezpečného odpadu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

Mezinárodní den dětí s bruslemi a v červené

Zkusíme udělat nejdelšího hada z lidí na inline bruslích a pak chceme vytvořit nový český rekord.

Společnost celý článek
11.10.

Historicky první Čokoládový festival provoní OC Futurum Hradec Králové

Akce Čokoládový festival 2018 se koná pod hlavičkou pořadatelské agentury ChrisEvents. Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Společnost celý článek
3.3.

Velkolepé finále loterie desetiletí OC Futurum s Leošem Marešem a předání vozu Mercedes-Benz se blíží

Poslední dvě příležitosti, jak se zařadit do slosování o hlavní cenu, budou v sobotu 3. a 10. března 2018. Stačí se prokázat účtenkou v minimální hodnotě 500 Kč z jednoho z obchodů OC Futurum (vyjma hypermarketu Tesco) z data 11. listopadu 2017 a mladší. Tedy není podmínkou nákup realizovaný přímo v den konání akce.

Společnost celý článek
24.3.

Sloučení středních škol doporučuje i školský výbor

Výsledkem konstruktivní diskuse bylo doporučení Radě Pardubického kraje navrhované změny schválit.

Společnost celý článek
21.8.

Den podpory sil Cihelna je za dveřmi

V letošním roce má Cihelna připravenu řadu novinek, mezi které patří také pravidelné jízdy historických vlaků, které jsme zavedli v červnu.

Společnost celý článek
24.3.

Pardubický kraj je otevřený pomoci druhým

Po úvodních slovech následovala druhá část vzdělávacích workshopů. První ze tří workshopů byl věnován webové grafice. „Dozvěděli jsme se, jaké nejčastější chyby ve webové prezentaci organizace dělají. Trendem současné doby jsou fotografie. Důležité je si rovněž vybrat správný font písma,“ dodala k samotnému kurzu Hana Slezáková Kadlecová z Amalthea, z. s.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting