Piráti v Pardubickém kraji představují čelo kandidátky do krajských voleb

18.11.

Piráti v Pardubickém kraji představují čelo kandidátky do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v krajském zastupitelstvu.
Lídrem pirátské kandidátky je předseda Krajského sdružení a zastupitel Chrudimi Daniel Lebduška. Vystudoval Karlovu Univerzitu a od roku 2013 působí na různých pozicích v marketingu. V současnosti je výkonným ředitelem společnosti IPC Team - a zabývá se především online marketingem.
Dvojkou na kandidátce se stal Filip Mezera, který pracuje jako datový analytik v oblasti financí a je zastupitelem v Sezemicích, kde trénuje mládež fotbal. Na třetím místě piráti zvolili IT specialistu, zastupitele obce Radhošť a soukromého zemědělce Andreje Ramašeuského. Čtyřkou pirátské kandidátky je svitavská zastupitelka a učitelka Líba Vévodová. První pětku uzavírá IT analytik a českotřebovský zastupitel Jiří Ducháček, který má v gesci dopravu a bezpečnost.
Další v pořadí je pardubická zastupitelka věnující se sociální oblasti a kultuře Lenka Španihelová. Další ženou je Andrea Linhartová, jež se věnuje problematice zdravotnictví. Následuje Jaroslav Lainz, speciální pedagog věnující se žákům s výchovnými problémy a intervenčním programům ve školách. Devítičlenné čelo pirátské kandidátky uzavírá Matěj Karas, odborník v oblasti koordinace sociálních služeb a meziresortní spolupráce
První devítce kandidátů do krajských voleb již vyjádřil svou podporu pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.
„Mám radost, že si členové Pirátů na kandidátku zvolili různorodé osobnosti ze všech okresů Pardubického kraje a těším se na volební kampaň, do které se osobně zapojím stejně jako v komunálních volbách.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Jaký film chcete promítat při Dni nemocnice? O výběru můžete sami rozhodnout v anketě

Hlasování bude probíhat do půlnoci 12. května na facebookovém profilu Nemocnice Pardubického kraje. Do výběru byly zařazeny tři zahraniční filmy, které získaly řadu nominací i samotných ocenění při udílení prestižních cen včetně Oscarů.

Společnost celý článek
12.1.

Silver A i ležácké oběti opět ožily v Pardubicích

Hosté nejprve položili věnce v areálu Zámečku v Pardubičkách.

Společnost celý článek
27.6.

Projekt Specializovaný pracovní tým Toxi

Jádrem projektu na krajské úrovni by se dalo vyjádřit mottem: „Represe ruku v ruce s prevencí“.

Společnost celý článek
10.1.

V pátek se labutě vrátily na Bajkal

Právě tady se totiž nacházelo několik kusů labutí, u nichž se objevilo důvodné podezření na otravu botulotoxinem.

Společnost celý článek
10.2.

Kraj je na nárůst mezd řidičů autobusů připraven, ale očekává vstřícný přístup vlády

Stejný názor sdílí také náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Jsme připraveni částku na nárůst platů řidičů poskytnout, ale je nutné, aby se tyto peníze dostaly skutečně přímo těm, pro koho jsou určené. V případě soutěží na zajištění autobusové dopravy nesmí snížení ceny za výkon ze strany dopravců znamenat snížení mezd zaměstnancům. Na to se i do budoucna zaměříme,“ uvedl náměstek Kortyš.

Společnost celý článek
19.11.

Romští neplatiči dostanou novou šanci na byt

Pardubická radnice se rozhodla podat pomocnou ruku hned několika romským rodinám.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting