Plagiáty z Číny na předvánoční trh nedorazí

16.11.

Plagiáty z Číny na předvánoční trh nedorazí

Plagiáty z Číny na předvánoční trh nedorazí

Téměř pět tisíc dámských čepic a necelá tisícovka sportovních tašek skončila ve skladu celního úřadu v Klášterci nad Orlicí. Celníci z Ústí nad Orlicí zboží zajistili v minulých dnech dvěma obchodním společnostem - z Prahy a Brna. Zboží ukrývající se v kontejnerech dovážených z Číny odhalili při běžné celní kontrole v rámci celního řízení. "Vyobrazení na dámských čepicích jsou zaměnitelná s obrazovými ochrannými známkami zaregistrovanými v databázi Úřadu průmyslového vlastnictví s účinky na území České republiky společností Burberry Limited z Velká Británie. Jejich prodejem by vznikla majiteli ochranné známky škoda vyšší než 23,5 milionu korun,“ prozradila důvody zabavení zboží tisková mluvčí celníků Jitka Fajstavrová. „Vzor tří pruhů na sportovních taškách je zaměnitelný s obrazovými ochrannými známkami německé společnosti Adidas AG. Pokud by se toto zboží dostalo na předvánoční trhy, majitel ochranné známky by počítal škody v řádu jednoho milionu korun," doplnila Fajstavrová. Zástupci majitelů ochranných známek se nyní mohou svých práv domáhat podáním občanskoprávní žaloby u příslušného soudu a nebo využít zjednodušeného postupu. "Ve druhém zmíněném případě bude zboží zlikvidováno na náklady dovozce, aniž by soud určil, zda se skutečně o padělky jedná či nikoliv. Oba dovozci mohou být navíc sankcionováni až 100 tisícovou pokutou," dodala mluvčí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

Nejlepší malí sportovci jsou z České Třebové

Finálovou soutěží v úterý 27. května v Pardubicích vyvrcholily Sportovní hry mateřských škol Pardubického kraje.

Společnost celý článek
4.11.

Žáci a studenti si odnesli ocenění za své úspěchy

„Jsem rád, že mohu být u oceňování nejúspěšnějších žáků a studentů pardubických škol. Svědčí to o tom, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných a něčím ojedinělých lidí,“ chválil výsledky žáků náměstek Jiří Rozinek, který v době nepřítomnosti primátora města oceněným diplomy a ceny předával.

Společnost celý článek
26.3.

Kraj přihlásí do nové výzvy programu Životní prostředí sedm velkých projektů

Spořit energii by mohly i další objekty v krajských nemocnicích. „Tady jsme vybrali budovu ředitelství v Litomyšlské nemocnici, pavilony s neurologií a dětským oddělením v Orlickoústecké nemocnici, interní křídlo a lůžkový pavilon ve Svitavské nemocnici a dětské oddělení v Chrudimské nemocnici. Tyto projekty mají celkovou hodnotu 189 milionů korun,“ doplňuje radní.

Společnost celý článek
30.8.

Slavnostní vernisáž v Senátu - Martinů obrázky kreslící

Výstava ve výjimečných prostorách se koná díky záštitě senátora Radko Martínka. Ten nejenže umožnil realizaci této pro naše město výjimečné výstavy, ale zároveň osobně provedl delegaci z Poličky v den vernisáže po budově Senátu.

Společnost celý článek
17.9.

Na Rock for People dorazí Green Day, Fall Out Boy i Weezer

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu roku 2020, kterou je americká punk rocková legenda Green Day.

Společnost celý článek
19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting