Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

12.11.

Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

Představitelé města Pardubice a pardubické projekční firmy Code představili novinářům studii rekonstruovaného plaveckého areálu (PAP). Pokud návrh schválí zastupitelstvo města, mohla by samotná rekonstrukce začít v lednu 2010 a skončit za 12 až 14 měsíců. Přijde zhruba na 490 milionů korun. Asi třetinu této částky chce město získat prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města z evropských fondů. „Rekonstrukce podle původní představy by podle odhadu odborníků přišla zhruba na tři čtvrtě miliardy korun. My jsme však usnesením zastupitelstva limitováni částkou 450 milionů korun. Hledáme tedy úspornější variantu, která by odpovídala možnostem města a vyhovovala obsahem co nejširším vrstvám obyvatel Pardubic. Od malých dětí, až po seniory,“ uvedl primátor Pardubic Jaroslav Deml. Varianta, kterou vedení města předloží zastupitelům, počítá s investicí kolem 490 milionů korun. ČSSD ale v médiích deklarovala, že chce snížit částku na rekonstrukci na 300 milionů korun. „Jen rekonstrukce plavecké části včetně padesátimetrového bazénu bude stát zhruba 280 milionů korun,“ řekl projektant Viktor Meduna. „Pokud jen opravíme stávající areál a nevybudujeme nic nového, nedostaneme od unie žádné dotace. Za 300 milionů bude mít opravený bazén. Náš návrh počítá s tím, že za 300 až 350 milionů z městské pokladny a 150 milionů dotací získá město moderní centrum pro volnočasové aktivity,“ upozornila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Studie firmy Code počítá s celkovou rekonstrukcí převážné části stávajícího areálu a dostavbou v místech, kde je dnes skokanský bazén. Zachován zůstane padesátimetrový bazén, v dostavbě vzniknou nové bazény, v nichž najdou zázemí všechny v Pardubicích provozované vodní sporty, s výjimkou skokanů. Navíc zde bude bazén vodních atrakcí a dětské brouzdaliště. „Do bazénů bude možno přes úpravnu čerpat vodu z Chrudimky,“ řekl projektant. Areál v současné době využívá pouze pitnou vodu, říční voda, která vyjde až pětkrát levněji, by ji mohla nahradit z 80 procent. Návštěvníkům má sloužit i moderní wellnes centrum se saunou, ledovou komorou, tureckou lázní a podobně. Nově bude spojeno venkovní koupaliště s vnitřním bazénem, propojeny budou také všechny vnitřní části areálu, do nichž se bude vcházet přes turnikety. Součástí stavby je parkoviště pro téměř 160 automobilů a dva autobusy. V současné době disponuje areál 60 parkovacími místy. „Nechceme budovat konkurenci velkým aquaparkům, chceme mít centrum pro co nejúčelnější a nejlepší využití volného času,“ doplnila Štěpánka Fraňková. Plavecký areál ročně navštíví více než 300 tisíc lidí. Po rekonstrukci by se jeho návštěvnost měla zvýšit až na 500 tisíc ročně. Výstavba plaveckého areálu začala v roce 1959 a trvala více než 30 let. V roce 1967 byla stavba na 12 let zastavena. Krytý bazén začal fungovat na podzim 1990. O jedenáct let později začala rekonstrukce hlavní budovy plaveckého areálu. V současné době funguje PAP jen díky výjimce hygieniků, která platí do června příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Legiovlak přijede na Aviatickou pouť

Legiovlak - souprava historických vagonů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany ČR a mnoha dalších institucí, připomíná boje československých legií za samostatnost našeho státu. Na Aviatickou pouť přijede 10 zrekonstruovaných vagonů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918–1920.

Společnost celý článek
28.8.

..Vypůjčil,, si autobus, útočil na policisty

Po cestě údajně nastoupil jeho známý, se kterým poté pokračoval v jízdě.

Společnost celý článek
24.8.

Diváci uvidí vášnivý vztah manželů Sheily a Harryho.

Dobré divadlo odměňuje věrné diváky, kteří pomáhají s návštěvností.

Společnost celý článek
6.4.

Absolvoval "prestižní" kurz u FBI

Kurzy Národní Akademie FBI jsou pořádány pro policejní složky už od roku 1935. Pro zahraniční „studenty“ se jejich dveře otevřely v roce 1962.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
22.1.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje má novou tvář

Po šesti letech používání loga přistupuje Správa a údržba silnic k zásadní modernizaci vizuálního stylu komunikace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting