Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

12.11.

Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

Představitelé města Pardubice a pardubické projekční firmy Code představili novinářům studii rekonstruovaného plaveckého areálu (PAP). Pokud návrh schválí zastupitelstvo města, mohla by samotná rekonstrukce začít v lednu 2010 a skončit za 12 až 14 měsíců. Přijde zhruba na 490 milionů korun. Asi třetinu této částky chce město získat prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města z evropských fondů. „Rekonstrukce podle původní představy by podle odhadu odborníků přišla zhruba na tři čtvrtě miliardy korun. My jsme však usnesením zastupitelstva limitováni částkou 450 milionů korun. Hledáme tedy úspornější variantu, která by odpovídala možnostem města a vyhovovala obsahem co nejširším vrstvám obyvatel Pardubic. Od malých dětí, až po seniory,“ uvedl primátor Pardubic Jaroslav Deml. Varianta, kterou vedení města předloží zastupitelům, počítá s investicí kolem 490 milionů korun. ČSSD ale v médiích deklarovala, že chce snížit částku na rekonstrukci na 300 milionů korun. „Jen rekonstrukce plavecké části včetně padesátimetrového bazénu bude stát zhruba 280 milionů korun,“ řekl projektant Viktor Meduna. „Pokud jen opravíme stávající areál a nevybudujeme nic nového, nedostaneme od unie žádné dotace. Za 300 milionů bude mít opravený bazén. Náš návrh počítá s tím, že za 300 až 350 milionů z městské pokladny a 150 milionů dotací získá město moderní centrum pro volnočasové aktivity,“ upozornila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Studie firmy Code počítá s celkovou rekonstrukcí převážné části stávajícího areálu a dostavbou v místech, kde je dnes skokanský bazén. Zachován zůstane padesátimetrový bazén, v dostavbě vzniknou nové bazény, v nichž najdou zázemí všechny v Pardubicích provozované vodní sporty, s výjimkou skokanů. Navíc zde bude bazén vodních atrakcí a dětské brouzdaliště. „Do bazénů bude možno přes úpravnu čerpat vodu z Chrudimky,“ řekl projektant. Areál v současné době využívá pouze pitnou vodu, říční voda, která vyjde až pětkrát levněji, by ji mohla nahradit z 80 procent. Návštěvníkům má sloužit i moderní wellnes centrum se saunou, ledovou komorou, tureckou lázní a podobně. Nově bude spojeno venkovní koupaliště s vnitřním bazénem, propojeny budou také všechny vnitřní části areálu, do nichž se bude vcházet přes turnikety. Součástí stavby je parkoviště pro téměř 160 automobilů a dva autobusy. V současné době disponuje areál 60 parkovacími místy. „Nechceme budovat konkurenci velkým aquaparkům, chceme mít centrum pro co nejúčelnější a nejlepší využití volného času,“ doplnila Štěpánka Fraňková. Plavecký areál ročně navštíví více než 300 tisíc lidí. Po rekonstrukci by se jeho návštěvnost měla zvýšit až na 500 tisíc ročně. Výstavba plaveckého areálu začala v roce 1959 a trvala více než 30 let. V roce 1967 byla stavba na 12 let zastavena. Krytý bazén začal fungovat na podzim 1990. O jedenáct let později začala rekonstrukce hlavní budovy plaveckého areálu. V současné době funguje PAP jen díky výjimce hygieniků, která platí do června příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Vysvědčení se blíží. Kroťme emoce!

Každým rokem je možné zaznamenat nějaký nešťastný příběh, který se odehraje právě v souvislosti s vysvědčením.

Společnost celý článek
8.10.

Fakulta filozofická zve zájemce na autorské čtení

Konferenci zahájí úvodní přednáška Wolfganga Kapusta Täuschungen mit Wort und Bild - Gezielte Manipulationen in Massenmedien. Wolfgang Kapust je trenérem při Akademie media ARD-ZDF a dlouholetým redaktorem na politiku u rozhlasu stanice Westdeutscher Rundfunk, Köln,“ doplňuje za organizátory z Fakulty filozofické PhDr. Bianca Benišková, Ph.D.

Společnost celý článek
21.6.

Pardubice chtějí vdechnout život Staré vojenské plovárně

Jde o prostor, který sloužil jako uzavřená vojenská plovárna, která byla součástí areálu železničního vojska.

Společnost celý článek
13.3.

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nová nafukovací hala kryje hřiště s umělým povrchem a malou tribunu a je svými rozměry vhodná pro všechny tyto sporty.

Společnost celý článek
27.11.

Pardubický kraj a NATO Wives Bazaar

V prostorách velitelství Severoatlantické aliance v Bruselu se konala tradiční charitativní akce NATO Wives Bazaar.

Společnost celý článek
17.10.

Víme o člověku vše ?

Všichni zájemci z Pardubic a okolí, kteří chtějí lépe porozumět svému životu, mohou od 22. 11. 2014 navštěvovat desetitýdenní kurz, který se uskuteční každou sobotu od 14.00 hod. v čajovně Na Paletě (za bazénem) v Pardubicích. Vstupné dobrovolné.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting