Pochod za ukradené děti 2018

26.10.

Pochod za ukradené děti 2018

Na státní svátek 28. října budeme pořádat další ročník Pochodu za ukradené děti. Chceme znovu upozornit na to, že i v České republice byla řada dětí ukradena svým rodičům – ať už oběma, nebo jednomu z nich druhým rodičem. 
Pochod začne v 11 hodin u sochy svatého Václava na Václavském náměstí v Praze a skončí přibližně za hodinu na Staroměstském náměstí. Tradičním symbolem pochodu je prázdný kočárek. 
Problém ukradených dětí je z těch, o kterých se ve společnosti málo mluví. Přitom jen v naší zemi zasahuje statisíce až miliony lidí – dětí, rodičů, prarodičů… Aleš Hodina, ředitel Mezinárodního institutu pro rodinu a dítě, k tomu říká: „Nejčastější jsou případy, kdy dítě přijde o jednoho z rodičů jejich rozvodem nebo rozchodem. Takových dětí, jimž druhý rodič více méně zmizí z jejich života, u nás přibývá přes 20 000 každý rok. Pak jsou tu situace, kdy je dítě odebráno oběma rodičům, těch je asi 3 000 ročně. Roste také počet dětí, které jsou cíleně připraveny o jednoho z rodičů už od narození, nejčastěji v lesbických párech.“
Pochod by tak měl připomenout potřebu respektovat přirozené rodinné vazby a chránit je.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.9.

Cestáři trénovali na zimu

Jízdy zručnosti, neoficiálně nazývané jako „silniční rodeo“, mají svoji tradici ve skandinávských zemích nebo třeba v USA. V České republice je nejdéle pořádají na Vysočině (10 let) a Jihomoravském kraji (12 let). Cílem soutěže je prověřit řidiče vozidla zimní údržby a jejich schopnosti. „Je skoro už národním sportem kritizovat práci silničářů a říkat, že je zase zima překvapila.

Společnost celý článek
11.11.

Volby do dozorčí rady Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Žádný člen volební komise nevznesl námitku k průběhu a výsledku voleb. Výsledek je platný,“ uvedl ing. Ladislav Kylar, předseda volební komise.

Společnost celý článek
6.12.

Od 1. prosince úřaduje Ježíšek na Božím Daru

Měsíc před Vánoci se zde začínají hromadit pohledy a vánoční přání z celého světa.

Společnost celý článek
20.11.

Kraj postupuje Pardubicím pozemky pro napojení nadjezdu v Kyjevské

Pardubice – Radní Pardubického kraje projednali balík majetkových zpráv, mezi kterými je také budoucí bezúplatný převod částí pozemků v katastrálním území Pardubičky statutárnímu městu Pardubice.

Společnost celý článek
7.6.

Hasiči stále pomáhají v zaplavených oblastech na Moravě

K protržení hráze naštěstí nedošlo a nasazení čerpadla nebylo potřeba.

Společnost celý článek
12.6.

Burza filantropie: dárci z Pardubicka věnovali neziskovkám přes 400 tisíc korun

Burzu filantropie každoročně ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Letos se do pardubické burzy přihlásilo 21 projektů neziskovek a více než polovina jich získala podporu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting