Podepsali smlouvy na dva projekty s podporou EU

3.10.

Podepsali smlouvy na dva projekty s podporou EU

Podepsali smlouvy na dva projekty s podporou EU

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek jako statutární zástupce Regionální rady NUTS II Severovýchod podepsal ve čtvrtek 2. října se starosty Chrudimi Janem Čechlovským a Poličky Jaroslavem Martinů dvě smlouvy o dotaci z Regionálního operačního programu (ROP). „Chrudim předložila projekt na rekonstrukci Klášterních zahrad včetně sanace ohradních zdí zahrad a na rekonstrukci městského turistického okruhu Zlaté stezky. V zahradách by mělo dojít k novému dispozičnímu uspořádání tak, aby vznikl prostor pro hraní her a společenský prostor, ale i relaxační plochy a květinové záhony. S tím souvisí i směrové, výškové a šířkové uspořádání Zlaté stezky. Tento projekt výrazně přispěje ke zlepšení kvality života ve městě,“ komentoval projekt vicehejtman Línek s tím, že jeho celkové náklady jsou ve výši téměř 24 milionů korun. Z ROP – oblasti rozvoje měst – dostanou 85 procent nákladů. „Druhý projekt se týká Centra Bohuslava Martinů v Poličce. Tady je žadatelem rovněž město, které z prioritní osy na podporu cestovního ruchu získá 92,5 procenta uznatelných nákladů. Polička chce za zhruba 28 milionů korun vytvořit nové moderní centrum světového skladatele, jehož muzeum je dnes už zastaralé. Bude vytvořena nová interaktivní expozice Bohuslava Martinů, ale i doprovodné výstavy skla na Horácku a Poličsku, a také prostory pro kulturní a společenské akce, odpočinkové zóny i depozitáře pro ochranu originálních sbírek a zázemí pro badatele. Centrum je určeno široké turistické veřejnosti, školní mládeži i odborníkům,“ doplnil Línek. Kromě těchto dvou byly ve spádovém území Chrudimska podpořeny další čtyři projekty (cyklostezka Chrudim-Pardubice, Rekreační lesy Podhůra, Muzeum barokních soch-rekonstrukce kostela sv. Josefa v Chrudimi a Informační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko). Na Poličsku to pak jsou další tři projekty (první etapa rozšíření průmyslové zóny v Poličce, Multifunkční dům v Bystrém a propagační kampaň turistické oblasti Českomoravského pomezí).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.10.

Pardubické krematorium zve na Den otevřených dveří

Dále probíhá rekonstrukce vsypové loučky. Úpravy, které se zde provádějí, povedou v budoucnu k jejímu většímu využití.

Společnost celý článek
12.9.

Setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty.

Ve čtvrtek 13. září 2007 bude pardubický Ideon hostit každoroční setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí.

Společnost celý článek
29.10.

Nezisková organizace Šance pro tebe hostila minulý týden tradiční setkání zástupců dobrovolnických center Pardubického kraje.

Obsah debaty shrnul Michal Chlumský z Koalice nevládek Pardubicka: „Přítomní dobře poznamenali, že dobrovolnické činnosti se čím dál více věnuje i střední a starší generace. Hovořili jsme například o dobrovolnících z řad seniorů, kteří mají mnoho elánu a svůj volný čas chtějí trávit aktivně a dobrovolnická činnost je pro ně také zajímavým zpestřením dne.

Společnost celý článek
5.10.

Univerzita Pardubice pořádá ErasmusFest a ohlíží se za dvaceti lety evropského programu Erasmus pro studentské výměny, jehož je součástí

ErasmusFest se koná ve čtvrtek 5. října od 16 do 20 hodin před Dopravní fakultou Jana Pernera ve Studentské ulici.

Společnost celý článek
13.6.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice spolupořádá v Kutné Hoře mezinárodní konferenci o evropské reformaci

Ve svých příspěvcích poukážou především na jednotnost tradic západní a střední Evropy v kultuře, například v architektuře nebo výtvarném umění, dále ve vzdělávání, například v pojetí idey univerzity, nebo i v kritice společenských nešvarů, jako byl ve své době obchod s odpustky, »svatými« relikviemi, společenské nerovnosti, materiální a existenční problémy a nejrůznější sociální, stavovské i justiční nespravedlnosti.

Společnost celý článek
8.7.

Památková komora ocenila nádraží v Ústí nad Orlicí

Nádražní budova bude do několika týdnů prohlášena za kulturní památku, zřejmě zůstane jako výpravna.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting