Podnikatelé a neziskovky se opět potkají na Burze filantropie

14.6.

Podnikatelé a neziskovky se opět potkají na Burze filantropie

Dobročinný fenomén Burza filantropie zahajuje 15. června v Pardubicích svou letošní pouť Pardubickým krajem. V jejím finále se představí 7 projektů neziskových organizací, které se budou ucházet o finanční, materiální nebo jinou potřebnou podporu u 14 donátorů z řad podnikatelů, firem i veřejné správy. Právě díky setkávání zástupců různých světů se Burza filantropie pyšní mezinárodním oceněním pro 3. nejlepší sociální inovaci roku 2016.

Burzu filantropie pořádá pátým rokem sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem, za podpory Krajského hospodářské komory. Burza odstartuje ve 13:00 v Skautském centru Vinice.

Od roku 2012 se na Burze filantropie v Pardubickém kraji vybraly dary v hodnotě 4 827 500, díky nimž mohlo vzniknout 145 veřejně prospěšných projektů. Na dobročinné burze během let pomohlo na 60 různých donátorů. Do Burzy filantropie se letos přihlásilo 24 projektů. "Neziskovky v našem kraji přicházejí stále s novými projekty, které zlepšují život kolem nás. Bylo opravdu těžké vybrat jen ty, které postoupí do finále. Velmi si jejich úsilí vážím a věřím, že jak Pardubický kraj, tak i řada firem opět přispěje k realizaci prospěšných projektů." nechal se slyšet Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

„Máme radost, že se Burza filantropie nadále rozvíjí. O burzu je skutečně velký zájem a její idea fascinuje mnoho zajímavých osobností. Jmenovat mohu například Pavla Kysilku, bývalého člena bankovní rady České národní banky, který se stal patronem burzy,“ informuje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

A které projekty se na pardubické burze představí? Z internetového hlasování veřejnosti postoupili nadšenci z Pardubického spolku historie železniční dopravy, kteří chtějí opravit motorový vůz starého vlaku, ten poté bude součástí expozice železničního muzea v Rosicích nad Labem. Po hlasování samotných donátorů je doplnila spojilská Apolenka, která poskytuje nemocným terapii s koňmi a potřebuje zakoupit nové pomůcky pro provádění hipoterapie. Poprvé na Burzu filantropie postoupil Pardubický klub pro seniory, který chce pořídit vozík, na němž budou moci jezdit senioři s pomocí dobrovolníků na vycházky po okolí. Dále se o podporu donátorů uchází Péče o duševní zdraví, která plánuje zvelebit byty, v nichž se připravují lidé s duševním onemocněním na svůj samostatný život. Na burze zazní i projekt organizace AVE 50+, zaměřuje se na obnovení sebevědomí osob starší 50 let pomocí aktuálně populárního koučinku. Podobně chce Salesiánský klub mládeže - Centrum Don Bosco pomoci i mladým ženám, které vyrůstaly v dětských domovech a nyní mají vlastní rodinu. Salesiáni jim chtějí nabídnout možnost skrze terapii sdílet své pocity a životní útrapy ve skupině žen s podobnými osudy. Výčet projektů uzavírá Skutečně zdravá škola na Pardubicku, která chce zlepšit stravování na základních školách.

Na Burze filantropie je vítána i veřejnost. Ta se může přijít osobně seznámit s projekty neziskových organizací, z jejichž realizace bude mít následně sama užitek. Přijďte proto své oblíbené neziskovky v jejich snažení podpořit svým potleskem a napovědět tak donátorům při rozhodování o darech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.7.

V AFI Paláci právě začala výstava humanitární organizace ASDRA

„Všech 10 velkoformátových panelů vystavených na galerii v 1. patře AFI Paláce obsahuje texty a fotografie z míst, kde ADRA pomohla. Jde o velmi silné příběhy, protože ADRA pomáhá lidem v podmínkách, kde si život možná ani neumíme představit, a kde je pomoci nejvíce zapotřebí. Pokud se nás příběhy dotknou, mohou nás i inspirovat k vlastní osobní pomoci,“ uvedla Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Společnost celý článek
18.4.

Pardubice – padne rekord v účasti i čase?

Pořadatelé si brousí zuby nejen na traťový rekord, ale i na nejrychlejší čas na českém území.

Společnost celý článek
30.5.

Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků

Odborníci napříč celou Evropou diskutovali problematiku ochrany kulturní krajiny se zřetelem krajiny Kladrubského Polabí. Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje, zdůraznil roli Pardubického kraje na přípravách nominační dokumentace v rámci kandidatury Kulturní krajiny pro chov kočárových koní na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a přínos mezinárodní konference: „Význam setkání vidím v diskuzi profesionálů z různých vědních oborů a věřím, že zahajujeme tradici, na které se Pardubický kraj bude dále významnou měrou podílet.“

Společnost celý článek
16.4.

Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice zítra chystá unikátní akce, která se zaměřuje na alternativní sporty pro lidi s hendikepem. Akci s názvem ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI, pořádá univerzitní poradna APUPA.

Společnost celý článek
27.2.

Kraj podpořil tradiční lidovou kulturu i postupové přehlídky

Na území Pardubického kraje jsou každoročně pořádány krajské postupové a národní přehlídky v oblasti kultury. Tyto přehlídky vyhlašuje prostřednictvím svých organizací Ministerstvo kultury. „Financování přehlídek je zajištěno z části granty ministerstva, dotací Pardubického kraje a z vlastních prostředků jednotlivých pořadatelů. V krajském rozpočtu máme na tento účel pro rok 2017 celkovou částku 330 tisíc korun, některé položky musí ještě posoudit zastupitelé,“ řekl Línek.

Společnost celý článek
12.6.

V září se na pardubickém letišti zřítí letadlo

Cílem akce bude procvičení připravených traumatologických plánů pardubické nemocnice a zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting