Podpory se dočkají nejen zaběhlé akce

11.4.

Podpory se dočkají nejen zaběhlé akce

„Letošní novinkou je, že jsme se kromě tradičních jednorázových a dlouhodobých akcí rozhodli prostřednictvím nového grantu podpořit budování infrastruktury a služeb v oblasti cestovního ruchu. Vylepšena tak bude návštěvnická infrastruktura v Natura parku, venkovní části zde budou doplněny o další vybavení a celkem sedm nových interaktivních prvků. Část peněz uvolníme na projekt SUP Pardubice, jehož cílem je vybudovat v době letní sezony u parku Na Špici zázemí pro návštěvníky - půjčovnu paddleboardů s úschovnými skříňkami, toaletami a šatnami. V rámci projektu vznikne také nafukovací vodní park s řadou atrakcí přímo na řece. Celkové náklady projektu jsou 668 tisíc korun s tím, že 150 tisíc tvoří dotace města. Budeme rádi, pokud provozovatel stihne tuto atrakci zajistit letos, aby mohla fungovat v době konání Sportovního parku Pardubice,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za sport, kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký.

Vodní park bude umístěn na vodní hladině Chrudimky před lávkou. „Část prvků bude tvořit ‚překážkovou dráhu‘ a část bude umístěna samostatně. Jak k atrakcím, tak i mezi nimi se nejen děti budou pohybovat na paddleboardech. Myslíme však i na naše dospělé návštěvníky, pro něž chystáme hřiště na vodní fotbal. I zde se hráči budou pohybovat na paddlebordech,“ popisuje plány na následující sezonu za SUP Pardubice Lukáš Uncajtík. Město pardubickým paddleboardistům pomohlo již v jejich začátcích, kdy jim přispělo na zakoupení prvních paddleboardů. Pro letošní letní sezonu si zde veřejnost může zapůjčit již přes 50 prken. 

Kromě vylepšení městských částí, turistického či cyklistického značení město investuje část peněz také do dětí. V oblasti kultury se městu podařilo navýšit objem finančních prostředků na celoroční činnosti dětských souborů a mládeže. „V roce 2014 tato částka činila 500 korun na dítě, v roce 2016 se vyšplhala na 600 korun za jednotlivce a v letošním roce činí až 800 korun na jedno dítě,“ konstatuje Jakub Rychtecký.

Celkem bude podpořeno 110 projektů, z toho 13 spadá do oblasti cestovního ruchu a město je podpoří částkou 985 tisíc korun. Dotace na zbylých 97 projektů z oblasti kultury, které byly vybrány v rámci prvního dotačního kola Programu podpory kultury, činí přibližně 3,5 milionu korun. „Například Východočeské muzeum Pardubice dotační peníze investuje do svých pilířových akcí, jejichž základem je sedm výstav a speciální programy pro školy. Dotace byla schválena také v případě projektu Vzdělávací a tvůrčí ateliér Východočeské galerie Pardubice a 250 tisíc korun jsme uvolnili na činnost amatérského Divadla Exil. Ve druhém dotačním kole programu je v městském rozpočtu rezervována částka 2 miliony korun, která je určena na projekty realizované v období od 1. července do 31. prosince letošního roku,“ uzavírá náměstek Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.9.

SKP-CENTRUM a koně : Netradiční spojení

Ve stanu na dostihovém závodišti budeme bavit děti a jejich rodičům chceme prezentovat svou činnost.

Společnost celý článek
16.1.

Primátor: Letiště musíme zmodernizovat i bez investora

Pardubické mezinárodní civilní letiště má za sebou další úspěšný rok.

Společnost celý článek
31.1.

Dagmar Havlová děkuje občanům kraje za projevy soustrasti

Děkuje v něm za projevy soustrasti v kondolenční knize, kterou občané kraje podepisovali v budově bývalé reálky.

Společnost celý článek
28.1.

Opilý muž zaměstnal policisty i hasiče na tři hodiny

Po příjezdu hlídky na místo policisté zjistili, že se jedná o 46letého místního „domorodce.

Společnost celý článek
21.10.

Generál Ján Gurník zavítal na hejtmanství

Pardubický kraj tradičně spolupracuje se silami podpory armády na vojensko-historické akci Cihelna – Králíky.

Společnost celý článek
8.6.

8. Den Pardubické nemocnice s filmovou tečkou se blíží, koná se 21. června

Prohlédnout si novinky v nemocnici, ověřit si svůj zdravotní stav, získat cenné informace o prevenci, ale také se třeba podívat na Pardubice z výšky nebo si večer zpříjemnit filmovou projekcí. To vše nabídne Pardubická ve středu 21. června, kdy pořádá již 8. ročník Dne nemocnice, nad nímž převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting