Pokládka tichých krytů se blíží ke konci

17.6.

Pokládka tichých krytů se blíží ke konci

 Modernizace silnice II/324 ve směru z centra Pardubic k výpadovce na Lázně Bohdaneč finišuje. Kvůli pokládce ložní a vrchní vrstvy vozovky však bude muset být úsek od Wonkova mostu směrem ke křižovatce na Staré Hradiště znovu obousměrně uzavřen. Uzávěra bude trvat pět dnů.  
      Stane se tak v pondělí 17. června v 18.00 hodin. Uzavírka, která se však netýká městské hromadné dopravy a další autobusové dopravy, bude ukončena nejpozději v neděli 23. června 2013 ve 24:00 hodin.  Úsek k Wonkovu mostu ve směru od Hradce Králové byl oproti původnímu plánu provizorně otevřen pro osobní dopravu v uplynulém týdnu.
   Řidiči mohou cestou směrem na Hradec Králové využít objízdné trasy přes Polabiny či hradubickou silnici. Řidiči jedoucí směrem od Holic mohou pro své cesty do Hradce Králové využít trasu přes Sezemice – Dražkov – Vysokou nad Labem, případně Sezemice – Kunětice.
     Informační cedule o uzavření Wonkova mostu jsou odedneška ustaveny na stěžejních úsecích. Podrobnější informace včetně map zobrazujících uzavřené úseky a objízdné trasy naleznete také na portálu Pardubického kraje v sekci „Nepřehlédněte – Dopravní informace“ pod odkazem: www.pardubickykraj.cz/dopravni-informace. Kraj se rovněž dohodl s magistrátem na informování obyvatel prostřednictvím městského rozhlasu.
Na křižovatce u Trojice se situace v příštím týdnu nezmění
     V termínu od 17. - 23. 6. 2013 zůstávají dopravní opatření na stavbě beze změny. Rampa zůstává obousměrně pojížděná, most je z poloviny uzavřen, doprava po mostě je vedena ve dvou pruzích. Na mostě probíhají izolační práce, provádí se výztuž a bednění říms, dokončují se podkladní vrstvy na cyklostezce. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.2.

Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

Správci vodních toků průběžně monitorují hladiny přehradních nádrží, odkud vypouštějí vodu.

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
4.10.

Předškolka ve vyloučených lokalitách Chrudimska pokračuje i v novém školním roce. Pomáhají v ní oblastní poradci z řad Romů.

Předškolka funguje již čtvrtým rokem díky pravidelné finanční podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Města Chrudim,

Společnost celý článek
12.2.

Bonifantes odjíždějí na turné po Kanadě a USA

Intenzivní pěvecká příprava probíhá již půl roku a zpěváci za sebou tak mají desítky hodin zkoušení, díky kterým jsou nyní připraveni podat za oceánem ty nejlepší výkony a současně hlasově a fyzicky ustát pětitýdenní cestu. Sbormistr Jan Míšek zařadil do výběrové sestavy 31 zpěváků, kteří předvedou své pěvecké umění na více než 40 koncertech. To, že se bude jednat o skutečně nabitý program nejen po hudební stránce, je patrné ze samotné trasy turné, protože sbor ujede přes 7000 kilometrů. Svou cestu započne v kanadském Torontu a bude pokračovat přes Ottawu, Montréal, Farmington, Boston, West Hartford, New York, Baltimore, Philadelphii, Bethlehem, Cleveland, Chicago, Springfield, St. Louis, Cedar Rapids a cestování ukončí v Minneapolis.

Společnost celý článek
9.7.

Pardubáci mohou mluvit do soužití s cizinci

Je lepší cizince zapojit do české společnosti, nebo si jich nevšímat?

Společnost celý článek
11.6.

Atraktivní polygrafie inspiruje k budoucímu studiu

Šest pracovišť bylo tradičně naplněno spoustou akčních činností, do nichž se zapojili žáci šesti základních škol Pardubického kraje. I přes velké teplo, které zasáhlo i do dílen, se žáci aktivně pouštěli do všech připravených úkolů a opravdu nikdo se nenudil. Nejvíce účastníky bavilo fotografování v ateliéru a následná úprava snímků v počítačovém programu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting