Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi

7.10.

Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi


Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý se setkal s lékařkou MUDr. Michaelou Tomanovou, ředitelkou Rehabilitačního centra v Brandýse nad Orlicí, kterou doprovázel hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický. Smyslem přijetí bylo poděkovat paní doktorce Tomanové za pohotový lékařský zásah, který zachránil život policisty dopravního policie Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

K události došlo již počátkem ledna letošního roku, kdy kpt. Pavla Hajdú při přípravě návštěvy prezidenta republiky a najíždění plánované trasy postihlo silné krvácení z trávícího traktu, které způsobilo přímé ohrožení jeho života. Pouze díky včasnému zásahu MUDr. Tomanové došlo k obnovení životních funkcí policisty a předání do další odborné péče ve stabilizovaném stavu. Tento čin neunikl ani pozornosti ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje a také hejtmana Pardubického kraje, kteří již zákrok ocenili svými medailemi.

Policejní prezident zároveň přijal i zachráněného policistu kpt. Pavla Hajdú, který se po několika operacích, a díky vstřícnému přístupu svých nadřízených, připravuje na návrat do aktivní policejní služby.

Jako výraz poděkování policejní prezident generál Tomáš Tuhý udělil doktorce Michaele Tomanové čestnou medaili, kterou doplnil slovy: „Tak jako je důležité, aby policisté postupovali rozhodně a profesionálně, je neméně důležité, aby tak konali odborníci v jiných oblastech. Paní doktorka svým mimořádným činem zachránila lidský život, což je pro nás o to důležitější, že se jednalo o život zkušeného, slušného a iniciativního policisty, prostě policisty tělem i duší.“

Povzbuzením do dalšího života a práce by mohla být pro kpt. Pavla Hajdú osobní mince policejního prezidenta, kterou převzal i jako výraz poděkování za dosavadní práci z rukou brig. gen. Tomáše Tuhého.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Horská služba získá od kraje 500 tisíc korun na zlepšení technického vybavení

Poslední velkou investicí kraje byla dotace na stavbu nové stanice v Čenkovicích v hodnotě 500 tisíc korun a nákup terénní čtyřkolky o stejné hodnotě.

Společnost celý článek
13.5.

Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

Cyklus besed se setkal s velkým zájmem pardubických seniorů. Z necelé stovky původně přihlášených program absolvovalo 95 lidí.

Společnost celý článek
12.9.

Setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty.

Ve čtvrtek 13. září 2007 bude pardubický Ideon hostit každoroční setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí.

Společnost celý článek
24.10.

Ptejte se vicehejtmana!

Ve středu 24. října 2007 bude vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek odpovídat na dotazy veřejnosti.

Společnost celý článek
28.12.

Užijte si povánoční výprodeje v Paláci Pardubice

V Paláci Pardubice startují povánoční výprodeje. Již od 27. prosince můžete využít skvělých slev a výhodně nakoupit vše, co potřebujete. Široká nabídka obchodů v Paláci Pardubice uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Společnost celý článek
12.6.

Služby města Pardubic pomáhají potřebným spoluobčanům

Služby města Pardubic a.s. na separačním dvoře v Dražkovicích zajistily uzavřený kontejner, do kterého lze věnovat nábytek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting