Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

26.8.

Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

Slavnostní událost u příležitosti složení slibu nových policistů Pardubického a Královéhradeckého kraje se uskutečnila 22. srpna v Hradci Králové na Ulrichově náměstí. Čtyřiadvacet nově nastupujících policistů, 13 z Pardubického a 11 z Královéhradeckého kraje, zde do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brigádního generála Martina Červíčka a náměstka ředitele pardubického policejního ředitelství plukovníka Petra Sehnoutky složilo služební slib.
 
Dalšími hosty, kteří se slavnostního shromáždění účastnili, byli hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a velitel vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Libor Štefánik, ale také služební funkcionáři a rodinní příslušníci nových a oceňovaných kolegů.

K slavnostní rázu celého aktu přispěla přítomnost Čestných jednotek obou krajských ředitelství, Čestné jednotky četnické pátrací stanice Praha a v neposlední řadě Hudby Hradní stráže a policie České republiky, která svými fanfárami a dalšími skladbami událost doprovázela a podtrhovala tím slavnostní atmosféru.
 
Po úvodních slovech brigádního generála Martina Červíčka a hejtmana Lubomíra France, během nichž byla připomenuta i historie policie, přednesla zástupkyně nově přijatých policistů služební slib. První přání novým policistům a poděkování oceňovaným kolegům za jejich dobrou práci zazněla z úst plukovníka Petra Sehnoutky.

Poté již následovalo ocenění 19  policistů a občanských zaměstnanců obou krajských ředitelství, medailemi policejního prezidenta za Zásluhy o bezpečnost, Za věrnost I., II. a III. stupně, Čestnou medailí a Plaketami.
 
Všichni přítomní, po slibu nováčků a předání ocenění, uctili památku policistů, kteří nasadili při výkonu svého povolání život a již se ze služby ke svým rodinám nevrátili. 
 
Náročnost služby vlasti, kterou policisté i vojáci plní, tak aby byl zachován mír pro nás pro všechny, připomenul brigádní generál Libor Štefánik.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.4.

Cena kraje pro Vlastu Pavlouskovou

Oceňování dobrovolníků je především poděkováním ze jejich nezištnou práci a pomoc potřebným.

Společnost celý článek
5.11.

Mimořádná nabídka pro posluchače VŠ

Bonusem k předplatnému je opět akce Poznejte Malou scénu ve dvoře, díky níž mohou vysokoškolští abonenti i po vyčerpání výměnného kupónu navštívit jakékoliv další představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně za mimořádnou cenu 40 Kč!

Společnost celý článek
28.8.

Pardubický kraj bude udělovat školním jídelnám vlastní hvězdy

Novou motivací bude jídelnám i možnost získat ne sice michelinskou, ale krajskou Hvězdu Pardubického kraje, která bude kvalitu jídelny stvrzovat.

Společnost celý článek
11.4.

Podpory se dočkají nejen zaběhlé akce

Město uvolní peníze na podporu kultury a cestovního ruchu. Do zhruba stovky projektů vloží téměř 4,5 milionu korun, přičemž zhruba 3,5 milionu půjde do oblasti kultury a necelý milion pak poputuje do aktivit spojených s cestovním ruchem. Podpořeny budou například taneční soubory, muzea, různé jednorázové akce či takové projekty, které mají pomoci reprezentaci města.

Společnost celý článek
14.6.

Masokombinát z Poličky vypouštěl nedostatečně vyčištěné odpadní vody

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Hradci Králové uložili pokutu sto tisíc korun společnosti MASO UZENINY POLIČKA, a.s. Masokombinát více než rok vypouštěl z čistírny odpadních vod svého závodu v Kamenci u Poličky nedostatečně vyčištěné odpadní vody do vod povrchových.

Společnost celý článek
21.9.

Hejtman mezi legionáři a vojáky

Mezi hosty zavítal rovněž náměstek ministra obrany František Padělek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting