Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

26.8.

Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

Slavnostní událost u příležitosti složení slibu nových policistů Pardubického a Královéhradeckého kraje se uskutečnila 22. srpna v Hradci Králové na Ulrichově náměstí. Čtyřiadvacet nově nastupujících policistů, 13 z Pardubického a 11 z Královéhradeckého kraje, zde do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brigádního generála Martina Červíčka a náměstka ředitele pardubického policejního ředitelství plukovníka Petra Sehnoutky složilo služební slib.
 
Dalšími hosty, kteří se slavnostního shromáždění účastnili, byli hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a velitel vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Libor Štefánik, ale také služební funkcionáři a rodinní příslušníci nových a oceňovaných kolegů.

K slavnostní rázu celého aktu přispěla přítomnost Čestných jednotek obou krajských ředitelství, Čestné jednotky četnické pátrací stanice Praha a v neposlední řadě Hudby Hradní stráže a policie České republiky, která svými fanfárami a dalšími skladbami událost doprovázela a podtrhovala tím slavnostní atmosféru.
 
Po úvodních slovech brigádního generála Martina Červíčka a hejtmana Lubomíra France, během nichž byla připomenuta i historie policie, přednesla zástupkyně nově přijatých policistů služební slib. První přání novým policistům a poděkování oceňovaným kolegům za jejich dobrou práci zazněla z úst plukovníka Petra Sehnoutky.

Poté již následovalo ocenění 19  policistů a občanských zaměstnanců obou krajských ředitelství, medailemi policejního prezidenta za Zásluhy o bezpečnost, Za věrnost I., II. a III. stupně, Čestnou medailí a Plaketami.
 
Všichni přítomní, po slibu nováčků a předání ocenění, uctili památku policistů, kteří nasadili při výkonu svého povolání život a již se ze služby ke svým rodinám nevrátili. 
 
Náročnost služby vlasti, kterou policisté i vojáci plní, tak aby byl zachován mír pro nás pro všechny, připomenul brigádní generál Libor Štefánik.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.12.

Herci Východočeského divadla Pardubice již tradičně potěšili děti v Pardubické nemocnici. Navštívili je ve slušivých kostýmech Mikuláše, anděla a čerta.

Za pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie v průběhu pondělního dopoledne dorazil Mikuláš a pochopitelně s sebou přibral anděla s čertem.

Společnost celý článek
17.1.

Inspirace pro Váš svatební den opět v Pardubicích

Konec ledna patří v Pardubicích tradičně svatebnímu veletrhu. 16. ročník přivítá poslední lednový víkend zamilované páry, snoubence a jejich rodiny v centru Pardubic. Brány svatebního veletrhu se otevřenou v sobotu 25. ledna 2020 v 10,00 hodin v překrásném foyer budovy ČSOB Pojišťovny na Masarykově náměstí v Pardubicích.

Společnost celý článek
17.6.

Tři řidiči ujeli od dopravních nehod

Během události utrpěl chodec zranění, se kterými se sám dopravil na ošetření. K události mělo dojít po šestnácté hodině.

Společnost celý článek
21.2.

Policie žádá cestující, ozvěte se!

Dechová zkouška vyloučila, že by nehoda byla řidičem způsobena v důsledku požití alkoholických nápojů před nebo během jízdy.

Společnost celý článek
29.2.

Línek: Chceme přímou volbu starostů a hejtmanů

Stejný model můžeme vidět například i na sousedním Slovensku.

Společnost celý článek
4.8.

Hrad se mění do podoby známé z konce 19. století

Turisty lákají prohlídkové okruhy a zajímavé víkendové akce, jako je například divadelní pouť.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting