Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

26.8.

Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

Slavnostní událost u příležitosti složení slibu nových policistů Pardubického a Královéhradeckého kraje se uskutečnila 22. srpna v Hradci Králové na Ulrichově náměstí. Čtyřiadvacet nově nastupujících policistů, 13 z Pardubického a 11 z Královéhradeckého kraje, zde do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brigádního generála Martina Červíčka a náměstka ředitele pardubického policejního ředitelství plukovníka Petra Sehnoutky složilo služební slib.
 
Dalšími hosty, kteří se slavnostního shromáždění účastnili, byli hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a velitel vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Libor Štefánik, ale také služební funkcionáři a rodinní příslušníci nových a oceňovaných kolegů.

K slavnostní rázu celého aktu přispěla přítomnost Čestných jednotek obou krajských ředitelství, Čestné jednotky četnické pátrací stanice Praha a v neposlední řadě Hudby Hradní stráže a policie České republiky, která svými fanfárami a dalšími skladbami událost doprovázela a podtrhovala tím slavnostní atmosféru.
 
Po úvodních slovech brigádního generála Martina Červíčka a hejtmana Lubomíra France, během nichž byla připomenuta i historie policie, přednesla zástupkyně nově přijatých policistů služební slib. První přání novým policistům a poděkování oceňovaným kolegům za jejich dobrou práci zazněla z úst plukovníka Petra Sehnoutky.

Poté již následovalo ocenění 19  policistů a občanských zaměstnanců obou krajských ředitelství, medailemi policejního prezidenta za Zásluhy o bezpečnost, Za věrnost I., II. a III. stupně, Čestnou medailí a Plaketami.
 
Všichni přítomní, po slibu nováčků a předání ocenění, uctili památku policistů, kteří nasadili při výkonu svého povolání život a již se ze služby ke svým rodinám nevrátili. 
 
Náročnost služby vlasti, kterou policisté i vojáci plní, tak aby byl zachován mír pro nás pro všechny, připomenul brigádní generál Libor Štefánik.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Apatyka vonící kávou a štěstím

Na novou roli v současné době pilně trénuje 12 klientů stacionáře. Moc to pro ně znamená.

Společnost celý článek
11.6.

Pardubičtí herci promění Kunětickou horu v arizonskou prérii

Neochvějného strážce zákona, milovníka Kolaloky a idola všech žen v pardubickém divadelním zpracování ztvární Josef Pejchal, jeho milou Winnifred Veronika Macková nebo Martina Sikorová, její ženský protipól Tornádo Lou Jana Ondrušková, Horáce Hogafoga Ladislav Špiner a Douga Badmana v alternaci Petr Dohnal a Milan Němec. Nebude samozřejmě chybět ani dívčí taneční a pěvecká company a rovněž řada pistolníků. O živý hudební doprovod se postará folk-folklórní skupina Trdlo.

Společnost celý článek
14.3.

Sobotní dětský den v duchu Gladiator Race v OC Futurum nabídne adrenalinové cvičiště malým gladiátorům

Vyhledávaná série běžeckých závodů Gladiator Race má svou neopakovatelnou atmosféru prostoupenou adrenalinem, překonáváním sebe samých i radostí z pohybu. A zájem rok od roku vzrůstá i mezi mladšími ročníky. Vyjma bláta a kaluží tuto atmosféru v královéhradeckém OC Futurum již počtvrté malým gladiátorům a gladiátorkám přiblíží organizace Sportvisio, pořadatel distančních či adrenalinových překážkových běhů.

Společnost celý článek
14.5.

Na kole z Kuksu až do Pardubic

Stavbu z Hradce do Pardubic by měla podle radních kraje a krajského města připravovat obecně prospěšná společnost.

Společnost celý článek
19.12.

Zastupitelé Pardubic ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2017.

Investičních prostředků, včetně předpokládaných získaných dotací, má město k dispozici 800 milionů korun. Z nejdůležitějších investičních aktivit, které již započaly a budou v roce 2017 dokončeny, lze uvést rekonstrukci přednádraží a spolufinancování stavby nového letištního terminálu na pardubickém civilním letišti. Z nových aktivit je to stavba nového 25 metrů dlouhého bazénu v areálu Aquacentra, budování cyklostezky z Pardubic do Dražkovic a zavádění projektu inteligentního systému řízení dopravy.

Společnost celý článek
19.6.

Začíná čas řemeslnických trhů

V pátek 17. července od 11 do 18 hodin na Tylově nábřeží v Hradci Králové se uskuteční tzv. Nábřeží řemeslníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting