Policejní ředitelství: objemová studie je hotová

19.5.

Policejní ředitelství: objemová studie je hotová

Policejní ředitelství: objemová studie je hotová

Policejní ředitelství: objemová studie je hotová

Z připravované reformy Policie České republiky mimo jiné vyplývá, že k 1. lednu 2012 by mělo být postupně vytvořeno čtrnáct oblastních (krajských) správ Policie ČR. Představitelé krajů byli požádaní o spolupráci při zajišťování vhodných prostor pro umístění těchto správ a to především tam, kde doposud zřízeny nejsou – tedy i v Pardubickém kraji. Na jednání, které proběhlo koncem ledna tohoto roku za účasti policejního prezidenta, vicehejtmana Pardubického kraje, primátora města Pardubic a dalších, bylo konstatováno, že nejvhodnějším řešením pro umístění krajského ředitelství v Pardubicích je rekonstrukce a nástavba stávajícího areálu Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra ČR a Okresního ředitelství Policie ČR v Pardubicích, a to v ulici Na Spravedlnosti. Vzhledem k nezbytnosti ověření technické reálnosti tohoto záměru se kraj rozhodl zadat a zaplatit zpracování takzvané objemové studie. Ta byla zpracována architekty Miroslavem Řepou a Janem Třeštíkem. „Studie potvrdila reálnost toho, že areál formou nástavby a celkovou rekonstrukcí objemově splňuje podmínky, které ze strany policie či policejní školy byly uplatněny. Je to efektivní a levnější řešení než například kupování pozemku a výstavba nového objektu. Je to tradiční místo pro policii v krajském městě a navíc naproti přes ulici vznikne i krajský justiční palác,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Rada Pardubického kraje toto řešení jednomyslně podpořila a uložila hejtmanovi Ivo Tomanovi a vicehejtmanovi Romanu Línkovi projednat výsledky studie s ministrem vnitra a policejním prezidentem. „Jsem rád, že toto řešení má podporu i primátora Pardubic Jaroslava Demla a dalších autorit a věřím, že se nám podaří společně získat pro realizaci této cesty ke krajskému ředitelství i ministra vnitra Ivana Langera a českou policii,“ dodal Línek. Příloha:

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Darováním krve oslavili hasiči svátek svého patrona

Dobrovolní hasiči jsou srdcaři. Účastní se jakékoliv akce, která je založena na dobrovolnosti a pomoci druhým. Proto jsem věřil, že budou mít zájem i o darování krve. Vždyť máme v našem okrese registrováno přes šest tisíc hasičů, tedy i včetně dětí. Mnoho z nich již patří mezi dárce, ale pořád jich je ještě dost, kteří zatím krev nedávali. Doufal jsem, že se jich přihlásí dost,“ řekl Tomášek.

Společnost celý článek
30.7.

Dalších 27 chráněných území versus dopravní obslužnost

Dalších 27 oblastí by mělo ve východních Čechách přibýt na národním seznamu evropsky významných lokalit

Společnost celý článek
2.7.

Kalendář s novými jmény už leží na pultech prodejců

Český kalendář obsahuje několik jmen, jejichž nositelé by se dali spočítat na prstech jedné ruky.

Společnost celý článek
25.10.

PARDUBICKÉ KREMATORIUM ZVE VEŘEJNOST NA OJEDINĚLOU PROHLÍDKU

"Velkým lákadlem jsou každoročně prohlídky současných kremačních technologií, které návštěvníkům zpřístupňujeme právě v době "dušičkových svátků. Za prohlídky se neplatí vstupné a objednávat dopředu se zájemci nemusí", říká Světlana Pozníková, mluvčí Služeb města Pardubic.

Společnost celý článek
30.11.

Primátorka: Odmítám zadlužit město kvůli letišti

Jsme rádi, že letiště máme, ostatně, bylo to právě město, které stálo u jeho zrodu.

Společnost celý článek
27.12.

Fakulta ekonomicko-správní UP má novou děkanku

V čele Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice stane od 1. ledna 2008 první žena v šestnáctileté historii fakulty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting