Policisté nemají možnost volby postihu

16.11.

Policisté nemají možnost volby postihu

Policisté nemají možnost volby postihu

Reakce Okresního ředitelství Policie ČR Pardubice na článek uveřejněný v Pardubickém deníku dne 14. listopadu 2007 na straně 7 pod názvem "Ztratil jsem iluze o spravedlnosti v zemi" a který lze rovněž najít na http://reporter.denik.cz/CZ0532/ z 13. listopadu (uveřejněno ve 13:48 hod.): Nezbývá nám než reagovat na výše uvedený článek, který hovoří o ztracených iluzích o spravedlnosti v zemi. Občan by mohl nabýt dojmu, že zde porušil právní normy policista, ale bohužel právní normy zde porušil právě řidič, který si v tisku postěžoval. Překročit rychlost v obci o 12 kilometrů za hodinu, kde není omezení rychlosti samoúčelné, neboť se zde pohybují chodci, děti a podobně, není nic chvályhodného. Policista dělal svou práci a zamyslet se nad právním vědomím a odpovědností ke svému okolí by měl pisatel. Policista v blokovém řízení nemá možnost volby sankce dle vlastního zvážení, ale musí dodržet ustanovení zákona. Musí tedy řidiči uložit pokutu ve výši 1 tisíc korun. Nelze apelovat na cítění policisty a snažit se ho přemluvit, aby výši pokuty změnil nebo dokonce odpustil. Zákon striktně jinou možnost nepřipouští. Policista, který by postupoval jinak, by porušil zákon. Zákon o přestupcích (č.200/1990 Sb.) § 22 - Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu (odst. 1. písm. f) odst. 4 ) hovoří o tom, že "Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích při řízení motorového vozidla překročí nejvyšší povolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o méně než 20 km/h nebo mimo obec o méně než 30 km/h." V odstavci 10. dále říká, že "v blokovém řízení se uloží pokuta 1.000 korun za přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 1 a 4," což je i překročení rychlosti o 12 km/hod. v obci citované v uveřejněném článku. nprap. Bc. Dana Hejkalová, vrchní inspektor

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Pojďme si pomáhat

Soutěž je podporována Evropským parlamentem, Hamzovou léčebnou Košumberk a Nadačním fondem Kooperativa.

Společnost celý článek
19.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

"Prohlídky budou probíhat v pátek 28.10.2016 v době od 14,00 do 18,00hod.. Zájemci si budou moci prohlédnout prakticky veškeré prostory této unikátní budovy. Mimo jiné, navštívit třeba místa, kde se natáčel kultovní film s Janem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Společnost celý článek
20.12.

Nákupem na burze šetří město miliony

Předpoklad nákladů na nákup elektřiny a zemního plynu na roky 2017 a 2018, vycházející ze současných cen, byl pro celý soubor odběratelů 15,2 milionu korun. Na prosincové aukci nakoupil dohodce, kterým je společnost Prospeksa, pro Pardubice požadovaný objem za 11,4 milionu korun, tedy o 3,8 milionu levněji. Například vyvolávací cena nízkonapěťové elektrické energie, která tvoří největší podíl z Pardubicemi nakupovaných komodit, byla na aukci 1200 korun za MWh, během aukce ale klesla až na 795 korun za MWh.

Společnost celý článek
3.1.

První děti roku 2018 v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje

V porodnicích Nemocnice Pardubického kraje se na Nový rok narodilo celkem sedm dětí – čtyři holčičky a tři chlapci. V Pardubicích kromě Anežky Mariam přišli na svět ještě kluci Ondřej a Jiří. V Chrudimi se narodily holčičky Sofie a Anita, ve Svitavách to byla Karolína a v Ústí nad Orlicí pouze Adam.

Společnost celý článek
16.5.

Otevření nové ateliérové budovy Fakulty restaurování Univerzity Pardubice na zámeckém návrší v Litomyšli

„V nové ateliérové budově sídlí nyní tři odborná pracoviště Fakulty restaurování: ateliér výtvarné přípravy, ateliér restaurování kamene a katedra chemické technologie. Přestavba ateliérů umožnila nejen rozšířit prostory těchto pracovišť, ale také významně zlepšit jejich technické a hygienické vybavení“ uvádí k provedené rekonstrukci budovy Fakulty restaurování její děkan Ing. Karol Bayer.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting