Policisté se připravovali na EURO 2012

23.4.

Policisté se připravovali na EURO 2012

Ve středu minulého týdne proběhl v depu kolejových vozidel v České Třebové speciální nácvik. Ve spolupráci s Českými drahami zde proběhlo součinnostní cvičení vybraných pořádkových jednotek s mezinárodní účastí. Cvičení, pořádaného jako příprava na šampionát EURO 2012, se za účasti náměstka policejního prezidenta pro vnější službu plukovníka Vladislava Husáka a ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovníka Radka Malíře zúčastnilo celkem 130 policistů. Pořádkovou jednotku Wroclaw z Polské republiky zde zastupovalo 15 policistů, 90 mužů zákona se účastnilo z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Zbývající počet doplnili policisté z pořádkové jednotky Libereckého kraje. Tématem součinnostního cvičení se stal zákrok pořádkových jednotek ve vlakových soupravách v případě narušení bezpečnosti, veřejného pořádku a výskytu diváckého násilí. Pardubický kraj byl jako místo konání akce zvolen z důvodu významné železniční sítě a také proto, že lze předpokládat, že v souvislosti s konáním EURO 2012 bude tranzitním místem pro přepravu fanoušků po železnici. Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 se bude konat souběžně v Polsku a na Ukrajině a bude probíhat od 8. června do 1. července. Tyto pořadatelské země byly zvoleny na zasedání výkonného výboru UEFA v britském Cardiffu 18. dubna 2007.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.6.

Den Labe proběhl velkolepě

Páteční počasí pořadatelům přálo a program přilákal rekordní počet návštěvníků.

Společnost celý článek
24.5.

Pardubice se zbavily nebezpečných objektů

Životu nebezpečný se koncem dubna stal také přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech. „Přístavek byl už dlouhou dobu ve velmi špatném stavu. Letošní zima objektu také zrovna neprospěla a minulý měsíc se navíc propadla střecha,“ přiblížil situaci náměstek Koláček.

Společnost celý článek
12.3.

Podnět na změnu zákona o omamných a psychotropních látkách, který by omezil prodej syntetických drog, řeší legislativní rada vlády. Jeden z podnětů vyšel i z pardubické radnice.

Největším tématem dnešního setkání vedení města se zákonodárci byla otázka systémové podjatosti úředníků. Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z listopadu loňského roku, hovořící o možné podjatosti úředníků, rozhodujících ve správním řízení o věcech, v nichž je žadatelem stejné město či obec, které úředníka zaměstnává, totiž může městu působit značné komplikace.

Společnost celý článek
1.10.

Docent Novák přednášel na kongresu v Londýně

Hlavní část programu kongresu tvořily vědecká symposia a přednášky. Oftalmologové se při nich mohli seznámit se současnými trendy implantologie a refrakční chirurgie. Do přednáškové sekce o současných technologiích v implantologii se aktivně zapojil i doc. Novák. Představil se s přednáškou o kvalitě materiálů pro nitrooční čočky.

Společnost celý článek
28.4.

Univerzita Pardubice zve na přírodovědnou přednášku o gravitačním poli

Pro tvar Země se zavádí pojem geoid. Popis tohoto pole se činí dvoudimensionální harmonickou analýzou (tzv. Fourierova transformace), nebo sadou hmotných bodů (MASCONy). Takto určené pole se pak používá pro výpočet nejen pohybů družic v okolí planety, ale i všech dalších aplikací včetně měření atomového času.

Společnost celý článek
24.5.

Bejbina a Beta se představí v Pardubicích

Od loňského května opět létá jeden exemplář postavený známým restaurátorem Janem Klabanem a jeho několika přáteli. Letoun se právem stal ozdobou letecké sbírky Vojenského historického ústavu Praha, který je jeho majitelem,“ stručně seznamuje s krásnými letadly Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting