Policisté se připravovali na EURO 2012

23.4.

Policisté se připravovali na EURO 2012

Ve středu minulého týdne proběhl v depu kolejových vozidel v České Třebové speciální nácvik. Ve spolupráci s Českými drahami zde proběhlo součinnostní cvičení vybraných pořádkových jednotek s mezinárodní účastí. Cvičení, pořádaného jako příprava na šampionát EURO 2012, se za účasti náměstka policejního prezidenta pro vnější službu plukovníka Vladislava Husáka a ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovníka Radka Malíře zúčastnilo celkem 130 policistů. Pořádkovou jednotku Wroclaw z Polské republiky zde zastupovalo 15 policistů, 90 mužů zákona se účastnilo z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Zbývající počet doplnili policisté z pořádkové jednotky Libereckého kraje. Tématem součinnostního cvičení se stal zákrok pořádkových jednotek ve vlakových soupravách v případě narušení bezpečnosti, veřejného pořádku a výskytu diváckého násilí. Pardubický kraj byl jako místo konání akce zvolen z důvodu významné železniční sítě a také proto, že lze předpokládat, že v souvislosti s konáním EURO 2012 bude tranzitním místem pro přepravu fanoušků po železnici. Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 se bude konat souběžně v Polsku a na Ukrajině a bude probíhat od 8. června do 1. července. Tyto pořadatelské země byly zvoleny na zasedání výkonného výboru UEFA v britském Cardiffu 18. dubna 2007.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

Nové logo kraje vychází z křížení dopravních cest

„Je pravdou, že pro území Pardubického kraje se velmi těžko hledá společný jmenovatel. Nemáme tu pohoří nebo řeku, která prochází celým krajem, je to velmi různorodé území. Ale díky dopravním cestám tu byla založena a rozvíjela se většina významných sídel,“ řekl hejtman Martin Netolický. „V historických dobách to byla Trstenická stezka a spojnice Vídně s Vratislaví, podél kterých vznikala města jako Chrudim, Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová a další. Novým impulzem byla železnice, která dala vyrůst průmyslovému rozvoji měst jako Přelouč, Pardubice, Choceň, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a tím kraj výrazně ovlivnila.“

Společnost celý článek
10.3.

XI. ročník GRAND Festivalu smíchu

Od 14. do 21. března bude k zhlédnutí 7 nejlepších komedií, které vznikly v Čechách a na Moravě během minulého roku.

Společnost celý článek
7.12.

V den mikulášské nadílky dostaly děti hospitalizované na dětské chirurgii Pardubické nemocnice ručně šité hračky z pardubické věznice.

Populární postavičky Mimoňů, klokani, hadi, zajíčci a spousta dalších zvířat. A to vše v pestrobarevném provedení. Ručně šité látkové hračky dnes rozzářily oči malých pacientů na oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice a na jejich tvářích vykreslily úsměvy.

Společnost celý článek
25.1.

Cvičení „Záchrana 2018“

Pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Pardubického kraje dnes cvičí spolu s kolegy z Letecké služby Policie ČR, horské služby, hasičského záchranného sboru, jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a zdravotnické záchranné služby, za podpory Krajského úřadu Pardubického kraje ve složitém terénu turistické oblasti Kralického Sněžníku.

Společnost celý článek
7.6.

Pardubice získaly peníze na revitalizaci Podzámeckého biotopu

Přidělená dotace z Evropského fondu regionálního rozvoje pokryje náklady ze sedmdesáti procent.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting