Policisté si poradili s sdíleným střelcem

7.10.

Policisté si poradili s sdíleným střelcem

Cvičení Amok


Krátce po poledni se rozezněla Gymnáziem Mozartova v Pardubicích střelba. Policie na tísňové lince 158 přijala telefonát ze školy, na které mezitím propukla hysterie. K budově gymnázia proto byly ihned vyslány všechny dostupné policejní hlídky z terénu. Úkol zněl jasně: zastavit šíleného střelce. Tak začalo cvičení Policie České republiky Amok. Na jeho průběh se přijel podívat i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který je šéfem bezpečnostní rady kraje.

     „Není to první cvičení Policie České republiky, jehož jsem svědkem. Z bezprostřední blízkosti jsem mohl pozorovat zajištění pachatele i organizaci záchrany studentů. Ačkoliv zasahující policisté byli jednoznačně profesionálové na svém místě, bylo zajímavé sledovat je, jak se chovají pod tlakem. I když byl zásah proveden výborně, doufám, že podobné adrenalinové situace nebude policie v budoucnu muset řešit,“ komentoval cvičení hejtman Netolický.

     Kvůli časové tísni na místo dorazili nejprve policisté základních útvarů. Ti přitom až do příjezdu na místo netušili, že se nejedná o ostrou akci. Na místě proto museli nejprve odevzdat své zbraně, převzít tréninkové pistole a co nejrychleji prohledat určený prostor. Cíl byl jasný – co nejrychleji najít a eliminovat pachatele, než zraní nebo zabije oběti.

     „Útočníky jsou zkušení policisté nebo střelečtí instruktoři. Ve scénáři jsme počítali se třemi pachateli. V přízemí v šatnách, na schodišti do prvního patra a posledního v horním patře učebně. Snažili jsme se každou situaci vytvořit jinak, aby naši lidé museli řešit situaci pokaždé v jiném prostředí a v jiných podmínkách," vysvětlil organizátor cvičení a velitel krajské pořádkové jednotky Zdeněk Klubrt.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.8.

Chicagská televize odvysílala snímek o Pardubicích

Vysílání Czech-American TV pokrývá území, na němž žije přes šest milionů obyvatel.

Společnost celý článek
20.7.

Město má jízdní řád na vylepšení školních sportovišť

Kompletní rekonstrukce si ale například zaslouží i sportoviště polabinských škol, u kterých je doporučeno začít s projektovými pracemi již v příštím roce.

Společnost celý článek
16.9.

Ve Spojile se setkaly neziskovky s obyvateli Pardubicka

Program byl lákavý, počasí přálo, takže se zde sešlo téměř pět set účastníků.

Společnost celý článek
1.3.

Univerzita Pardubice a vila Tugendhat

V týdnu od 1. do 6. března se ve známé funkcionalistické vile Tugendhat v Brně setkají odborníci na restaurování

Společnost celý článek
24.5.

Lokální povodně zasáhly i Pardubický kraj

V sobotu 22. května v odpoledních hodinách se přes Pardubický kraj přehnal prudký přívalový déšť

Společnost celý článek
17.6.

Tři řidiči ujeli od dopravních nehod

Během události utrpěl chodec zranění, se kterými se sám dopravil na ošetření. K události mělo dojít po šestnácté hodině.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting