Policisté si poradili s sdíleným střelcem

7.10.

Policisté si poradili s sdíleným střelcem

Cvičení Amok


Krátce po poledni se rozezněla Gymnáziem Mozartova v Pardubicích střelba. Policie na tísňové lince 158 přijala telefonát ze školy, na které mezitím propukla hysterie. K budově gymnázia proto byly ihned vyslány všechny dostupné policejní hlídky z terénu. Úkol zněl jasně: zastavit šíleného střelce. Tak začalo cvičení Policie České republiky Amok. Na jeho průběh se přijel podívat i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který je šéfem bezpečnostní rady kraje.

     „Není to první cvičení Policie České republiky, jehož jsem svědkem. Z bezprostřední blízkosti jsem mohl pozorovat zajištění pachatele i organizaci záchrany studentů. Ačkoliv zasahující policisté byli jednoznačně profesionálové na svém místě, bylo zajímavé sledovat je, jak se chovají pod tlakem. I když byl zásah proveden výborně, doufám, že podobné adrenalinové situace nebude policie v budoucnu muset řešit,“ komentoval cvičení hejtman Netolický.

     Kvůli časové tísni na místo dorazili nejprve policisté základních útvarů. Ti přitom až do příjezdu na místo netušili, že se nejedná o ostrou akci. Na místě proto museli nejprve odevzdat své zbraně, převzít tréninkové pistole a co nejrychleji prohledat určený prostor. Cíl byl jasný – co nejrychleji najít a eliminovat pachatele, než zraní nebo zabije oběti.

     „Útočníky jsou zkušení policisté nebo střelečtí instruktoři. Ve scénáři jsme počítali se třemi pachateli. V přízemí v šatnách, na schodišti do prvního patra a posledního v horním patře učebně. Snažili jsme se každou situaci vytvořit jinak, aby naši lidé museli řešit situaci pokaždé v jiném prostředí a v jiných podmínkách," vysvětlil organizátor cvičení a velitel krajské pořádkové jednotky Zdeněk Klubrt.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Inspekce: učitelé na lyžařském výcviku pochybili

Inspektoři mají za problematické hlavně chování studentek, které olizovaly cukr na těle svých stejně starých spolužáků.

Společnost celý článek
6.6.

Dobrovolníci očima dětí

Až budu velký, chci pomáhat …! Nebo Jak jsem potkal dobrovolníka …!

Společnost celý článek
9.5.

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. "Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky.

Společnost celý článek
27.5.

Vzpomínka na Jana Kašpara aspiruje na světový rekord

První, dva kilometry dlouhý let, uskutečnil 16. dubna 1910 a napsal tak první kapitolu letectví v českých zemích.

Společnost celý článek
9.6.

Nová česká technologie vyčistí staré ekologické zátěže

Nespalovací technologie dekontaminují půdu šetrnějším způsobem, takže je znovu využitelná.

Společnost celý článek
30.6.

Záchranářské vrtulníky zachrání více životů

To je jeden z výsledků konference Air ambulance 2011, která se konala nedávno na hradeckém letišti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting