Policisté u dětí na táboře

14.7.

Policisté u dětí na táboře

Policisté u dětí na táboře

Včera navštívili chrudimští policisté společně s krajským koordinátorem BESIPU dětský tábor na Seči na Bělidle. Čekala na ně stovka nadšených dětí . Policii zastupoval tiskový mluvčí, který přizval i kolegu z dopravky a jednoho policistu z pořádkové jednotky. Beseda proběhla v dopoledních hodinách. Nejprve si povídali o policii, kde se s ní mohou děti setkat a jak vlastně pomáhá a chrání. Co policisté potřebují k výkonu své služby. Dále o tom, co se smí a co nesmí a jak je důležité chránit si nejen svůj majetek, ale hlavně zdraví. Druhá část byla zaměřena na dopravu. Policista z dopravky společně s koordinátorem Besipu zdůraznili chování v silničním provozu, hlavně nyní v období prázdnin. Konec besedy patřil ukázkám. Nejprve si děti prohlédly výjezdový vůz dopravní policie, kde samozřejmě nechyběla ukázka majáku. Poté si s velikou radostí vyzkoušely helmu či neprůstřelnou vestu z výstroje pořádkového policisty. Po ukončení besedy bylo vidět, že většina dětí si uvědomovala, že i v tomto dětském věku mají určitou zodpovědnost za své jednání a za každé porušení nějakých pravidel čeká trest. Beseda se velice zdařila a policisté s krajským koordinátorem BESIPU byli odměněni potleskem. Navíc děti dostaly pár upomínkových naučných předmětů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.4.

Dům na půli cesty: Jedeme za Kelty

O tomto víkendu proběhne víkendové setkání bývalých i současných obyvatel, dobrovolníků a pracovníků Domu na půli cesty

Společnost celý článek
15.7.

Centrální registr zbraní a "zbraňová amnestie"

Během prvních tří měsíců od zahájení ostrého provozu mají podnikatelé povinnost do nového systému zavést všechny zbraně a střelivo, které mají ve svých skladech nebo na prodejnách, a které mají jako předmět svého podnikání.

Společnost celý článek
12.12.

Od ledna čeká Pardubáky řada změn v sociální oblasti

Všechny dávkové agendy přecházejí na úřad práce.

Společnost celý článek
1.4.

Střet vozidla na přechodu s chodcem

Řidičko, zavolejte nám na linku 158.

Společnost celý článek
8.9.

Poukaz do lékárny je od září odměnou za včasné preventivní vyšetření

Dalším důležitým vyšetřením, které by – nejen ženy v tomto věku - měly absolvovat, je vyšetření na denzitometru na Oddělení zobrazovacích metod ve Svitavské nemocnici. Vyšetření ukáže, zda pacientky a pacienti nejsou ohroženy osteoporózou nebo osteopenií, tedy úbytkem kostní hmoty, což je první předstupeň osteoporózy.

Společnost celý článek
6.5.

Kdo si hraje, nezlobí aneb Mámo, táto, pojďte si hrát

Všechny kočárky, které na trasu vyjedou, musejí být komerčně dostupné. Tedy zakoupené, nikoli vlastnoručně vyrobené.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting