Policisté u dětí na táboře

14.7.

Policisté u dětí na táboře

Policisté u dětí na táboře

Včera navštívili chrudimští policisté společně s krajským koordinátorem BESIPU dětský tábor na Seči na Bělidle. Čekala na ně stovka nadšených dětí . Policii zastupoval tiskový mluvčí, který přizval i kolegu z dopravky a jednoho policistu z pořádkové jednotky. Beseda proběhla v dopoledních hodinách. Nejprve si povídali o policii, kde se s ní mohou děti setkat a jak vlastně pomáhá a chrání. Co policisté potřebují k výkonu své služby. Dále o tom, co se smí a co nesmí a jak je důležité chránit si nejen svůj majetek, ale hlavně zdraví. Druhá část byla zaměřena na dopravu. Policista z dopravky společně s koordinátorem Besipu zdůraznili chování v silničním provozu, hlavně nyní v období prázdnin. Konec besedy patřil ukázkám. Nejprve si děti prohlédly výjezdový vůz dopravní policie, kde samozřejmě nechyběla ukázka majáku. Poté si s velikou radostí vyzkoušely helmu či neprůstřelnou vestu z výstroje pořádkového policisty. Po ukončení besedy bylo vidět, že většina dětí si uvědomovala, že i v tomto dětském věku mají určitou zodpovědnost za své jednání a za každé porušení nějakých pravidel čeká trest. Beseda se velice zdařila a policisté s krajským koordinátorem BESIPU byli odměněni potleskem. Navíc děti dostaly pár upomínkových naučných předmětů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.12.

Advent v Lanškrouně bude obohacen zpěvy z Velikonočního ostrova

Druhá adventní neděle ale bude o mnoho bohatší.

Společnost celý článek
14.8.

Město plánuje proměnu Palackého ulice

Nejen že by se zde měla zvýšit kvalita veřejného prostoru, přibude i nový mobiliář. „Tým se při přípravě koncepční studie zaměří také na vybavenost ulice městským mobiliářem, novým navigačním systém a počítáme i s vytvořením prostoru pro zahrádky restaurací, které by mohly toto místo oživit.

Společnost celý článek
21.3.

Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.5.

Děti zamíří na pardubické letiště za Alíkem

Tradičně velkou prezentaci doplněnou technikou a soutěžemi bude mít Policie ČR a pro letošní rok připravil jeden z partnerů akce novinku, v podobě velkého multifunkčního stanu nazvaného Veselá Koopa. V něm bude pro děti mimo jiné připravena zajímavá hra, po jejímž úspěšném absolvování všichni obdrží průkaz Dětského leteckého navigátora.

Společnost celý článek
27.11.

Pardubický kraj a NATO Wives Bazaar

V prostorách velitelství Severoatlantické aliance v Bruselu se konala tradiční charitativní akce NATO Wives Bazaar.

Společnost celý článek
29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting