Policisté zintenzivnili dopravní kontroly

7.8.

Policisté zintenzivnili dopravní kontroly

Policie Pardubického kraje reaguje na situaci týkající se dopravních nehod s tragickými následky v rámci našeho kraje. Během července zemřelo na silnicích v kraji již 6 osob. V maximálně možné míře jsou nasazeni do dopravních kontrol policisté dopravní, pořádkové i cizinecké policie dohlížející na dodržování zákona o bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu a pokutující neukázněné řidiče. Během dnešního den tak na řidiče v teritoriu Pardubického kraje preventivně působilo a kontrolovalo je, jejich způsob jízdy i vozidla více než 40 hlídek policistů.

 

Během měsíce července policisté služby dopravní policie řešili 1.971 přestupků, při nichž byla řidičům uložena pokuta ve výši 914.700 korun. Ve 117 případech byly přestupky předány do správního řízení příslušným úřadům. Alkohol u řidičů zjistili policisté v 23 případech, návykové látky 6 krát. Pět řidičů se dopustilo přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nejčastějším prohřeškem řidičů, bylo nedodržení maximální povolené rychlosti (822), nepoužití bezpečnostních pásů nebo zádržných systémů (252) a špatný technický stav vozidla pohybujícího se po pozemních komunikacích (243).

 

Policisté vyzývají řidiče, aby dbali pravidel souvisejících s jízdou na pozemních komunikacích, usedali za volant odpočinutí, jezdili pozorně a ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu, tak aby se všichni  vrátili ze svých cest v pořádku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.1.

Představitelé kraje poobědvali s hasiči

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek v pondělí 21. ledna poobědval se starostou sdružení hasičů

Společnost celý článek
18.2.

Podnikatelem roku 2008 Pardubického kraje se stal Petr Lorenc

O vítězství Petra Lorence rozhodla nezávislá porota, které předsedal Tomáš Březina.

Společnost celý článek
1.1.

Novoroční přání hejtmana Martina Netolického

Pevně věřím, že rok 2020 bude v tomto ohledu lepší. Lepší v tom, že si budeme více naslouchat a budeme vnímat argumenty protistrany.

Společnost celý článek
29.6.

Foxconn pomáhá dětem v Pardubicích i Kutné Hoře

Kromě jednorázové pomoci se Foxconn podílí i na dlouhodobých projektech. Letos oslaví již 14 let spolupráce se Základní školou a Praktickou školou SVÍTÁNÍ, o.p.s. Nedávno jí například poskytl 50 tisíc korun na nový svozový autobus pro přepravu dětí do školy a zpět.

Společnost celý článek
18.1.

Operace katarakty, neboli šedého zákalu, probíhají v tomto týdnu na očním oddělení Pardubické nemocnice s technickou novinkou.

„Přístroj má výhodou v tom, že je vybaven peristaltickou i Venturiho pumpou,“ uvedl primář oddělení Jan Novák a dodal: „Přístroje, které na našem pracovišti využíváme, mají vždy jen jednu pumpu. S tímto novým přístrojem a jeho nastavením tak může chirurg reagovat na aktuální stav při operaci a na případné komplikace, které mohou při výkonu nastat.“

Společnost celý článek
6.11.

Pohřby osamělých přijdou město ročně na desetitisíce

V Pardubicích zemře ročně až dvacet lidí, které nemá kdo pohřbít. Město tak zaplatí za "obecní pohřby" kolem 60 tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting