Polistopadovou osobností kraje bylvyhlášen Josef Lux

13.11.

Polistopadovou osobností kraje bylvyhlášen Josef Lux

Polistopadovou osobností kraje bylvyhlášen Josef Lux

Polistopadovou osobností Pardubického kraje se stal in memoriam Josef Lux. Na čtvrteční slavnosti v sále pardubické radnice převzala ocenění  jeho žena Věra. Mezi pětici finalistů ankety Českého rozhlasu Pardubice, kteří ovlivnili polistopadový vývoj v kraji, postoupili také náměstek hejtmana Roman Línek, senátor Jiří Stříteský, bývalý radní Miroslav Brýdl a hejtman Radko Martínek. První muž kraje se po zralé úvaze rozhodl,  že se ankety nezúčastní. Jeho hlasy byly anulovány.      „Protože jsem nechtěl poškodit anketu, souhlasil jsem s tím, že mé odstoupení sdělí Český rozhlas až na finálovém večeru,“ řekl hejtman po slavnostním vyhlášení. Velmi ho potěšilo, že vyhrál Josef Lux, který byl jeho kandidátem na titul osobnosti Pardubického kraje hned od prvopočátku, kdy byly anketa vyhlášena.      Hejtman Martínek poděkoval všem posluchačů za důvěru. Sdělil jim také důvody, které ho vedly k tomuto rozhodnutí: „Domnívám se, že žijící politici by se do takových anket neměli zapojovat, neboť jejich nominace jsou nutně poznamenány spíše subjektivními kritérii než kritérii objektivními.  Veškerou práci, kterou jsem doposud dělal, jsem bral jako zaměstnání, za které jsem placen, proto nepovažuji svou činnosti za nic výjimečného.“ 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Šéf ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

V červnu 2011 současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí.

Společnost celý článek
16.11.

Město opět podpoří opravu Zámečku

Novorenesanční vilu, které se v Pardubicích říká Zámeček, si nechal v roce 1855 na okraji města postavit jako své reprezentativní sídlo baron Jiří Larisch-Mönich.

Společnost celý článek
30.8.

Czendlik je obklopen štědrými lidmi

O výsledku dobrovolné sbírky na postižené povodněmi informoval zdejší kněz římskokatolické církve Zbigniew Czendlik.

Společnost celý článek
11.4.

URBIS INVEST je špičkovou přehlídkou investic

Ve dnech 17. až 21. dubna 2007 otevře v Brně své brány veletrh URBIS INVEST.

Společnost celý článek
13.11.

Kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici. Stavba by mohla začít v roce 2020

Hlavním důvodem výstavby parkovacího domu je nedostatečný počet parkovacích míst pro zaměstnance a pacienty. „Pro parkování se v současné době využívají různé plochy v rámci areálu nemocnice, čímž dochází i k blokování průjezdu, ale i přilehlé místní komunikace včetně těch v rezidenční zástavbě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting