Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

28.8.

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Situace s toliko diskutovanou, historicky i technicky zajímavou nádražní budovou v Ústí nad Orlicí se v poslední době překvapivě komplikuje. Vzhledem k nově vzniklým okolnostem se předsednictvo sdružení Nádraží nedáme! rozhodlo svolat mimořádnou tiskovou konferenci, která se uskutečnila ve čtvrtek 20. srpna v kině Mat na pražském Karlově náměstí. "Celou situaci se pro pochopení pokusím co nejvíce zjednodušit," říká předseda občanského sdružení Nádraží nedáme! Martin Kadrman a pokračuje: "Ministerstvo kultury zanovuzahájilo řízení o prohlášení budovy za kulturní památku. Vydání rozhodnutí je očekáváno do jednoho měsíce. Budova tedy zůstane definitivně stát, což dnes potvrzují jak České dráhy (ČD), tak Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) i Ministerstvo dopravy ČR. Státní investorská společnost SŽDC však budovu do modernizace tratě zahrnout nechce, nechce ji ani kupovat. Hrozí, že zůstane v majetku Českých drah, které ji maximálně jen zakonzervují a nechají být. Sdružení se již řadu měsíců snaží dosáhnout toho, aby ČD budovu prodaly ŠŽDC a ta ji v rámci 2,5 miliardového projektu zrekonstruovala. SŽDC však říká, že budovu k ničemu nepotřebuje. Protože je reálnou hrozbou fakt, že budova zůstane stát bezprizorně mezi kolejemi, bylo by to pro všechny Pyrrhovo vítězství. Proto se obracím na Vás, signatáře petice, kterou již podepsalo 16.333 občanů. Mnozí z Vás jsou politici, vlivní byznysmeni, památkáři, akademici, herci i moderátoři, také však lidé milující krásné stavby našich předků, které již nikdo nikdy nepostaví. Prosím, máte-li možnost, intervenujte na ministerstvu dopravy. Zástupci SŽDC naznačují, že pokud dostanou od ministerstva dopravy direktivu, která vyzní tak, že je ve veřejném zájmu, aby budovu převzali a opravili, učiní tak. Dosáhnout toho však můžeme jen osobními vztahy a žádostmi. Samo tříčlenné předsednictvo na to nestačí. Prosím, pomozte nám přesvědčit ministra Slamečku o společenské potřebě tuto budovu opravit. V současném době se ve svém okolí o budově vyjadřuje přehlíživě."   Děkujeme, Váš Martin Kadrman a kolektiv

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Havárie vody zavřela Dům U Jonáše na několik měsíců

K havárii došlo ve zdi technické místnosti ve druhém patře. Voda protekla do prvního patra, kde napáchala největší škody, a potom do přízemí a sklepa. Zasáhla i zeď sousedního domu, kde sídlí firma Stapro. Ohrozila a částečně poničila nejen vystavená díla, ale také zdi, podlahy a stropy domu včetně vzácné renesanční fresky.

Společnost celý článek
12.5.

Kraj ocenil mladé olympioniky

„V současné době rozdělujeme trojnásobek financí pro sportovní kluby a svazy, což zcela jistě také ke kvalitní přípravě mladých sportovců velmi napomáhá,“ sdělil radní Živný.

Společnost celý článek
4.11.

Nadějný kuchař z Pardubic se zapojil do třetího ročníku celostátní soutěže Svačina roku

Účastníci gastronomické soutěže se utkají nově o 15 finálových míst. Pořadatel také vytvořil dvě na sobě nezávislé poroty, které budou finalisty hodnotit. Odborná porota zasedne ve složení Mistr kuchař Vladimír Picka a šéfkuchař restaurace Auerole a člen představenstva AKC ČR Jiří Král. Druhou porotu obsadí zástupci pořadatele a známá food fotografka a food bloggerka Petra Novotná. Finálové kolo bude uvádět herečka, moderátorka a také kuchařka Markéta Hrubešová

Společnost celý článek
5.5.

Darováním krve oslavili hasiči svátek svého patrona

Dobrovolní hasiči jsou srdcaři. Účastní se jakékoliv akce, která je založena na dobrovolnosti a pomoci druhým. Proto jsem věřil, že budou mít zájem i o darování krve. Vždyť máme v našem okrese registrováno přes šest tisíc hasičů, tedy i včetně dětí. Mnoho z nich již patří mezi dárce, ale pořád jich je ještě dost, kteří zatím krev nedávali. Doufal jsem, že se jich přihlásí dost,“ řekl Tomášek.

Společnost celý článek
20.11.

Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

V červenci na společném setkání Pardubický kraj sdělil zástupcům města Pardubice své požadavky na parkovací místa a dopravní dostupnost areálu. Zároveň byly upřesněny zadávací podmínky pro výběrové řízení prodeje areálu Tesla Kyjevská. Tyto podmínky následně projednala jak Rada města Pardubice, tak Rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.12.

Víte co dělají vaše děti na síti?

Hlavním bodem besedy bylo ponižování a zesměšňování druhých přes informační a komunikační technologie. Ne každé dítě si uvědomuje rozsah svého jednání při ztrapňování na internetu. Oběti těchto zdánlivě neškodných dětských her mohou prožívat velmi těžké období, mnohdy se s tímto problémem neumí sami vyrovnat a potřebují pomoc ostatních.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting