Poplatky na Czech POINTu budou od března nižší

12.2.

Poplatky na Czech POINTu budou od března nižší

Poplatky na Czech POINTu budou od března nižší

Od 1. března 2008 dojde ke snížení správních poplatků za vydávání výpisů z informačních systémů veřejné správy poskytovaných v projektu Czech POINT. První stránka výpisu bude stát stejně jako dosud 100 korun, částka za každou další stránku výpisu bude snížena z 50 na 20 korun. „Vznikl stav, kdy výpis poskytovaný Czech POINTem byl výrazně dražší, než výpis pořízený na katastrálním úřadu. Občan by určitě očekával, že za stejnou službu zaplatí všude stejně. Snížení ceny poplatků umožňuje zákon o správních poplatcích a my jsme se tohoto rozhodli využít,“ uvedl tajemník pardubického magistrátu Martin Růžička. Cílem projektu Czech POINT je vytvořit službu pro komunikaci s institucemi veřejné správy prostřednictvím jednoho univerzálního místa, kde bude možné získat a ověřit data z informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny. „Jde o to, aby obíhala data a ne občané,“ dodal Martin Růžička. Město Pardubice zřídilo již osm míst Czech POINT, naposledy to bylo v informačním centru Pardubice Region Tourism hned vedle Zelené brány.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.10.

Jarmila Janurová:

Od konkurence se lišíme nejen vlastní technologií výroby jedinečného těsta, ale i zcela originálními perníkovými dezerty.

Společnost celý článek
15.7.

Policie žádá o pomoc při zjištění totožnosti

Dne 3. 7. 2010 se měl kolem osmé hodiny večerní pohybovat na pardubickém vlakovém nádraží.

Společnost celý článek
12.9.

Od října můžete využít bezplatnou právní pomoc

„Poradenství bude určeno především těm, kteří se dostanou do tíživé životní situace a nebudou se moci umět v problému zorientovat. Předpokládám, že služba bude využívána především příjmově slabšími skupinami obyvatel,“ podotýká primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
2.5.

V Ústí se zrodila historická dohoda o snížení cen tepla

Ústí nad Orlicí se tak jako první město v Pardubickém kraji může pochlubit historickou dohodou, díky které ceny tepla v příštích letech budou stagnovat nebo dokonce klesnou, zatímco inflace a ceny energií jdou každoročně výrazně nahoru.

Společnost celý článek
27.8.

Kyseliny jsou zinventarizovány, na ostatním se ještě pracuje

Pravděpodobně v noci ze 4. na 5. září 2007 se uskuteční převoz nebezpečných odpadů z Chvaletic k likvidaci do spalovny v Ostravě

Společnost celý článek
12.1.

Univerzita Pardubice zve na Dny otevřených dveří

Součástí programu jsou i prohlídky zajímavých laboratoří a učeben fakult, areálu univerzitního kampusu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting