Poříčí pečuje o zeleň nejlépe v celé Evropě

25.9.

Poříčí pečuje o zeleň nejlépe v celé Evropě

Tullamore - Prestižní evropská soutěž Entente Florale zná pro letošní rok svého vítěze. V irském městě Tullamore si zlatou medaili za péči o veřejné prostranství a zeleň odneslo Poříčí u Litomyšle. Ve finálovém klání zápolilo celkem 12 obcí z celé Evropy. Společně s obcí reprezentovali Českou republiku v Irsku také zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým, členové Senátu Parlamentu ČR a velvyslanec ČR v Irsku Petr Kynštetr.
„Už jen samotný postup do finále a zisk Zelené stuhy ČR je pro Poříčí a celý náš kraj velkým úspěchem. Zisk zlaté medaile je však naprosto výjimečnou událostí pro celou Českou republiku. Věřím, že i to bude motivací pro další obce z našeho kraje, aby v příštím roce podaly přihlášku do krajské vesnice roku,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Samotná obec je velmi zelená a mám velkou radost, že o ni pečuje velmi svědomitě. Vzhledem k tomu, že po našem kraji a celé zemi jezdím poměrně hodně, tak vidím, že ne každý dokáže o zeleň pečovat,“ řekl hejtman Netolický
Ten také ještě před samotným finálovým večerem vyznamenal celou obec Medailí hejtmana Pardubického kraje. Poříčí se tak stalo první obcí, která je držitelem tohoto vysokého krajského vyznamenání. Pardubický kraj zároveň účast a prezentaci Poříčí v Irsku podpořil i finančně. „Jedná se skutečně o prestižní celoevropskou akci, která je zaměřena na úpravu veřejného prostranství a zeleně. Vzhledem k prestiži jsme podpořili Poříčí částkou 200 tisíc korun, která je vynaložena nejen na samotnou účast v Irsku, ale také náklady spojené s prezentací a organizací příprav. Kromě finanční podpory jsme se za reprezentaci nejen našeho kraje, ale i celé České republiky rozhodl obci udělit medaili hejtman kraje. Jedná se o ocenění práce celého kolektivu, a to nejen vedení obce, ale skutečně všech, kteří měli tu odvahu přihlásit se do krajské Vesnice roku a upravit obec pro své občany,“ doplnil hejtman Netolický.
Krajská delegace se v rámci slavnostního dne, jehož součástí byla kromě slavnostního vyhlášení výsledků soutěže také prezentace jednotlivých finálových obcí, setkala s představiteli samosprávy města Tullamore a okresu Offaly. Jednání byli přítomni také zástupci Senátu Parlamentu ČR Zdeňka Hamousová a Jan Horník společně s velvyslancem České republiky v Irsku Petrem Kynštetrem.
Entente Florale je mezinárodní zahradnická soutěž, která byla založena za účelem ocenění evropských měst a vesnic, které vynikají v zahradnických směrech. Ceny jsou udělovány jednou ročně turistickými radami a zahradnickými společnostmi v evropských zemích. Rozlišují se dvě kategorie: města (počet obyvatel 10 001 a více) a vesnice (počet obyvatel do 10 000).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.8.

Bitva vypukne již tuto sobotu

Provázené prohlídky expozic Průmyslového muzea Mladějov budou probíhat vždy po příjezdu každého parního vlaku do Mladějova.

Společnost celý článek
9.2.

Tři kandidáti na funkci děkana představili svoje vize

Příští týden, ve středu 16. února dopoledne se pak uskuteční volební zasedání Akademického senátu.

Společnost celý článek
26.9.

Právě dnes vyjíždí vlaky RegioJetu

Od 6. října 2009 byl rovněž zapsán předmět činnosti „provozování dráhy a drážní dopravy“.

Společnost celý článek
12.5.

Oprava pardubického plavečáku se odkládá

Areál, jehož stavba začala v roce 1959 a trvala více než 30 let, se bez opravy neobejde.

Společnost celý článek
13.1.

Dostihy ani pardubické závodiště nejsou na prodej

Areál závodiště však není majetkem Dostihového spolku ale města, které jej spolku pronajímá.

Společnost celý článek
26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting