Porodnice má povolení k odběru pupečníkové krve

21.8.

Porodnice má povolení k odběru pupečníkové krve


Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil porodnici Pardubické krajské nemocnice, a.s. povolení k odběru pupečníkové krve. Pardubická krajská nemocnice, a.s. se tak zařadila mezi další pracoviště, kde je možno odebírat pupečníkovou krev k uchování pro vlastní potřebu prostřednictvím Národního Centra Tkání a Buněk a.s.

Co je pupečníková krev?

Pupečníková krev je jedním z nejvýznamnějších zdrojů kmenových buněk, které mohou zachránit život nebo zmírnit průběh onemocnění. Pupečníková krev se nachází v placentě a pupečníkové šňůře a odebírá se po porodu dítěte. Odběr pupečníkové krve je bezbolestný a nijak neohrožuje dítě ani matku. Provádí se velmi snadným postupem teprve po odstřižení pupeční šňůry a celý proces trvá zhruba pět minut. 

V moderních laboratořích, kterými disponuje Národní Centrum Tkání a Buněk a.s., lze pupečníkovou krev zpracovat a dlouhodobě uschovat, aniž by kmenové buňky ztratily svoji životaschopnost. Kmenové buňky z uložené pupečníkové krve je pak možné kdykoliv použít k léčbě dítěte v případě vážného onemocnění. Kmenové buňky z pupečníkové krve lze použít k léčbě stále většího počtu onemocnění a dnes již dokáží léčit téměř 80 chorob. Seznam onemocnění léčitelných pomocí kmenových buněk z pupečníkové krve naleznete na webových stránkách Národního Centra Tkání a Buněk a.s. www.natic.cz v sekci Pupečníková krev.

V případě Vašeho zájmu o odběr pupečníkové krve můžete využít bezplatnou linku Národního Centra Tkání a Buněk a.s. 800 682 522 nebo stačí vyplnit online formulář na www.natic.cz a odborníci Centra Vám budou obratem k dispozici.
Neváhejte se také zeptat Vašeho porodníka či porodních asistentek v naší nemocnici. Rádi Vám poskytnou podrobné informace.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.10.

Bezpečnostní rada si prohlédla sklady pohonných hmot

Členové nejvyššího krizového managementu kraje si prošli jak sklady pohonných hmot postavené v roce 1952, tak i nový areál.

Společnost celý článek
20.7.

Maminky s dětmi mají ve Flošně přednost

Maminky s malými dětmi nebo kočárky nemusí čekat na sluníčku před koupalištěm.

Společnost celý článek
29.12.

Pardubický kraj obdaroval policisty

Důležitou oblastí je i využívání přístrojů GPS zejména při hledání ztracených osob.

Společnost celý článek
25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže.

Společnost celý článek
21.4.

Města přijdou o telefonní budky

Ze seznamu by měly být vyškrtnuty ty telefonní budky, které fungují v obcích pokrytých signálem.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice rozkvétají pod taktovkou Služeb města

Okolí Východočeského divadla zkrášlí ozdobné mísy osázené muškáty, kopretinami a petuniemi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting