Poslední letní den budou bez proudu další agendy magistrátu

20.9.

Ve čtvrtek 22. září, tedy poslední den letošního léta, bude bez dodávky elektřiny budova bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Kvůli plánované odstávce bude uzavřena agenda cestovních dokladů a matriky, normálně však bude fungovat úsek občanských průkazů a evidence obyvatel. Omezený provoz bude i na odboru sociálních věcí, přerušení dodávky elektřiny naruší také chod podatelny, která bude moci poštu převzatou ve čtvrtek zpracovat a vypravit až v pátek. „Vydávání občanských průkazů a přihlášení k trvalému pobytu dokážeme přechodně zvládat i bez elektřiny. Ale pasy a matriční doklady bez elektřiny vydávat nelze,“ řekl vedoucí odboru správních agend Petr Kramář Odbor sociálních věcí nebude moci 22. září vyplácet dávky, vydávat rozhodnutí, různá potvrzení, průkazy mimořádných výhod a podobně. Ostatní provoz nebude nijak narušen. “I bez počítačů můžeme poskytovat sociální poradenství, vydávat příslušné tiskopisy, přijímat různá podání, zkrátka fungovat pro naše klienty,“ řekla vedoucí odboru Jana Procházková. Přerušení dodávky elektřiny se prakticky nedotkne chodu oddělení krizového řízení. „Telefony v budově díky elektrocentrále fungovat budou, navíc informace o mimořádných událostech nám chodí formou sms zpráv na mobilní telefony a zařízení ovládající systém varování je zálohováno pro výpadek dodávky elektřiny v délce až 72 hodin“ řekl vedoucí oddělení Jiří Kyncl. Energetici v posledních týdnech v souladu s energetickým zákonem vypínají v rámci pravidelné údržby postupně proud v celých Pardubicích. Letošní údržba trafostanic je podle energetiků náročnější než v jiných letech. Odstávky plánovaly dlouho dopředu a není možné měnit jejich termíny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.1.

První v kraji přišla na svět Ema

Prvním chlapcem byl Patrik Vondra, který se narodil na Nový rok ve 2.29 hodin v porodnici Pardubické nemocnice. Je to již třetí syn Lenky a Aleše Vondrových z Pardubic. Při narození vážil 3630 gramů a měřil 51 centimetrů.

Společnost celý článek
22.5.

50 let základny v Čáslavi – Letecký den

V sobotu 26.května 2007 se na 21.základně taktického letectva Čáslav uskuteční Den otevřených dveří – Letecký den ( DOD ).

Společnost celý článek
4.10.

Nové kolumbárium vzniká na centrálním hřbitově

Pro zvýšení komfortu bude pietní místo vybaveno lavičkami a pietně nasvíceno.

Společnost celý článek
22.4.

Univerzita Pardubice otevírá nová sportoviště sportovním dnem, který nabízí i netradiční sporty pro zdravotně znevýhodněné osoby

Na venkovních sportovištích i ve vnitřních sportovních halách bude opravdu živo. Pod taktovkou katedry tělovýchovy a sportu si budou moci návštěvníci zkusit tradiční i netradiční sporty

Společnost celý článek
31.1.

Zabodovali společně, včetně psa Darse

O zadržení a následné eskortě obou mužů byla informována státní zástupkyně a oba podezřelí byli umístěni do policejní cely.

Společnost celý článek
10.3.

Česká Třebová: Je civilizace na rozcestí …?

Po předcházející úspěšné přednášce profesora Jana Sokola je to další záslužný počin MO KDU-ČSL v České Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting