Poslední letošní farmářské trhy ve Futuru se uskuteční již tuto sobotu

18.10.

Poslední letošní farmářské trhy ve Futuru se uskuteční již tuto sobotu

V pořadí čtvrté farmářské trhy ve Futuru proběhnou nadcházející sobotu 19. října 2019. Do obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové se opět sjedou více než dvě desítky farmářů, pěstitelek, cukrářek, pekařů, prodejců či producentů regionální potravin. Příchozí budou moci od 9 hodin vybírat z čerstvých, lokálních či bio surovin a produktů s garancí původu. Stánky budou opět umístěné v přízemí centra. Vstup na trhy není zpoplatněn.

S každými dalšími trhy se nám letos dařilo představit nové prodejce a producenty potravin z regionu. Například tuto sobotu budou mezi nováčky Bylinné sirupy z Kladského pomezí, zdravé mlsání Čát Čapát nebo ořechy z Farmy Sitina. Díky pozitivní zpětné vazbě nejen ze strany zákazníků, ale také samotných farmářů, pěstitelů, chovatelů či pekařů, budeme s farmářskými trhy či obdobnými akcemi zaměřenými na regionální potraviny pokračovat i v příštím roce,“ uzavírá Barbora Chládek, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.

Podzimně laděná nebude však pouze nabídka farmářských trhů, ale také doprovodný program. Pro děti bude od 10 do cirka 16 hodin k dispozici dřevodílna, ve které si budou moci vyrobit například hrábě nebo krmítko pro ptáky. Malí kutilové a kutilky si tak vyzkouší zručnost, procvičí jemnou motoriku a odnesou si parádní výrobek ze dřeva.

Více informací a seznam prodejců na www.futurumhradec.cz nebo na Facebooku centra.

Již o nadcházející sobotě, 19. října 2019, se v královéhradeckém centru Futurum uskuteční poslední farmářské trhy letošního roku. V nabídce budou například mléčné výrobky z kravského i kozího mléka, vejce, med, pečivo, těstoviny, sladkosti, koření, bylinky, hovězí či sušené maso, ovoce, zelenina, ořechy, mošty, zavařeniny, pivo, víno a mnohé další potraviny.

Mezi prodejci se představí kupříkladu Rodinná farma F. Kejklíček z Plotiště nad Labem nabízející kravské sýry, kefíry, jogurty či tvaroh z vlastní mini mlékárny. Z osického Našeho hospodářství bude možné zakoupit hovězí maso z tamní rodinné farmy s dlouholetou tradicí. Své produkty z kozího mléka především však sýrů zrajících, čerstvých či kysaných nabídne Farma pod Zvičinou.

Dále budou příchozí moci zamířit například pro sušené ručně krájené maso od Maso Here, podestýlková vejce z Kosiček, ovoce z ovocnářské farmy z Těchlovic, med a výrobky z vosku od Doležalova medu z Poliz, produkty z rakytníku od rodinné firmy Rakytník Cvrček ze Lhoty pod Libčany, bylinky a bylinné čaje z Apatyky u Haničky, kořenící směsi vlastní výroby z Koření od Lubana či pro kvasové pečivo bez droždí, vajec či mléka z pekárny Zdravosti.

Dále se v nabídce objeví těstoviny od Pasta La Vista, čerstvá zelenina a ovoce z Biozelenina z Černíkovic nebo Dřevohračka s dřevěnými hračkami. Poprvé svou nabídku limonád a sirupů na trzích představí Bylinné sirupy z Kladského pomezí. Dalšími novinkami bude zdravé mlsání inspirované indickými chutěmi od Čát Čapát nebo ořechy z Farmy Sitina.

Trhy budou probíhat od 9:00 do 18:00 nebo do vyprodání zásob. Stánky budou umístěné v přízemí centra. Vstup není zpoplatněn.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

Nový rok přinesl do Pardubic samé kluky

A protože Richard je doma v Holicích, je prvním občanem Pardubic roku 2011 Matěj, narozený v 11:20 hodin.

Společnost celý článek
3.11.

REVOLUTION TRAIN se blíží – protidrogový program oceněný v ČR i v Německu přijíždí do Hradce

Celkem už se vlak objevil na více než 50 nádražích. Kdekoliv zastavil, představitelé měst si akci stejně jako děti a pedagogové pochvalovali.

Společnost celý článek
22.1.

Chrudimsko – Hlinecko se představí na Tourism Expo 2009

Pozadí za expozicí v sobě ukrývá oblohu, na které dominuje jedenáct hvězd.

Společnost celý článek
6.4.

Obce Pardubického kraje slavily úspěch

Z královéhradecké konference Internet ve státní správě a samosprávě přijely tyto obce domů ověnčeny vavříny.

Společnost celý článek
6.12.

Od 1. prosince úřaduje Ježíšek na Božím Daru

Měsíc před Vánoci se zde začínají hromadit pohledy a vánoční přání z celého světa.

Společnost celý článek
9.2.

Městský úřad v Přelouči v novém

Město pak trpělo tím, že jeho úředníci nemohli být pro občany soustředěni na jednom místě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting