Poslední silnice uzavřená Emmou je průjezdná

11.3.

Poslední silnice uzavřená Emmou je průjezdná

Poslední silnice uzavřená Emmou je průjezdná

Poslední úsek silnice v Pardubickém kraji, který uzavřely následky vichřice Emma, byl v pondělí 10. března 2008 přibližně ve 14 hodin zprovozněn. Na silnici III/32224 v úseku Podbor – Bořice na Chrudimsku leželo od 1. března poškozené vedení vysokého napětí a odborníci pracovali na jeho opravě. Vichřice Emma dlouhodoběji uzavřela celkem patnáct úseků silnic v Pardubickém kraji. Většina jich byla zprovozněna ještě v průběhu víkendu (tedy 1. a 2. března). Důvodem uzavírek byly především polomy či popadané elektrické vedení. Úsek Opatovice nad Labem – Vysoká nad Labem hned dvakrát během čtyř dnů uzavřela stoupající hladina řeky Labe. Mnoho dalších úseků silnic pak bylo zejména 1. března krátkodobě neprůjezdných z důvodů ojedinělých padlých stromů, které operativně odstraňovali hasiči a silničáři.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.3.

Lidovci navrhnou program pro pomoc obětem lichvy

Krajský výbor doporučil svým krajským zastupitelům, aby iniciovali krajský program právní podpory obětem lichvy.

Společnost celý článek
2.5.

Sopotnická firma dostala nejvyšší pokutu

Z podorlického regionu dostala nejvyšší pokutu firma Tulach ze Sopotnice na Ústeckoorlicku, která vyrábí laminátové výrobky.

Společnost celý článek
26.4.

Hledají se další Stavby roku v Pardubickém kraji

Také tentokrát se soutěží v pěti kategoriích: Rodinné a bytové domy, Stavby občanské vybavenosti, Stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství, Stavby inženýrské a dopravní; veřejná prostranství a Obnova nemovitých kulturních památek. Podrobnosti najdou zájemci na webových stránkách: http://stavbaroku.pardubickykraj.cz/. Uzávěrka přihlášek je 30. června 2017, vyhlášení je naplánováno na 19. září do sálu Jana Kašpara.

Společnost celý článek
24.7.

Pardubický kraj je v třídění odpadů na špici

Barevné kontejnery najdeme téměř všude a ve většině obcí přibývají. Třídit odpad není složité a stále více lidí se touto problematikou zabývá. Obyvatelé Pardubické kraje jsou v pomyslném žebříčku nad celorepublikovým průměrem.

Společnost celý článek
23.11.

Maraton psaní dopisů se rozběhne i v SKP-CENTRUM, o.p.s.

Přijďte a napište svůj dopis, který někomu zachrání život!

Společnost celý článek
29.1.

Děti z Lukavic byly nejaktivnějšími sběrači použitých baterií v Pardubickém kraji – k recyklaci odevzdaly 220 kilogramů

Sběr baterií podpořil také tradiční úkol. Děti si zopakovaly, co jsou to baterie, jak fungují, k čemu slouží a proč je potřebná jejich recyklace. Z každých 100 kilogramů vybraných baterií bude recyklací získáno přibližně 65 kilo kovonosných druhotných surovin. Ty budou opětovně využity při výrobě nových produktů, například pozinkovaných popelnic či střešních okapů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting