Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

17.8.

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Finanční dar ve výši 100 tisíc korun poskytne Pardubický kraj městu Slatiňany, které bylo začátkem srpna zasaženo povodněmi. V pondělí 16. srpna o tom rozhodla na svém mimořádném jednání krajská rada.   Extrémní dešťové srážky zapříčinily 7. srpna na Chrudimsku lokální záplavy a způsobily rozvodnění místních toků v řadě obcí, Slatiňany patřily k těm nejvíce zasaženým. Byly zde zaplaveny obytné domy, sklepy, garáže a zahrady, poškození neunikly ani místní komunikace. Popovodňové škody si byli přímo na místě prohlédnout náměstek hejtmana Roman Línek a radní Václav Kroutil, kteří své kolegy informovali o potřebě okamžité pomoci městu s více než čtyřmi tisíci obyvatel.   „Proto jsme také svolali mimořádné jednání krajské rady a schválili dar ve výši 100 tisíc korun. Jde o nejvyšší možnou částku, o níž může rada rozhodnout samostatně bez nutnosti posvěcení krajským zastupitelstvem,“ vysvětlil náměstek hejtmana Roman Línek, který včera schválenou dotaci během své návštěvy Slatiňan předjednal se starostou města Ivanem Jeníkem. Finanční prostředky budou Slatiňanským poskytnuty ihned poté, co bude darovací smlouva stvrzena podpisy zástupců kraje i města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.8.

Měď je, zdá se, nový národní sport

Zarážející na chování pachatelů krádeží jsou stále se množící krádeže měděných okapů a věcí z mědi.

Společnost celý článek
23.11.

Den pro dětskou knihu bude kouzelný!

První prosincovou sobotu 1. 12. 2018 se v Krajské knihovně v Pardubicích odehraje 7. ročník celostátní kampaně Den pro dětskou knihu s podtitulem Kouzelné Vánoce. Cílem této akce je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Společnost celý článek
23.8.

Dopadli ho na zemi

Pokud se muži vina u soudu prokáže, hrozí mu za jeho nezákonné jednání trest odnětí svobody až na tři roky.

Společnost celý článek
10.3.

Začínají nominace pro cenu Duhové křídlo!

Vítězi jednotlivých kategorií Duhového křídlo v loňském roce se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.

Společnost celý článek
26.10.

Město semtínskou spalovnu dál odmítá

Město záměr vybudovat v těsné blízkosti města spalovnu nebezpečného odpadu odmítlo již v roce 2007.

Společnost celý článek
26.10.

Zastupitelského bowlení

O putovní pohár vicehejtmana Romana Línka se 27. září v Brandýse nad Orlicí utkali zástupci dvanácti měst z regionu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting