Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

17.8.

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Finanční dar ve výši 100 tisíc korun poskytne Pardubický kraj městu Slatiňany, které bylo začátkem srpna zasaženo povodněmi. V pondělí 16. srpna o tom rozhodla na svém mimořádném jednání krajská rada.   Extrémní dešťové srážky zapříčinily 7. srpna na Chrudimsku lokální záplavy a způsobily rozvodnění místních toků v řadě obcí, Slatiňany patřily k těm nejvíce zasaženým. Byly zde zaplaveny obytné domy, sklepy, garáže a zahrady, poškození neunikly ani místní komunikace. Popovodňové škody si byli přímo na místě prohlédnout náměstek hejtmana Roman Línek a radní Václav Kroutil, kteří své kolegy informovali o potřebě okamžité pomoci městu s více než čtyřmi tisíci obyvatel.   „Proto jsme také svolali mimořádné jednání krajské rady a schválili dar ve výši 100 tisíc korun. Jde o nejvyšší možnou částku, o níž může rada rozhodnout samostatně bez nutnosti posvěcení krajským zastupitelstvem,“ vysvětlil náměstek hejtmana Roman Línek, který včera schválenou dotaci během své návštěvy Slatiňan předjednal se starostou města Ivanem Jeníkem. Finanční prostředky budou Slatiňanským poskytnuty ihned poté, co bude darovací smlouva stvrzena podpisy zástupců kraje i města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.11.

Výherce cyklopecek odjel na kole Merida

Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se uskutečnila v letošním roce poprvé ve dvou krajích zároveň, v Pardubickém a Královéhradeckém.

Společnost celý článek
4.6.

Město s krajem našly možnou cestu, jak pomoci pardubickému letišti

Město Pardubice a Pardubický kraj mají připravený plán, jak pomoci místnímu regionálnímu letišti. Podle zástupců obou akcionářů společnosti, tedy města a kraje, se jako řešení nabízí navýšení základního kapitálu společnosti East Bohemian Airport (EBA) provozující letiště. Tato podoba pomoci však musí najít podporu také u městského a krajského zastupitelstva.

Společnost celý článek
6.1.

V Poličce se vrací do pravěku

„ Dále si pak do rukou mohou vzít repliky zbraní a nástrojů, které lidé používali při lovu, výrobě předmětů nebo vaření. Jedná se o kopie pravěké keramiky, kamenné, bronzové a železné sekery, nože, kamenný srp, bronzový meč, velkomoravský štít atd. Výstava je celá interaktivní. Malí i velcí se mohou vžít do role našich předků a vyzkoušet si keltský šat, drcení obilí, tkaní na vertikálním stavu nebo se podepsat či napsat vzkaz staroslověnským písmem – hlaholicí,“ dodává.

Společnost celý článek
4.7.

Přeloučská cukrárna DUO získala celostátní cenu Ď za podporu Domova u fontány

Ke dlouholeté spolupráci se vyjádřila také ředitelka Domova u fontány, Danuše Fomiczewová: „Domov u fontány spolupracuje s cukrárnou DUO KP již od 90. let a já jsem jejím majitelům, paní Haně Prokešové a panu Jindřichu Kravaříkovi, velice vděčná za to, že našim klientům zdarma připravují narozeninové dorty k jejich významným životním jubileím.“

Společnost celý článek
1.9.

Hasičská čerpadla se po dešti nezastavila

Na místě zasahovaly jednotky z Heřmanova Městce, Rozhovic a Načešic. Vodu ve sklepě po dešti měli také lidé z domu v Devotyho ulici v Pardubicích. Hasiči k odčerpání asi 1 m vysoké vody použili kalové čerpadlo.

Společnost celý článek
20.12.

Víte co dělají vaše děti na síti?

Hlavním bodem besedy bylo ponižování a zesměšňování druhých přes informační a komunikační technologie. Ne každé dítě si uvědomuje rozsah svého jednání při ztrapňování na internetu. Oběti těchto zdánlivě neškodných dětských her mohou prožívat velmi těžké období, mnohdy se s tímto problémem neumí sami vyrovnat a potřebují pomoc ostatních.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting